Skocz do zawartości
mars79

Valenciennea puellaris

Rekomendowane odpowiedzi

post-16975-1427136664,7_thumb.jpg

Moja sexgutatta pływała,żarła. Rano patrze - brzuch jak bańka. Po południu zgon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już miałem 3 babki , 2 znalazłem na panelach a ostatnia to znów jedna noc i po babce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do babek to już tak z nimi jest w mojej w mym nie długim doświadczeniu z baniaka znikło koło 11 babek :thumbdown: .Albo wyskakiwały albo słuch po nich zanikał.....Teraz mam 12 i tfu trfu :w00t: i jest.Miałem pary to też nie pomagało znikały,zamontowałem oświetlenie nocne i problem zniknął.


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chyba juz nie kupię babki wolę ślimaki na kupować i będę miał spokój , miała przesiewac piasek to już trzecia tak zrobiła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio zakupiłem 2 babeczki :) mam koronę wysoką na około 18 cm i babki już pierwszej nocy wyskok mimo oświetlenia na szczęście wstawałem prawie do pracy nad ranem wiec rybce nic się nie stało zalarmowal mnie plusk w akwa wiec latarka i patrze leży obok szafki nawet nie wiem jak długo leżała ale żyje :0 teraz mam akwa dodatkowo jeszcze przykryte płyta z plexi ale teraz już rybki w nocy tak nie szaleją wtedy chyba jeszcze miały stresa po wpuszczeniu

zawsze miałem slimaki i rozgwiazde ale czystosc piasku byla nijaka ale to co te babki z nim robia jest niezwykle wyrabiaja norme na 110% biel i jeszcze raz biel a i kiedys czytalem ze trzeba im dawac pokarm do piasku moje jedza jak inne tyle ze raczej przy dnie

Edytowane przez Kicajec (wyświetl historię edycji)

a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz rozmiar akwarium (dna)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak po za tematem chciałem się zapytać jaka jest średnia długość życia tych ryb ? bo ja niestety swoją dziś po dwóch latach znalazłem sztywną..ostatnie dni siedziała w swoim domku i już nie bardzo chciała kopać i wychodzić jeść.


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , wczoraj kupiłem babkę ale nie wiem czy to normalne bo przecież babka ma brać piasek i czyścic , a ja nie widzę żeby coś robiła, właśnie rzuciłem jedzenie a babka nic nie chce jeść,czy to normalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja dopiero w 2 dobie zaskoczyła z jedzeniem. A następnie zabrała się za kopanie.

Przykrywaj akwarium bo w pierwszych dniach jest skłonna do skoków na dywan.

Oświetlenie nocne w pierwszych dniach też jest pomocne.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by wyskoczyła po za koronę to pobije rekord a tak poważnie tak dokładnie ryba czyści piasek i je, jak dobrze rozumiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, tylko że w pierwszych dniach babka skupi się na kopaniu norek pod skalami.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam koronę wiec myślę ze nie wyleci ale patrze na nią to nie raz wypływa do góry zatrzymuje się i sprint na dół, ciekawe o co jej chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie odpukać blisko 2,5 miesiąca bez korony i nie skaczą, wyżej jak do połowy wysokości nie widziałem 25cm no chyba że przy karmieniu.ogólnie żadnych nerwowych ruchów, bez nocnego oświetlenia ale w pokoju w nocy nie jest ciemno z ulicy.

Zobaczymy co będzie dalej ale na razie są fajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsza moja babka wyskoczyła przy 15 cm koronie. Zakupiłem drugą, po pierwszej nocy zniknęła, szukałem kilka dni, po pierwsze w sumpie nie mogłem znaleźć. Byłem dzisiaj w erybce w markach, mówie sobie do 3 razy sztuka, kupiłem następną, nagle moja córka patrzy w sumpie i krzyczy, że znalazła się zaginiona babka siedziała pod pompą w ostatniej komorze. Teraz mam 2 babki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he ktoś z kolegów na tym forum miał babkę co robiła regularne wycieczki do sumpa. Moja najdalej była w kominie.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sexguttata jest przyjemniejsza niz puellaris, bo tak nie sypie piachem po koralach. Pracuje raczej tuz przy dnie.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zauważyłem i mam nadzieję że wyjedzie z norki którą wykopala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie peularisy w swoim akwa nie wiem jak czyjejś ale moje na pewno korali nie zasupuja kopia piasek przy samym dnie rzadko co się ruszając z nabranym do paszczy piaskiem jedynie w czasie kopania takiego dogłębnego przenoszą piasek w inne miejsce ale to zawsze praktycznie szurając brzuchem po piasku jedynie w czasie karmienia swoje upodobania pływania przy dnie zmieniają i łapią pokarm wyżej


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym to bywa różnie, co prawda po koralach nie sypie ale na początku zasypała mi wszystkie szczeliny miedzy skałami. Wysokość szczelin nad dnem nie miało znaczenia. Teraz faktycznie jest już spokój i przesiewa piasek przy dnie.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest , u mnie też już się uspokoiły tzn znacznie mniej kopią i nie widzę górek.Troszkę więcej pływają głową do góry na razie blisko dna. Ciekawe jak będzie dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj rano patrze i nie widzę jednej babki, od razu za latarkę, świecę pod pompę i znowu siedzi, musi jej się tam bardzo podobać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.