Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No to czekamy na fotorelację z zalewania, solenia, dojrzewania, a potem zasiedlania :) hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

relacje będą oczywiście, ale póki co rozkminiam ile przyciąć rurki , ile wystawić w kominie itp pierdoły. czytałem o kominie , sumpie itd ale wszystko zapomniałem :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu mam pytanie i wątpliwości z takimi duperelami: jak wysoko umieścić sitko spływu w kominie oraz rewizję ?. Np. ile cm od krawędzi grzebienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sitko dajesz jak najbliżej dna.

A rewizję dotniesz jak już zalejesz i tnij po skosie.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, mniej więcej domyślam się że chodzi o zgranie odpływu z pompą i regulacje głośności, ale jak fizycznie przyciąć w kominie. Mam utrudniony dostęp, bo mam akwarium pod schodami. Z drugiej strony mam przelot VDL z nakrętką czyli mogę regulować wysokością rury rewizji (trochę podnieść do góry lub obniżyć- na dole będzie odcinek z z elastyczną rurą). Dobrze myślę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zawsze i rewizja i sam spływ były tylko wsadzone.

Od strony komina nic nie wklejałem.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zawsze i rewizja i sam spływ były tylko wsadzone.

Od strony komina nic nie wklejałem.

ok; sitko tak zrobię, rewizja w sumie też do regulowania (przelot z nakrętką), a ile u siebie masz rewizję od krawędzi grzebienia? wyżej ? niżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie kręć przelotami bo zaczną cieknąć, zakręć je raz i zostaw, dostanie Ci się jakiś syfek i będziesz miał problem.

A jak chcesz żeby było :)

Jak sobie opuszczę grzebień to mam powyżej, jak wyciągnę to mam poniżej.

Ustaw poziom wody w baniaku, a potem zrób rewizję.

Rewizja jest tylko po to by odebrała wodę jak coś się popaprze ze spływem.

Teoretycznie to mogła by być z 5mm od krawędzi baniaka.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego się uczę od zera właściwie; dzisiaj walczyłem z tłem i dokręcałem przeloty i rury, wkleiłem grzebień, jakoś poszło.... Musze dokupić kolanka do 32mm, żeby dokończyć hydraulikę..

post-24125-0-02269600-1428441305_thumb.jpg

post-24125-0-69300800-1428441315_thumb.jpg

Edytowane przez Wojtek66 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rury poklejone. Po południu zalewam próbnie, zobaczę jak rury i pompy działają. Potem zalewanie wodą RO i jeszcze padł pomysł, żeby starą wodę z podmian od chętnych do pomocy zebrać. Ma to sens? i czy ktoś ma jakieś ilości takiej wody i mieszka w okolicy? To bym podjechał...

post-24125-0-62801900-1428708455_thumb.jpg

post-24125-0-54709000-1428708468_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalewaj akwarium świeżą solanką ... taka moja rada .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mniej kombinacji , a i tak zbiornik musi postać dojść do "siebie".

Woda wlana, ale nie docelowa, tylko kranówa do sprawdzenia hydrauliki, a przy okazji była imprezka. No i cieknie mi rura spustowa na klejeniu; słaby jestem w te techniczne klocki, ale się nie zniechęcam , bo dużo się przy tym uczę....Na szczęście jest skręcana na zaworze kul. i już schnie. Zalałem łączenie rura/ kolanko klejem do PVC. Mam nadzieje, że będzie trzymać. Rano podpinam.

Rano podpiąłem i to samo na rewizji; klej musiał się zlać, jak ustawiałem kolanko we właściwej pozycji (na opakowaniu napisane, żeby nie przekręcać ale jak to zrobić?) Zalewam klejem szparę i czekam do wieczora z zalaniem.

Przy okazji musiałem skrócić trochę rewizję; uciąłem rurę i dołożę mufę i na górę skróconą końcówkę (nie mogłem wyciągnąć w całości z przelotu po klejeniu). Wieczorem poustawiam.

Kurde cieknie na śrubunku. jak go dokręcić. Skręcałem ręką, ale mam trochę mały otwór i muszę czymś sobie pomóc.

post-24125-0-66118800-1428784810_thumb.jpg

post-24125-0-57790600-1428784816_thumb.jpg

Edytowane przez Wojtek66 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie cieknie. Pompy pompują, ale szum jest.... Mam nadzieje, że sie dotrą jakoś i na odpieniaczu też inaczej będzie jak solanka przyjdzie.....Teraz wylać kranówe i czekać na RO, kanistry pożyczyć ktoś ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ro już cieknie.... Woda z podmianek ..trochę już mam dogadane. Na targowisku dałem ogłoszenie o skale i piasku... no to teraz czas na cyrkulację. Jak myślicie co dać cichego i efektywnego w 450 l? Jebao RW 4 x 2 wystarczy? czy mało? i czy w ogóle to czy coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jebao RW 4 beda dla sps-ow za slabe.

Jesli nie ma kasy na pompy sterowalne, to moze 2xTunze 6065 ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rw 15 i rw 8 mi wystarcza do tego jeszcze pompa obiegowa i wszystko gra

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to samo szkło mam i cyrkulacja 2x tunze 6045 i rw-15 cyrkulacja spoko i nieźle buja:)


600l netto, Ati PowerCone 200 , t5 10x54w plus 2x xr15wg4 pro, pompa balling ebtech, maxspect gyre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Czemu Tunze 6045 jest droższa i zużywa więcej prądu, Z postu Staniego wynikałoby , że jest tańsza. Zestaw RW15 i 8 wychodzi taniej. Jakiej mniej więcej wartości przepływu wody się trzymać na początek żywotu akwarium? RW 15 i 8 mają od 1200 do 23000 litrów /h. Dla mnie bajer no i cena spoko (co ja mówie!)

