Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Silikonowy wąż doszedł. Założyłem 10cm kawałek i jest cichutko, tak że słychać na równi z obiegówką. plus cyrkulacje to daje słyszalny szum ale to nie przeszkadza. jestem zadowolony i mogę nawet spać w salonie :) Dzieki za rady. Ale teraz padł mi czujnik dolewki http://archiwum.allegro.pl/oferta/czujnik-plywakowy-poziomu-cieczy-sensor-wody-pp-i5023887098.html . Wydaje mi się że to ciut za szybko. Ma ktoś doświadczenie z takim czujnikiem. nie wiem co mógłbym zrobić źle, Teraz dałem nowe gniazdo hermetyczne , do którego wpinam pompkę i zobaczę jak długo pociągnie nowy czujnik. Cla bezpieczeństwa zamówię nastepny i wepnę dwa. jak wy to robiliście. Spinam je razem i włączam w obwód tak jak pojedynczy... to ok, ale co z usytuowaniem? któryś ma być wyżej czy równo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołożyłem 14 kg skały (pięknej od bofta) i wyimprowizowało mi się takie ułożenie. Pierwszy strzał i nic nie zmieniam. Cały czas mi sie podoba. Zdjęcie (z tel) nie oddaje przestrzenności układu, ale i tak najważniejsze jest życie w tej skale. jak będę przekładał to raczej ze względu na nie (jak coś jeszcze wyjdzie). Przeklejam grzebień (wkleiłem źle od środka komina i gdybym chciał przerobić zrzut to by mi mógł hałasować), dlatego jest taki niski poziom.

post-24125-0-15489200-1432069253_thumb.jpg

Edytowane przez Wojtek66 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj prowizoryczne ledy do roślinnego zostały zastąpione Silwaniami marinestar i coralstar, na razie po prostu położone na akwarium

http://www.zoolight.pl/product-pol-134-39W-85cm-SYLVANIA-CORALSTAR.html

http://www.zoolight.pl/product-pol-716-39W-85cm-SYLVANIA-MARINESTAR.html

korona sie robi i lampa Led + świetlówka od Erniego czeka , zeby dołączyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od piątku świecę lampą od Erniego:

100 W niebieskie LED

30 W białe LED

10 W kolorowe LED (zielone i czerwone)

2* 39 W świetlówki aktyniczme

39W świetlówka biała

białych Led nie używam na razie.lampa jeszcze nie jest zmontowana jak należy. korona się robi.

post-24125-0-67899200-1432485476_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się Mega Dojrzewanie - Plaga. Piasek brunatny, skały brązowo - purpurowe ; okrzemki i dino..... zmniejszyłem (skróciłem) oświetlenie 100w led i wyłączyłem całkiem świetlówki 2x39W aktyniczną i białą... i czekam. Cały czas od 8 do 24 pali się świetlówka aktyniczna 39 w i 10 W kolorowych led (są spięte razem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobry czas na sprawdzanie i ustawianie parametrow. :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... nie wiem jak, nie wiem dlaczego ale mój stelaż ma przechył 3 mm na długości (150 cm). Nie wiem jak długo tak już jest. Wyszło dzisiaj jak przymierzaliśmy koronę. ja to jestem ślepy, bo tego nie widziałem ale poziomowaliśmy w trójkę...... Pytałem już Erniego, ale jak ktoś jeszcze miał taka sytuację, to może się podzieli doświadczeniem.... Zlewać wodę i ustawiać, czy sobie darować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to te 3 mm to na 60 cm są ;) i nic z tym nie mam zamiaru robić .... Ja na twoim miejscu wogóle bym się tym nie przejmował .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sa tak male odchylenia ze nie warto nic robic bo jeszcze gorzej bedzie

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gruzowisko fajnie wyszło, dużo lepiej od symetrycznego wcześniejszego ładu. Korale bedą miały gdzie rosnąć i fajne kryjówki są. Zaznacz sobie ten przechył i obserwuj czy jest stały. Dodatkowo dobrze obejrzyj a nawet zrób zdjęcia połączeń szyb z dolna, chodzi mi o klej i czy są pęcherze. Jak bedzie pracować to zaczną sie pojawiać, a jak sie pojawia to bedziesz wiedział czy jest zagrożenie. Jak nic nie bedzie to spij spokojnie. Przy tej masie i wodzie lepiej nic nie grzebać tylko zweryfikować czy już stoi wszystko na miejscu.

Jeśli chodzi o odpieniacz to moze rezonansowac sama szafka. Kup sobie styropian pod panele jest tani i wyklej drzwiczki od środka i sufit szafki, z tylu tez masz drewno wiec ma gdzie "grać" :).

