Skocz do zawartości
magu

AQma - sterownik akwariowy by magu. Na Arduino Leonardo za FREE!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Marcin, zabij mnie ale nie rozumiem tej wypowiedzi :

Dodałem wszystkie funkcjonalności, którymi dysponuje "AQMA LED CONTROL" w wersji 1.2.0

Jak to się ma do konfiguratora AQUMA w starej wersji ?

Jakie zaszły zmiany, oprócz powolnego załączania PWM po zaniku napięcia .

Edytowane przez MarekT (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Marcin, zabij mnie ale nie rozumiem tej wypowiedzi :

Jak to się ma do konfiguratora AQUMA w starej wersji ?

Jakie zaszły zmiany, oprócz powolnego załączania PWM po zaniku napięcia .

6 kanałów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, zabij mnie ale nie rozumiem tej wypowiedzi :

Jak to się ma do konfiguratora AQUMA w starej wersji ?

Jakie zaszły zmiany, oprócz powolnego załączania PWM po zaniku napięcia .

Funkcja pwm() przez samą siebie zwraca wartość typu byte, co za tym idzie, możesz sobie tę wartość wyświetlić. Dodałem mapowanie wartości skrajnych, dzięki temu AQma może sterować przetwornicami, które działają "odwrotnie" (lampy świecą gdy wypełnienie jest równe 0, modyfikować można w nowych zmiennych pwmXInvert true/false, gdzie X to numer kanału). Dodałem funkcjonalność minimalnego oświetlenia nocnego, w przypadku kiedy ustawisz minimum na 1% to AQma będzie utrzymywać najmniejsze możliwe wypełnienie (mniej niż 1%), żeby dało się zrobić bardzo delikatne oświetlenie nocne (inne wartości wyliczają się "normalnie"). No i na koniec to o czym pisałeś, płynny start od zera do ustalonej wartości.

Edytowane przez magu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz to jestem oświecony :)

Ale już się cieszyłem z innego powodu ... że dodałeś do AQUMy dodatkowe 3 PWMy

Było nie było ... kawal dobrej roboty.

Dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz to jestem oświecony :)

Ale już się cieszyłem z innego powodu ... że dodałeś do AQUMy dodatkowe 3 PWMy

Było nie było ... kawal dobrej roboty.

Dziękuję :)

Wykorzystałem wszystkie piny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale AQme pisałem dla siebie i jak do tej pory zdjęła ze mnie obowiązek zajmowania się głupotami. Wbrew pozorom z pisaniem i testowaniem, schodzi sporo czasu, nad obecnym projektem siedziałem kilkaset godzin. Teraz nie są mi potrzebne nowe funkcjonalności i czas staram się poświęcać rodzinie, jednak nie wykluczam, że jeżeli będzie mi coś potrzebne to dopiszę pod mege :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę Ci co jakiś czas przypominał i zachęcał . Będzie w tym roku ciężka zima, wiec będziesz miał dużo czasu :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magu czy te przkeźniki będą dobre ? http://allegro.pl/mo...5554513363.html

Raczej nie, użyj triaków z optoizolacją (jest podobno moduł wykonawczy, zobacz w instrukcji), albo przekaźników SSR, na tych, które zaproponowałeś może Ci się resetować arduino. Testowałem je w różny sposób i zawsze co kilka dni/tygodni zdarzał się restart. Moim zdaniem, szkoda nerwów.

Edytowane przez magu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... czas staram się poświęcać rodzinie..

Ciekawe ile wytrzymasz bez grzebania :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zamiast Leonardo mogę użyć UNO? Uno już mam a nie potrzebuję na chwilę obecną wszystkich funkcji z tego sterownika. Chcę go wykorzystać głównie do pomp dozujących


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra nieaktualne, na ebay są po 15-20zł więc nie będę kombinował ze zmianami w programie. Czy z Leonardo Pro Micro nie będzie problemu?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pro Micro jeszcze nie miałem w ręku. Ale właśnie za 4$ jedno kupiłem :). Jeżeli będziesz miał jakiś kłopot to wal na PW, rozwiążemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, użyj triaków z optoizolacją (jest podobno moduł wykonawczy, zobacz w instrukcji), albo przekaźników SSR, na tych, które zaproponowałeś może Ci się resetować arduino. Testowałem je w różny sposób i zawsze co kilka dni/tygodni zdarzał się restart. Moim zdaniem, szkoda nerwów.

