Skocz do zawartości
mirusn

Panel prosba o weryfikacje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie posiadam akwarium Juwela 1000mm x 400mm x500mm, i chce wbudowac z prawego boku w srodku akwarium, panel szeroki 150mm.

Odpieniacz mam Hydor Slim-Skim 250.65, pompy obiegowej jesze nie mam, mysle ze Eheim Compact Power Head 600 lub 1000 wystarczy.

Zalanczam rysunek i bardzo prosze bardziej doswiadczonych kolegu o weryfikacje, i cenne uwagi

post-24522-0-49867900-1426755830_thumb.jpg

Panel.pdf


ab0d4174d6963811472085d4061546d6u893a775.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co masz zamiar trzymać w tej środkowej pustej komorze? Obiegówka za słaba - weź taką z 2000 z regulacją na wszelki wielki :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co masz zamiar trzymać w tej środkowej pustej komorze? Obiegówka za słaba - weź taką z 2000 z regulacją na wszelki wielki :)

Co do srodkowej komory jecze nie wiem co tam bede trzymal, Siporax, wegiel.


ab0d4174d6963811472085d4061546d6u893a775.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos pomoze z ta weryfikacja tego panelu ?


ab0d4174d6963811472085d4061546d6u893a775.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) i chce wbudowac z prawego boku w srodku akwarium, panel szeroki 150mm.(...)

post-24522-0-49867900-1426755830_thumb.jpg

Panel.pdf

tzn. po prawej stronie ale na długim boku?


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn. po prawej stronie ale na długim boku?

nie na krotszym boku na rysunku sa wymiary

nie na krotszym boku na rysunku sa wymiary

Jaka pompa bedzie lepsza NewJet czy Atman ?


ab0d4174d6963811472085d4061546d6u893a775.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pomyśl co ma być w środkowym części, bo jeśli siporax to ma sens bo woda będzie szła od dołu - ustawisz go na kratce zapewne i będzie ok, reszta wygląda dobrze


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest głębokość (ile bedzie odstawał od akwarium) panela? 150mm?

upewnij się ze ilość wody w 3 komorze wystarczy do zamknięcia obiegu

Upewnij się również że pompa nie będzie zbyt mocna do użytego grzebienia/

Poza tym wygląda ok


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił "po swojemu" - ten projekt też jest funkcjonalny, ale jednak uważam że model gdzie w pierwszej komorze masz od góry gąbkę, potem siporax, wypływ dołem, w środkowej odpieniacz i grzałkę, przelew górą, pompa obiegowa, ma kilka zalet:

- gąbka filtruje mechanicznie (owszem, co jakiś czas dobrze ją wymyć, u mnie spokojnie dwa tygodnie wytrzymuje w sumpie)

- jak Ci wpadnie coś żywego, nie poleci w odpieniacz, a i łatwiej wyłowić z nad powierzchni gąbki

- gąbka wyłapuje cały detrytus który osadzał by się na ceramice

- w środkowej komorze masz stabilny poziom wody, oraz jednolity przepływ, grzałka jest całkowicie, zawsze zanurzona

- możesz tam dać doraźnie węgiel czy adsorbenty

- w komorze pompy można założyć czujnik dolewki.

Dając mocniejszą pompę obiegową, załatwił byś sporą cześć cyrkulacji.

Ale to tylko moja koncepcja, nie podważam większej wiedzy i doświadczenia moich przedmówców.

Tester słusznie zauważył. Z tego co zrozumiałem, panel będzie zajmował część tylnej ścianki akwarium ? Pomyśl w związku z tym, nad grzebieniem na dwu ściankach, bocznej i przedniej panelu. No i na hydor i grzałkę nie musisz przeznaczać dużej komory, zaś powiększając pierwszą komorę według mojego pomysłu, zwiększasz miejsce na ceramikę i jednocześnie powierzchnię grzebienia - przelewu. Dzieki czemu, możesz wsadzić mniej skały do środka (więcej ceramiki) - lżejsza optycznie konstrukcja, więcej miejsca dla korali i ryb.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tę gąbkę jakby co można dać na górze w szykanie i wtedy na siporax i pompę nie leci syf - jeśli pozostać przy pierwotnym rozwiązaniu - a faktycznie się przydaje więc kwestia gdzie ma być i w jakim układzie.


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest głębokość (ile bedzie odstawał od akwarium) panela? 150mm?

upewnij się ze ilość wody w 3 komorze wystarczy do zamknięcia obiegu

Upewnij się również że pompa nie będzie zbyt mocna do użytego grzebienia/

Poza tym wygląda ok

glebokosc jest 430mm, panel ma byc wbudowany na bocznej scianie,a nie tylniej, jakiej mocy pompe bys mi zaproponowal ?

czy sol Kenta bedzie ok i jakie bakterie na poczatek i jaka pozywka ?

bardzo dziekuje za wasze cenne rady

Edytowane przez mirusn (wyświetl historię edycji)

ab0d4174d6963811472085d4061546d6u893a775.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam tak samo w nowym baniaku, tylko pierwsza komora jest na odpieniacz i grzałke 16 cm dzięki temu szerszy grzebień. Pompę mam new jet 1700 i jest w porządku, dodatkowo robi za cyrkulację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NJ 1700 to max. Przy większej pompie przelot przez grzebień nie da rady.

Ja mam przy Atmanie 2000l grzebień 28cm i przy poziomie wody wyższym o 2 cm od przelewu pompa zaczyna opróżniacz swoją komorę.

A do środkowej komory polecam Ci kratkę na całej powierzchni 3 cm od dnia, na to gruby gruz koralowy lub siporax 25mm, a na wierzch glony spagetti. Nie zapomnij o 10W halogenie LED (biały - ciepły) oświetlającym glony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak miałem jeszcze panel to grzebień miał szerokość 16 cm i bez problemu na eheimie 2000 wszystko pracowało - mogłem bez problemu (ustawiając wysokość grzebienia) zalać komorę powrotu lub ją opróżnić do zera tak więc jakaś pompa do 2000 litrów spokojnie może być tylko z regulacją na wszelki wielki tak jak pisałem na początku bo zaproponowane przez Marka 600 czy 1000 to stanowczo za mało.

Tylko najpierw musi Marek zastanowić się nad finalnym rozwiązaniem samego podziału czy zrobić tak jak zaproponował @dale czy tak jak @TomekRN czy zostawić tak jak jest

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w wiekszosci przypadkow w dojrzewającym akwarium jest dość pozywki, aby bakterie się sprawnie namnażały.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje wszyskim za cenne uwagi i rady.

Za tydzien zalewam, sucha moczy sie juz ponad dwa tygodnie w ro di, co drugi dzien wymiana wody.

Edytowane przez mirusn (wyświetl historię edycji)

ab0d4174d6963811472085d4061546d6u893a775.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.