Skocz do zawartości
Gandalf-Szary

czy stosować bakterie po dojrzewaniu? i jakie ? i jaka sól najlepsza do kostki 30l ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Moja kostka 30l już dojrzała i nie wiem czy stosować bakterie po dojrzewaniu i jakie ?

narazie jadę na soli AF reef salt i ampułka Biodigest na start.

Czy ta sól wystarczy bez bakterii ? tylko sama podmiana wody co tydzień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czytałeś dział dla nowicjuszy?


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

własnie .. tam jest opisane .. kilka razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Moja kostka 30l już dojrzała i nie wiem czy stosować bakterie po dojrzewaniu i jakie ?

narazie jadę na soli AF reef salt i ampułka Biodigest na start.

Czy ta sól wystarczy bez bakterii ? tylko sama podmiana wody co tydzień?

A po co te bakterie' swoja kostke prowadze juz 16 miesiecy,bezzadnych bakterii czy innych dodatkow. Tylko podmianki i ta sama sol co u Ciebie.

Olej bakterie - wystarcza podmiany 5l na tydzien.

Pozdrawiam


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios Aquaforestu jest bardzo dobry na start


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co te bakterie' swoja kostke prowadze juz 16 miesiecy,bezzadnych bakterii czy innych dodatkow. Tylko podmianki i ta sama sol co u Ciebie.

Olej bakterie - wystarcza podmiany 5l na tydzien.

Pozdrawiam

Potwierdzam, ja u siebie też nie zauważyłem róznicy między używaniem a nieużywaniem bakterii. Mówimy tu o zbiorniku który ma conajmniej 3-4 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pj007 a na co zwracałeś uwagę przy stosowaniu bakterii skoro tak sądzisz? nie było większej klarownosci wody czy mniejsze lub większe PO4,NO3? tak z ciekawości zapytam.Jakie stosowałeś bakterie?

Edytowane przez Nikita (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt , żeby cos powiedzieć o stosowaniu bakterii , trzeba startować na nich , póżniej startowac bez nich, bądź na odwrót. Wtedy bedziemy mogli podyskutowac na temat , czy bakterie to tylko placebo.Osobiście twierdze ,ze bez tego można zyć, ale uważam ,ze stosowanie ,czy uzupelnianie szczepów bardzo wspomaga działanie systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dopiero miesiąc akwarium, jedynie przy założeniu dałem Bioptim i Biodigest. A tak nie dodaję niczego więcej :p

Podmianki 5 litrów na tydzień.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To fakt , żeby cos powiedzieć o stosowaniu bakterii , trzeba startować na nich , póżniej startowac bez nich, bądź na odwrót. Wtedy bedziemy mogli podyskutowac na temat , czy bakterie to tylko placebo.Osobiście twierdze ,ze bez tego można zyć, ale uważam ,ze stosowanie ,czy uzupelnianie szczepów bardzo wspomaga działanie systemu.

Wiele na ten temat mogą powiedzieć osoby które założyły dziesiątki zbiorników i które mają podobna liczbę pod opieka.

wysłałem z tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.