Skocz do zawartości
leon0409

odkształcenie szyb sylikonu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jest moje pierwsze akwarium wymiar 80x50x50 szklo 8 mm (robione w erybce) i pojawiły mi się po zalaniu (przed tego nie widziałem lub nie zwróciłem uwagi) odkształcenia jakby rozerwania w sylikonie na spodniej szybie. Dodatkowo widzę że mata na brzegach akwarium jest o około 1 mm bardziej ściśnięta niż na środku. Akwarium zalane 8 dni i tak od wczoraj to zauważyłem (wiadomo dojrzewanie więc jak nie ma na co patrzeć to się szuka). Mam pytanie czy te odkształcenie to norma i czy ten sylikon tak może wyglądać. Dodam że akwarium stoi na blacie 30mm a blat na stelażu 4mm też z erybki.

Poniżej zdjęcia niepokojących mnie wyrw.

post-24735-0-72168000-1425998105_thumb.jpgpost-24735-0-00453400-1425998107_thumb.jpgpost-24735-0-69672500-1425998107_thumb.jpgpost-24735-0-52062400-1425998111_thumb.jpgpost-24735-0-45363000-1425998112_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to że nie przylega Ci spód idealnie równo na powierzchni - nie jest problemem.

Ja przy 150cm miałem podobnie. Też się wystraszyłem, ale jak się okazuje niepotrzebnie.

Gorzej z tymi pęcherzykami i "naciągniętym" silikonem.

Moim zdaniem powinieneś to reklamować u producenta. Nie wiem na ile zdjęcia są wiarygodne i dokładne, ale za dobrze to nie wygląda...

Ale to tylko moje zdanie, wcale nie muszę się znać :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie widziałem akwarium żeby takich pęcherzyków nie było, no może jedynie z czarnym silikonem, bo tam po prostu tego nie widać.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mnie niepokoją te rozcięcia wzdłużne, co prawda mają może z 1 mm wys ale od kiedy je widzę to coraz większe wątpliwości. Wysłałem zdjęcia do erybki zobaczymy co oni na to powiedzą :(

Dodzwoniłem się do nich i kierownik produkcji ma obejrzeć zdjęcia i jutro zadzwoni ale wstępnie mówił że sylikon pracuje i się układa a przy bezbarwnym to widać

Edytowane przez leon0409 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo u siebie, nie tyle co pęcherzyki ile białe kropki zrobiły się z czasem w silikonie.Jedyne co to estetyka cierpi ale ja na to nie zwracam uwagi i mnie to nie przeszkadza zwłaszcza że zapłaciłem znacznie mniej niż wyceniały mi różne firmy.Jeśli miałbym do wyboru takie białe punkty i czarny silikon to dalej jestem za przezroczystym/mlecznym silikonem. Na ostatnim zdjęciu ktoś się raczej nie przyłożył bo tam widać że ktoś nierówno nałożył silikon.

ps.Myślałem jednak że erybka to robi ładniejsze szkła, jeśli to w erybce a nie u kazia to bym im zwrócił to bo się kiedyś w jakimś poście i na stronie lansowali swoją zajebi..cią a ceny przeciętne bo mi kiedyś wyceniali.

Warto przypomnieć że był już kiedyś post o szkłach od nich więc na przyszłość warto się zastanowić czy warto u nich brać.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety to akwarium rybce reklamy nie robi. Co do tego że "w białym muszą być" obejrzałem jeszcze raz swoje - muszę zgłosić reklamację Przemkowi że mi nie dołożył, ale widocznie ciął koszty.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zjawisko nazywa się fachowo "ścinanie silikonu" Występuje w momencie zbytniego ściśnięcia szyb przy klejeniu. Ja przez te pajączki rozciąłem kiedyś nowe akwarium na poszczególne szyby. Czyszczenia było w ciul. Przyjechał fachowiec Thewald z warszawy i skleił mi na nowo. Wytłumaczył o co chodzi w tym zjawisku i aby spać spokojnie wolełem przekleić. Prawidłowe położenie silikonu w spoinach nie powinno być cieńsze niż 1mm.


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to ścinanie silikonu wpływa na wytrzymałość bo najbardziej mi chodzi o to żeby się nie rozjechało estetyka to sprawa drugorzędna bo to aż tak się w oczy nie rzuca. Ponowne sklejenie to też pewien problem logistyczny co zrobić z wodą i skałą na czas klejenia dodatkowo piach jest wsypany więc taka operacja będzie trudna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, margines bezpieczeństwa jest, ale pytanie czy warto ryzykować, nawet o te kilka procent więcej. W końcu stresu będziesz miał z baniakiem i tak sporo, a niech Ci zacznie cieknąć albo i pęknie jak baniak się ustabilizuje, korale podrosną, powiedzmy za dwa lata...

Na czyj koszt naprawa ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

estetyka to sprawa drugorzędna ?-chyba sobie żarty robisz

akwarium jest do zwrotu i finito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obawiaj się, zbiornik Ci nie strzeli. Dla świętego spokoju zrób tak jak jeden kolega z forum. Kup w castoramie kątowniczek aluminiowy 1x1cm i obklej w koło łączenia na silikonie które sie da. Woda nie będzie miała kontaktu z aluminium. Poza tym ja miałem prawdziwe obawy, ponieważ silikon robił mi sie biały przez jego zbyt cienką warstwę między szybami. U Ciebie jest nieźle.

Volf ma racje, robiłeś akwarium we firmie zatem niech się odniosą do tematu


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnie zdjęcie przyznam, coś nie halo..

reszta - nie ma się do czego przyj....ać.

Prosta sprawa, w 90 % przypadków takie niespodziany występują a nikt nie narzeka bo to normalny proces produkcji. Akw się klei, zalewamy i powstają naprężenia...


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obawiaj się, zbiornik Ci nie strzeli. Dla świętego spokoju zrób tak jak jeden kolega z forum. Kup w castoramie kątowniczek aluminiowy 1x1cm i obklej w koło łączenia na silikonie które sie da. Woda nie będzie miała kontaktu z aluminium. Poza tym ja miałem prawdziwe obawy, ponieważ silikon robił mi sie biały przez jego zbyt cienką warstwę między szybami. U Ciebie jest nieźle.

Volf ma racje, robiłeś akwarium we firmie zatem niech się odniosą do tematu

Kątowniczek rozumiem miałbym wkleić od zewnątrz tylko jak go wcisnę pod akwa, więc chyba musiałbym je opróżnić żeby odwrócić do góry dnem. Zobaczymy co powiedzą w firmie która to robiła jutro mam się kontaktować bo zdjęcia im podesłałem. Najlepszym rozwiązaniem byłoby podesłanie akwarium na podmiankę ale nie wiem czy w Polsce to realne takie podejście do klienta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ze w kakadu mają lepsze klejenie szkła. Opcje masz dwie odzyskać część kasy za partactwo albo oddać zbiornik i wziąć całą. Fuszerka to jedno ale wydać klientowi towar którego nie powinien dostać to drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.