Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No i dalsze postępy. Zrobiona dolewka na 1 czujniku, ale dzięki niektórym kolegom zaczynam temat ogarniać i zrobię układ z dwoma. Muszę jeszcze pomyśleć nad wersją nie prowizoryczną układu (np zbiornik). założyłem też filtr DI, ale mordęga z tym ustrojstwem była, bo się lało... Te szybko-złączki przy głowicy to jakieś lipne. Ciężko wsunąć wężyk, nie ma tego momentu jak "zaskakuje", ale nie cieknie i mam nadzieje, że woda ze studni będzie po filtrze DI 0,00 ppm. Założone cyrkulacje 2szt JVP 201 i 1 sztuka JVP 101 (wersja oszczędnościowa wzięła górę. Teraz w kolejności tymczasowe oświetlenie. Założenie osmozy dedykowanej temu akwarium, wykombinowanie, jak zautomatyzować zarówno dolewkę jak )w przyszłości - po dojrzewaniu) podmianę. zakładając dopływ stały z RO/DI i zabezpieczeniu elektrozaworami. Może ktoś ma coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś doradzić to proponuje abyś kupił automatyczną dolewkę oczywiście z 2 czujnikami i z biperem który będzie dawał sygnał jak woda w zbiorniku automatycznej dolewki się skończy cena takiego ustrojstwa to 230 zł


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady; ogarnę czujnik podwójny i jakoś zabezpieczenie. Skała już poklejona. Wyszło mi/nam (pomagał Kamil, ale "tylko" pokazał mi jak się za to zabrać i pokleił filar. pionowe konstrukcje są klejone, poziome poprzeczki nie; siedzą stabilnie, myślę , że się nie przewrócą .... ??? (no sprawdzałem, kiwałem i gapiłem sie godzinę z każdej strony... Co myślicie :) ?

post-24125-0-27055300-1429912908_thumb.jpg

post-24125-0-69707900-1429913486_thumb.jpg

post-24125-0-29349600-1429913492_thumb.jpg

post-24125-0-81067700-1429913496_thumb.jpg

Edytowane przez Wojtek66 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam się podoba, są półki pod korale i parę miejsc żeby rybki miały gdzie nocować. Według mnie jest ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też się podoba, wyszło chyba lepiej niż myślałem, ale ciekawy jestem opinii, no bo chciałem zrobić takie 2-3 wyspy, ale na to chyba za małe to akwarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

!50 cm spokojnie wystarczy na 3 wyspy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyspy powstały ale jakoś tak się "połączyły"

No czasami i tak się zdarza ;) Zawsze można coś jeszcze poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjalbym przynajmniej jeden kamien z samej gory (moze srodkowy?). Byloby bardziej "wyspiarsko".


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie następne. Kombinuję oświetlenie. Jak szybko i w jakich ilościach uruchamiać świecenie. Bardziej orientacyjnie mi chodzi i jak Wy to robiliście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie komentuje, to wrzucę temat może kontrowersyjny. Planowane oświetlenie do słodkiego (to miało być najpierw słodkie akwarium), odpalam stopniowo nad moją solniczką. Lampy docelowo 4x 10 w led 6500 K i jedna 10W 2500 (takie doświetlacze). Niedawno wyczytałem na NR, że w Rosji akwarystyka słona na tym się opiera (w oświetleniu). Co o tym myślicie. To jest oświetlenie przejściowe, nie docelowe. Docelowo ma być Hybryda Led /T5 może za miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem załamany; akwarium bez odpieniacza super niesłyszalne, lekkie kapanie, cos pieknego. Z odpieniaczem szum , różnica kolosalna; nie wyrabiam. Jak to u innych działa. Ja mam Tunze 9420 , Wyrzucę badziew i będzie tylko refugium jak nic nie wyciszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest raczej normalne. Jak śpisz w pokoju, w którym stoi akwa to może Cię to do szału doprowadzić. Zawsze odpieniek daje odgłosy.

Spróbuj wyciszyć szafkę aby nieprzyjemne odgłosy były jak najmniejsze. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, żeby aż tak. Wszystko idzie bezszelestnie ale jak się włączy odpieniacz to jest szum jak w fabryce lub przy autostradzie. Podłożyłem już przyssawki jak poradził Erni; raczej nic nie rezonuje, wyłączam go na noc, bo szum dochodzi z salonu na górę do sypialni, też nie wina pompy chyba, bo normalnie jest cicho jak startuje, dopiero jak zasysa powietrze jest taki miarowy szum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owin tlumik fizelina moze cos pomoze

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo zatkaj palcem na chwilę wlot powietrza i zobacz czy ucichnie.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podłączoną rurkę do tłumika a drugi koniec za oknem.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo zatkaj palcem na chwilę wlot powietrza i zobacz czy ucichnie.

zatkałem, buczała troche pompa i jakieś szumy w odpieniaczu ale przekręciłem pompe do pozycji poziomej , naprostowałem wężyk do tłumika, i jest jakby ciszej ale to niemiarodajne bo wokół odgłosy dnia, dzieki na razie, idę żyć a do sprawy wrócę wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinowałem i wytłumiłem szafkę i jest dalej to buczenie, to kombinowałem dalej i wydaje mi sie, że to buczenie powstaje tam gdzie pompę się przykręca do korpusu odpieniacza, bo jak ja wykręciłem to była duużo ciszej. nie mam nic ,czym mógłby to połączyć (np jakiegoś węża, kurcze nic nie pasuje , niczego nie znalazłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naloz na dno odpieniacza 4 kleksy (1 cm wysokie) silikonu. To beda jego nowe, zgrabne nozki. To samo zrobilbym na przyssawkach pompy, bo te plastikowe to raczej przyssawki i nie sluza do tlumienia drgan (albo malo sluza).

Calosc bedzie o 1 cm wyzsza.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naloz na dno odpieniacza 4 kleksy (1 cm wysokie) silikonu. To beda jego nowe, zgrabne nozki. To samo zrobilbym na przyssawkach pompy, bo te plastikowe to raczej przyssawki i nie sluza do tlumienia drgan (albo malo sluza).

Calosc bedzie o 1 cm wyzsza.

zrobiłem tak, tylko dałem przyssawki, pompa jest wkręcana, nie ma tam przyssawek (chyba, że nie dojrzałem), jest cicho, że aż muszę przez dzień nasłuchiwać tego dźwięku. już się da wytrzymać choć jeszcze na noc wyłączam. No dobrze jest ok ale ciut mogło by być ciszej. zobacze jak połączę pompę i korpus wężem silikonowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wezem silikonowym zawsze jest ciszej, bo juz sam waz sluzy za tlumik. Najfajniejsze sa te miekkie weze z grubymi sciankami.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiony wąż, czekam i dalej kombinuję. Na zdjęciu mój sump. W środkowej komorze planowałem refugium, ale coś mi się zdaje, że dam refugium do komory zrzutu a tutaj odpieniacz, bo mi będzie łatwiej go obsługiwać i więcej miejsca jest, żeby pokombinować z ustawieniem i wyciszeniem. Zauważyłem, że raz jest ciszej, raz głośniej. Chciałbym , zeby to było cicho na stałe. Co o tym nyslicie? Chyba nie ma przeciwwskazań?

post-24125-0-08863000-1431107374_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cicho to nigdy nie będzie .... zawsze coś tam słychać .Co do wyciszenia odpieniacza to u mnie pomogło połączenie pompy z odpieniaczem za pomocy węża silikonowego. Refugium bym zostawił tak jak masz teraz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.