Na dobranoc. Ponowne poziomowanie, ściaganie srubunków, ciecie jednego, szerszy otwór pod dziury, sklejanie na powrót, grubsza podkładka pod dno z płyt pod panele, Tyle dzisiaj, zadyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś w mojej okolicy (B-B, Wadowice, Kęty, Żywiec) ma wodę z podmiany? trochę wolno mi się leje osmoza, a dodać trochę starej żywej wody źle nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik się cały czas napełnia. Skała kupiona od Sylwka już w wodzie. Ułożenie jak popadnie. teraz tylko piaseczek, światło, cyrkulacje. Zasiano we mnie wątpliwości, co do soli IO. Że słaba i dojrzewanie spowoduje, żeby lepiej dać co innego. Co wy na to. I może jakieś uwagi... W ogóle, to zasięgając rady u kolegów, muszę wybierać spośród często wzajemnie się wykluczających opinii itd. Nie jest łatwo. Raz posłucham jednego , raz drugiego i zobaczymy co będzie.

post-24125-0-18161000-1429573016_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ułożenie jak popadnie. teraz tylko piaseczek, światło, cyrkulacje."

Postaraj sie juz wszystko podlaczyc (swiatlo, odpieniacz, cyrkulacje, grzalke itd). Akwarium bedzie sobie dojrzewac.

O sol IO sie nie martw, jest ok. Co to znaczy "spowoduje dojrzewanie" ? O to nam chodzi. :thumbup:

Jesli boisz sie glonow itp. to oczywiscie sa na nie sposoby, ale szczerze mowiac, odczekalbym z 5 tygodni bez robienia zamieszania w chemii i biologii. W miedzyczasie mozesz zaczac kupowac rozne testy (NO3, PO4, Ca, Mg, kH). Jest opinia, ze Salifert sie nadaje. :secret:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być IO ja na tej soli startowałem i nie miałem jakiś dużych problemów. Co do IO i dojrzewania to czy dasz tą czy inną sól to i tak Cię to nie ominie a na IO powinno być łagodniej ponieważ jest to sól uważana za ubogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Ułożenie jak popadnie. teraz tylko piaseczek, światło, cyrkulacje.

(...)

Tylko nie jak popadnie... nie rób gruzowiska, zrób miejsce do pływania dla ryb i kryjówki dla nich - jak dobrze ułożysz to jednocześnie Ci się porobi miejsce na korale


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze ułożysz to jednocześnie Ci się porobi miejsce na korale

jak popadnie to jest teraz.... kombinuję jak to ułożyć własnie; nie wiem czy to widać ale miejsca jest sporo tylko skała jest tak w "kupie a miejsca obok i ponad i z tyłu i przodu dużo, tylko mnie to nie satysfakcjonuje jeszcze... rozkminiam...

Postaraj sie juz wszystko podlaczyc (swiatlo, odpieniacz, cyrkulacje, grzalke itd). Akwarium bedzie sobie dojrzewac.kę, Nie zamierzam nic ruszac i to nawet dłużej, światła nie mam jeszcze, skombinuję prowizoryczne, odpieniacz chodzi od z Oświęcimia, cyrkulacja prowizoryczna w drodze, na razie obieg i JVP 101.

W miedzyczasie mozesz zaczac kupowac rozne testy (NO3, PO4, Ca, Mg, kH). Jest opinia, ze Salifert sie nadaje. :secret:

testy itd mam. bo sie meczyłem z tymi moimui 34l; wiem czego juz nie robić, ale na pewno nie wiem jeszcze wszystkiego co robić :)

"Ułożenie jak popadnie. teraz tylko piaseczek, światło, cyrkulacje."

Postaraj sie juz wszystko podlaczyc (swiatlo, odpieniacz, cyrkulacje, grzalke itd). Akwarium bedzie sobie dojrzewac.

ale szczerze mowiac, odczekalbym z 5 tygodni bez robienia zamieszania w chemii i biologii. W miedzyczasie mozesz zaczac kupowac rozne testy (NO3, PO4, Ca, Mg, kH). Jest opinia, ze Salifert sie nadaje. :secret:

testy itd mam. bo sie meczyłem z tymi moimui 34l; wiem czego juz nie robić, ale na pewno nie wiem jeszcze wszystkiego co robić :)

Nie zamierzam nic ruszac i to nawet dłużej, światła nie mam jeszcze, skombinuję prowizoryczne, odpieniacz chodzi od Erniego, cyrkulacja prowizoryczna w drodze, na razie obieg i JVP 101.

Może być IO ja na tej soli startowałem i nie miałem jakiś dużych problemów. Co do IO i dojrzewania to czy dasz tą czy inną sól to i tak Cię to nie ominie a na IO powinno być łagodniej ponieważ jest to sól uważana za ubogą.

to całe szczęście z tą IO , że mi to wyjasniliście :) nie liczę, że mnie ominie dojrzewanie i sie nie spieszę nawet, mam czas

Woda dolana, nic nie kapie, chodzi obieg i JVP101 . Najważniejsze. jeszcze nie wszystko na fotce do końca ogarnięte...grzałka, termometr zniknęły. Skały jakoś trzeba ułożyć...

wersja nastepna ; 3 zdjecie

post-24125-0-67880000-1429654990_thumb.jpg

post-24125-0-24481300-1429658620_thumb.jpg

post-24125-0-78062900-1429729428_thumb.jpg

Edytowane przez Wojtek66 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.