Sent from the sea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. częściowo jest już wytłumienie (boki i drzwiczki). Zostawiam i patrzę. kiepskie zdjęcie ale coś się dzieje. korona jeszcze nie wykończona tak jak i reszta szafki.

post-24125-0-63464300-1434665158_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiają mnie dwie rzeczy:

1. Po co świecisz od 8mej do 24tej? Normalny dzień to +- 12-13 godzin plus wschody i zachody które można pominąć przy akwarium a świecenie aktyniką tyle godzin daje tylko kopa do namnażania się wszystkiego i w twoim przypadku niekoniecznie dobrego (dino.cyjano.etc).

2,Co do czujnika to mam pewne podejrzenia błędu podłączenia z twojej strony. Mianowicie czujniki pływakowe te białe najtańsze nie są przeznaczone do bezpośredniego sterowania dużymi prądami a tylko prądami sterującymi np. przekażników. Po bezpośrednim podłączeniu pompki dolewki jest wysoce prawdopodobne,że dojdzie do stałego zwarcia lub przepalenia styków w w/w czujmiku. Wrzuć jakiś prosty odręczny schemat jak to podłączyłeś to będzie można zweryfikować żeby po wymianie czujnika sytuacja się nie powtórzyła.

Edytowane przez KRUSZYNA (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Świecę, żeby nie stało takie coś ciemne i brzydkie w salonie, to tylko 50 W (40 aktyniki ze świetlówki i 10 W led kolorów). oczywiście wpadłem na to , ze można by krócej... no ale względy estetyczne przeważyły :)

2.dzięki za poruszenie tematu, bo nie czaję tematu przekaźników, a pewnie tu by się przydał (trochę się dziś podowiadywałem ale jeszcze nie rozumiem. Schemat chyba jest narysowany zgodnie z rzeczywistością. Czujnik puszcza prąd do gniazdka, w które jest wpięta pompka. Bedę zobowiązany :) za doradzenie i ew. wskazanie linka/ów, skąd można zaczerpnąć podstawową wiedzę, no a najlepiej konkretnie jak to podpiąć ....

post-24125-0-23969100-1434737580_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tam na prądzie i przekaźnikach nie znam ale jeżeli masz podłączone pod pływak 220 - tak rozumie z rysunku, to jest to skrajne rozwiazanie, w tych czujnikach nie trudno o przebicie, cały "rdzeń" jest słabo odizolowany i łatwo to przez przypadek uszkodzić.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z gotowego zestawu typu profilux, ale są na rynku inne tańsze rozwiązania dedykowane tylko do dolewanie wody.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rybka trafiła do zbiornika... to brzydal. Trochę za dużo aiptasii jak dla mnie.... zobaczymy..... boje się tylko, że mi zeżre wszystkie rurówki, ale cóż...nic darmo.... przydałby się jeszcze salarias na las glonów jaki się pojawił....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zbiorniczek się szykuje. Co do tego czujnika to odepnij go szybko :). Zanim się nie dorobisz dolewki (albo nie zrobisz jak należy) kup sobie zwyczajny tajmer (ten elektroniczny) i ustaw włączenie pompy na jakiś czas żeby Ci się poziom wody zgadzał (na pompie daj jakiś zaworek). Będzie o wiele bezpieczniej, pompy nie zamęczysz ciągłym włączaniem i wyłączaniem i zdrowszy będziesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przestrogi.Ten czujnik włącza pompę rzadko rzadko... co kilka godzin, dzisiaj byłem własnie u kolegi u którego taki układ funkcjonuje 9 lat bezawaryjnie. ... HMmm chce dodać jeszcze jeden czujnik i połączyć je szeregowo,.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, co to za odpieniek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, co to za odpieniek ?

made by @Ernie

w zbiorniku już trzy rybki i dwie krewetki keukenthali, po wprowadzeniu salariasa i chromisa viridis z dnia na dzień zniknęły wszystkie aiptasie... Jak był brzydal i L. keukenthali , to nic się nie działo. nie wiem o co tu chodzi....

Edytowane przez Wojtek66 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przestrogi.Ten czujnik włącza pompę rzadko rzadko... co kilka godzin, dzisiaj byłem własnie u kolegi u którego taki układ funkcjonuje 9 lat bezawaryjnie. ... HMmm chce dodać jeszcze jeden czujnik i połączyć je szeregowo,.....

Niestety mieliście rację. U mnie to nie działa.. Może to wina spadków napięć i wyłączeń prądu teraz przy tych wichurach. Czujka padła i trzeba dolewać i to akurat jak jestem na wczasach...(na szczęście mam "dozór". Rozglądam się za gotowym rozwiązaniem ..... Co jest bezawaryjne? co możecie polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam dolewki ebtech ,ma podwójny czujnik i u mnie się sprawdza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam dolewki ebtech ,ma podwójny czujnik i u mnie się sprawdza .

właśnie ją wyczaiłem"" ale są na urlopie do 25ego, dr Witt też ale jeszcze tylko tydzień. Którą masz wersję? Bo sa dwie : za 170 i 200 zł. Nie widzę żadnej różnicy oprócz ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.