Skocz do zawartości
Lurthel

Wiązanie worków foliowych

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś mógłby nagrać filmik jak profesjonalnie związać worek foliowy z rybą czy koralem? Jak zwiąże, zawsze po chwili tracą swoją sprężystość i zostają takie flaki. Ewentualnie jak jest w sieci gdzieś jakiś instruktaż to prosiłbym o link bo nie mogę znaleźć :D.

Jak kupuje zwierzaki w sklepie to zawsze się przyglądam jak to robią ale w domu nie potrafię powtórzyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to największa i nieodgadniona tajemnica sklepów akwarystycznych. Dołączam sie do prośby kolegi.

Napisałem z telefonu.


Start 25.02.2013

Mój słony świat mieści się w 96l 60x40x40 OW; Świeci AquaNova 4x24W T5; Pieni Hydor SlimSkim Nano 135.35; Wodą kręci 2xJVP-110; Grzeje Aquael ComfortZone Gold 100W

Moczy się ok. 8kg LR; Na dnie zalega ok. 5kg suchego piasku RED SEA Reef Base - Reef Pink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

np. tak

2 - 3x zagiąć wlot , potem mocno zakręcić workiem, złożyć "cycka" 2x , 2 gumki (MOCNO) i gotowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np. tak

2 - 3x zagiąć wlot , potem mocno zakręcić workiem, złożyć "cycka" 2x , 2 gumki (MOCNO) i gotowe

Jak dla mnie to mało jasny opis, jeśli masz chwilę to nagraj jakiś filmik chociażby telefonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko mu bedzie 1 reka.

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze robię to tak że worek stawiam tak żeby sobie stał i cała torba była mniej więcej wyprostowana w górę. Później rozkładasz dłonie naprzeciw siebie, tak aby zrobić szeroki kąt pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym. Opuszczasz jedną z dłoni o 2cm żeby w siebie nie uderzyły. Następnie szybkim ruchem łapiesz worek w miejscu gdzie ma być związany (no może ze 2 cm wyżej) - obiema rękami i zamykasz dłoń (między kciukiem a palcem wskazującym). Później tylko kilka razy obrócić worek i związać recepturką :)


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze robię to tak że worek stawiam tak żeby sobie stał i cała torba była mniej więcej wyprostowana w górę. Później rozkładasz dłonie naprzeciw siebie, tak aby zrobić szeroki kąt pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym. Opuszczasz jedną z dłoni o 2cm żeby w siebie nie uderzyły. Następnie szybkim ruchem łapiesz worek w miejscu gdzie ma być związany (no może ze 2 cm wyżej) - obiema rękami i zamykasz dłoń (między kciukiem a palcem wskazującym). Później tylko kilka razy obrócić worek i związać recepturką :)

Bardzo śmieszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

składasz 2x górę żeby uwięzić powietrze

złap za górę i zakręć workiem (mocno) aż się "nadmie"

od góry powstaje "lejek / ślimaczek / cycek" - nazwij jak chcesz

złóż/zegnij go 2-3x i zabezpiecz gumkami żeby się nie poluzowało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

składasz 2x górę żeby uwięzić powietrze

złap za górę i zakręć workiem (mocno) aż się "nadmie"

od góry powstaje "lejek / ślimaczek / cycek" - nazwij jak chcesz

złóż/zegnij go 2-3x i zabezpiecz gumkami żeby się nie poluzowało

Dzięki, za piątym razem w miarę nawet mi wyszło. Być może po prostu trening czyni mistrza. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

o właśnie :)

potrenować trzeba na bank :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Worki w sklepie są pompowane powietrzem dlatego nie flaczeją :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdzie są, tam są. Ale zawsze, jeśli złapiesz worek za sam koniec, zaciśniesz wylot, żeby powietrze nie wydostało się, a potem będziesz go skręcał, zmniejszy się jego objetość (skręci się wylot), a jednocześnie wzrośnie ciśnienie w środku... Żadna filozofia i cuda :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebrnąłem przez wszystkie odpowiedzi i poprawiliście mi humor na cały dzień... :clapping Dzięki.

P.S. Trening czyni mistrza:)


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No żeby nie przesadzić z tym ciśnieniem, bo później trzeba będzie ryby w komorze hiperbarycznej ratować. ;-)

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe. wszystko fajnie. Ja robiłem to tak, szybko łapiemy zdecydowanym ruchem za góre worka żeby uwięzić w nim powietrze, następnie skręcamy go kilka razy do okoła i to zabezpieczamy gumka dobrze ja naciągając przy każdej pętli. Następnie składamy skręt na pół i zabezpieczamy ta sama gumka i dodajemy druga. Za każdym obrotem mocno zaciskamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No żeby nie przesadzić z tym ciśnieniem, bo później trzeba będzie ryby w komorze hiperbarycznej ratować. ;-)

Pozdrawiam, Marek.

A żebyś wiedział że o tym samym pomyślałem.

Inmar, nie wiesz że CO2 konserwuje ? Sprzedawcy dbali po prostu o świeżość produktów, no i żebyś wracał po nowe częściej :).


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.