Skocz do zawartości
Retor

Robótki z drukarki 3D

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie to wygląda!


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panel ma 5cm ale tylko 1 tyle będzie miał dla elektroniki reszta będzie ultra cienka ok 2cm wszystko w swoim czasie ;] cześć elektroniki już zamówiona drivery, arduino już jest.

Aktualizacja..

Dziś mam pierwszy testowy egzemplarz wyszło nieźle ale kilka rzeczy trzeba będzie poprawić. W środku zrobiłem półeczki na aluminiumprzykręcane na których będą diody z boku 2 otwory 14mm na złącza ścianki mają 2mm grubości wszystko ładnie i sztywno krzyż ma 1 mm wgłębienia dla prawidłowego powadzenia drugiego elementu. Wysokość panelu to zaledwie 2 cm będzie wkręcony w niego 5mm 250x250 akryl albo MMA jeszcze nie wiem. Cala elektronika będzie poza lampami wyprowadzę przewody.

123.jpg

456.jpg

Edytowane przez marekdziubak (wyświetl historię edycji)

120LT Plany na 600L W trakcie realizacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem i dodałem otwory montażowe które będzie  można nagwintować i stosować śruby teflonowe. Kolor jest nie istotny ;] na tym etapie.

aq.jpg


120LT Plany na 600L W trakcie realizacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze te obudowy? Bo na FB widziałem

Wysłane z mojego TA-1033 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak kolego są
Wiem na FB już gadamy :) dziś Ci wyśle te wymiary.

Wysłane z mojego TA-1033 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

To mój największy (jeżeli chodzi o powierzchnie zajmowana na stole) element w jednym kawałku ma wymiary 285mm x 216mm x 76mm, drukował się 53h materiał transparentne PETG Black

 

DSC00006.JPG

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się pochwal co to jest ;]


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

hehe ok :),  pierwsza z trzech części nowej obudowy do elektroniki Lampy LED

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I niech przed samym końcem druku, silnik krokowy zgubi krok... . Chyba bym się powiesił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Nom miałem takie obawy, ale ta frajda jak się skończyło hehe, chciałem mieć w całości bez klejenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak brałeś wypełnienie 100 % i dofasliłeś 0.5cm ściany co się dziwić.. i pewnie dysza 0.4mm ścieżka 0.3?  z doświadczenia wiem że ścianki 2mm a 3 to już max polecam dyszę 0.6m było by 24h.. pewnie ok.


120LT Plany na 600L W trakcie realizacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Z czego twoje spostrzezenia wynikaja, w sensie parametrow wydruku [emoji16]

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎31‎.‎10‎.‎2017 o 08:14, Paragon napisał:

Z czego twoje spostrzezenia wynikaja, w sensie parametrow wydruku [emoji16]

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 


Chodzi o czas wydruku..


120LT Plany na 600L W trakcie realizacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Dysza 0.4mm ściany 3mm przy tak dużym pudełku 2mm to się wszystko rusza :), 5mm nie dałbym nawet na podstawę bez przesady, wysokość ścieżki 0.2mm, mam dopracowane posuwy do możliwości drukarki, tak aby wyszło b. ładnie, mógłbym zrobić je w 20-30h, ale efekt byłby gorszy ale nie najgorszy :), bardziej zależy mi na jakości niż na czasie czy zużyciu prądu, dysza 0.6mm moim zdaniem  to do prototypowania raczej czy zgrubnego drukowania do ładnych wydruków 0.3-0.4mm

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was zrobiłby wirnik igiełkowy do Jebao DC 6000 oraz zwężkę?

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
22 godziny temu, Gothmog napisał:

Czy ktoś z was zrobiłby wirnik igiełkowy do Jebao DC 6000 oraz zwężkę?

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka
 

jak masz gotowy model, albo zwymiarowane lub podeślesz pompe nie ma problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem na próbę 2 lampy do mojego LT 120 widzę że światło mnie nie zadowala ... dałem tylko 460nm 450nm i 12000k ale jakiś progres jest no i przyswoiłem się z Lutownicą :P i arduino.. :} (pierwsze koty za płoty :P)

Połączone na szybko.. bez lutowania końcówek sprawdzałem temperaturę ok 40s podstawki pcb przy świetle 100% po około godzinie pracy.

121.jpg

1.jpg

Edytowane przez marekdziubak (wyświetl historię edycji)

120LT Plany na 600L W trakcie realizacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Lampa zapowiada się ciekawie :), ja w swojej będę dawał jak najmniej białego

ps: powiedział bym, że super lampa ale zaraz znajdzie się ktoś co powie gdzie ty widzisz lampę :P

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko. Czy taką tanią drukarkę typu prusa i3 można upgradeować? Czy żeby zmienić ekstrudera to trzeba całą drukarkę przerabiać?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

zależy co chcesz osiągnąć i co już masz, ja na przykład mam BW, już na starcie jest to bardzo fajna drukarka i baza do rozbudowy chociaż i w wersji stock drukuje naprawdę bardzo dobrze i w moim przypadku bardziej chodzi o zabawę niż osiągnięcie jakichś lepszych wyników :)

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić jakąś Pruse i3 do samodzielnego złożenia. Coś 'podstawowego' żeby nauczyć się obsługi itp. itd. Wymagania jakie chciał bym nałożyć na tą drukarkę to druk z dokładnością do 0.1mm. W dorobku mam już frezarkę cnc diy więc z rozbudową nie będzie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

to polecam Ci Tevo Black Widow :) wysyłka z Niemiec u mnie była w 2 dni, kosztowała mnie 1580zł, lub ewentualnie Tevo Tarantula coś około 600zł

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paragon napisał:

to polecam Ci Tevo Black Widow :) wysyłka z Niemiec u mnie była w 2 dni, kosztowała mnie 1580zł, lub ewentualnie Tevo Tarantula coś około 600zł

Ciekawa maszyna. Wydaje się solidniejsza od i3. I ten laser :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Ja brałem najnowszą wersję BW zdaje się że V3 ale laser sobie odpuściłem :), solidna drukarka za niedużą kasę  jak dla mnie ok, mam za sobą wydruki po 50-70 godzin i dawała radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.