Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie pomierzyłem znowu parametry: kH 6 (spadło!!) pH 8, NO3 40 (spada) PO4 1 (spada) Chyba musze kupić inne Testy, bo już nie mam zaufania do JBL co do bezwzględnych wartości. Tyle, że spada i to wykazuje. Nie wiem co z tym kH zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO 3 = 40......widziałem że masz tam ryby już, bedzię to miało wpływ na ich układ oddechowy, a reszta to spokój i czas wszystko załatwi....baniaczek ładny ale ja bym te pompy jakoś zamaskował

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie się zebrałem do kupy, żeby zamieścić posta i zdjęcie zbiornika. Przepraszam koleżanki i kolegów za to milczenie, ale nie mogłem sie ogarnąć (komputer, zdjęcia, czas i in). Sprawy maja się tak: Walczyłem z glonami i nic. W końcu postawiłem na w zasadzie pełną obsadę ryb i koralowców, pełne światło. Lałję spiryt, eksperymentuję z ilością pokarmu i mierzę parametry. Teraz jestem już niedaleko celu. Glony powoli schodzą, nie jestem jeszcze pewien tego co będzie się działo jak znikną całkiem, jesli chodzi o parametryy, bo ryb jest sporo, korali też. Powiększam refugium, odpieniacz póki co chodzi cały czas na minimum (żeby mi no3 za bardzo nie spadło)). pH 7,7-8 (nie umiem odczytywać Saliferta albo mam jakiś rodzaj ślepoty lub daltonizmu) kH-8,6, NO3-5, PO4 2,5 (ostatnio mi skoczyło, bo było zero), Ca i Mg wartości górne. Na razie tylko słabe zdjęcia, może uda mi sie zrobić coś aparatem, ale póki co nie ma sie czym chwalić(zdj.2), a było o wieeeleee gooorzej (zdjęcie 1), a było jeszcze o wiele gorzej (nie daję tego zdjęcia :) )

post-24125-0-07841300-1456090590_thumb.jpg

post-24125-0-82919800-1456090669_thumb.jpg

Edytowane przez Wojtek66 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.