Kurcze a ja się zastanawiałem dlaczego mi się resetuje arduino. zauważyłem że gdy pracuję często przekaźnik ale nie wiedziałem że w przekaźniku leży problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem, że błyska mi światło w nocy kiedy załącza się dolewka, dziwne ale prawdziwe bo dolewka jest całkiem osobno (nie jest sterowana z aqma ) nie jest nawet na tym samym zasilaczu.

Ja to mam jaja z tym aqmem :dj:

Pompki się uspokoiły, nie wiem jaka była przyczyna, wiem, magu że miałem ci narysować schemat ale jeszcze nie doszedłem do tego :wallbash:


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy tymi przekaźnikami SSR będę mógł załączyć oświetlenie na świetlówkach(mam 2 świetlówki T5 po 28W Czy te SSR nie będą za słabe jeżeli chodzi o prąd.

Edytowane przez Miroszka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie wkurza taki świetny projekt który umrze z powodu braku miejsca na program. Chyba siąde i go na arduino mega przepisze jak autor się zgodzi .......... wtedy sporo gadżetów można dodać. Tylko czy taki był zamysł autora ?


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy tymi przekaźnikami SSR będę mógł załączyć oświetlenie na świetlówkach(mam 2 świetlówki T5 po 28W Czy te SSR nie będą za słabe jeżeli chodzi o prąd.

U mnie załącza 6x39w, 3sekcje po 2 świetlówki

Też mnie wkurza taki świetny projekt który umrze z powodu braku miejsca na program. Chyba siąde i go na arduino mega przepisze jak autor się zgodzi .......... wtedy sporo gadżetów można dodać. Tylko czy taki był zamysł autora ?

Przydało by się więcej czasowek i możliwość ustawienia większej ilości dawek a nie tylko 4

Chyba wiem o co chodzi z błyskami, dolewka jest na przekazniku mechanicznym i pewnie aqma się resetuje za każdym razem kiedy dolewa mi dolewka, oznacza to że jest bardzo czuły na pole elektromagnetyczne i może przez to pompka raz a nawet parę razy oszalała bo w silniczku z pompki też jest elektromagnes

Chyba trzeba coś z tym zrobić, jeżeli oczywiście moja teoria jest słuszna a myślę że jest :police:

Edytowane przez Moljzesz (wyświetl historię edycji)

39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem, że błyska mi światło w nocy kiedy załącza się dolewka, dziwne ale prawdziwe bo dolewka jest całkiem osobno (nie jest sterowana z aqma ) nie jest nawet na tym samym zasilaczu.

Ja to mam jaja z tym aqmem :dj:

Pompki się uspokoiły, nie wiem jaka była przyczyna, wiem, magu że miałem ci narysować schemat ale jeszcze nie doszedłem do tego :wallbash:

Czary :) Te pompki to lepiej odłącz. Masz na zaciskach silników diody? Jak nie to dorzuć. Jak coś porysujesz to może się uda ogarnąć tą Twoją partyzantkę :)

Mam pytanie czy tymi przekaźnikami SSR będę mógł załączyć oświetlenie na świetlówkach(mam 2 świetlówki T5 po 28W Czy te SSR nie będą za słabe jeżeli chodzi o prąd.

Każdy przekaźnik wydoli trochę ponad 350W.

Też mnie wkurza taki świetny projekt który umrze z powodu braku miejsca na program. Chyba siąde i go na arduino mega przepisze jak autor się zgodzi .......... wtedy sporo gadżetów można dodać. Tylko czy taki był zamysł autora ?

Kod działa na medze beż żadnych przeróbek, nic nie musisz przepisywać.

Dopisać natomiast możesz co tylko będzie Ci potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.