Skocz do zawartości
FREY

"Oko w oko" z Maxspect Gyre - generator wiru

Rekomendowane odpowiedzi

Jako dystrybutor Maxspect Polska piszemy jaką mamy politykę w Polsce, o której mogą wypowiedzieć sami użytkownicy.

Podkreślam jeszcze raz - nowe mocowania w postaci gumowych nakładek (to cała innowacja) klienci otrzymają nieodpłatnie.

pozdrawiam

Mariusz Frej


www.maxspect.pl  - Centrum Serwisowe FREY - Dystrybucja Maxspect 
www.salarias.pl - Internetowy Sklep Akwarystyczny Kraków 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja czekam na pokaz w trzech metrach.

Bo jeżeli faktycznie jedna pompa załatwi cyrkulację w baniaku 1500 litrów to cena i prądożerność zaczynają być do przyjęcia.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że niebawem uda nam się pokazać filmik z rodzimego podwórka akwarium o długości 320cm obsługiwanym przez Gyre XF-150

Jeśli 1 sztuka to ogarnie to jest to towar pierwszej klasy :) hehe

Z niecierpliwością czekam na filmik w 320 cm.

Edytowane przez rufik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłam dla męża tydzień temu do naszych 300l. Mąż wniebowzięty, testuje.

Jedyny mankament to, że zanim się dotrze, urządzenie wydaje delikatny dźwięk jak sygnał w telefonie. Potem już nie słyszalny, ale troszeczkę to przeszkadza.

Wygląd super, i dzięki temu mniej sprzętu wisi w akwarium.

Edytowane przez Amarant (wyświetl historię edycji)

78ab9bd8cd58d36d8098935dd266f474u777a1209.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zatem ja poproszę nowe mocowanie :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako dystrybutor Maxspect Polska piszemy jaką mamy politykę w Polsce, o której mogą wypowiedzieć sami użytkownicy.

Podkreślam jeszcze raz - nowe mocowania w postaci gumowych nakładek (to cała innowacja) klienci otrzymają nieodpłatnie.

pozdrawiam

Mariusz Frej

Pompa sama w sobie jest świetna nie można nic jej zrzucić ja z zakupu jestem bardzo zadowolony zajmuje mało miejsca nie rzuca cienia co w przypadku mojego akwa miało znaczenie.

Odnosnie uchwytów nie chodzi mi o podkładkę tego typu bo to była ich pierwsza propozycja na wyciszenie pompy:

gyre_suction_cover_125x125.jpg

A dokładnie o sam uchwyt którego raczej kawałkiem gumy nazwać nie można :download_1.jpg

screen shot pcdownload.jpg

pic host

maxspect_gyre_pump_rubber_mount_4_620x440.jpg

upload an image

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej bym patrzył nie na litry a na długość akwarium.

Ja kupiłem XF - 150 i jak na razie jestem zadowolony, ale... :)

1. Jeśli ktoś ma baniak w sypialni - to zdecydowanie nie wytrzyma buczenia :) przy falowaniu. Przy ciągłym "wietrze" jest nawet nieźle. Piszę o "pół gwizdku". Na full jest głośno.

2. Fajnie "omiata" akwarium, ale wszystko zależy od obłożenia korali, jak jest ich dużo i duże - wydaje mi się, że będzie mało jedna.

3. Na pół gwizdka przy falowaniu na końcu akwarium 150cm jest baaaaardzo delikatny przepływ - przy umiejscowieniu 10 cm pod taflą.

Jeśli obniżymy o 5 cm - przepływ jest ciut większy.

Ta pompa z czystym sumieniem może być nazwana "cyrkulacyjną" bo bez względu na to czy jest ustawiona na falowanie czy ciągłe dmuchanie - wymusza cyrkulację po okręgu - a najbardziej widać to w środku.

Prąd wody odbija się od powierzchni na wysokości środka, zakręca w stronę pompy, odbija się od dna i robiąc "sprężynkę" leci w kierunku drugiego końca akwarium i wraca dołem...zaobserwowałem to podczas podmiany wody, jak w toni unosiło się trochę detrytusu.

Nie wiem czy to dobrze opisałem? :) to pozwoliłem sobie narysować :) (oczywiście przepraszam za niedoskonałości, ale nie mam w domu tabletu do rysowania)

pompa.jpg

4. Pompa ma możliwość ustawienia łopatek niezależnie, np lewą część ustawiamy bardziej w dół lub w górę w stosunku do prawej strony. Powoduje to znowu inny przepływ wody.

Ustawień pompy (umiejscowienie w akwarium) jest sporo i każde ułożenie wymusza inny ruch wody.

Jak dla mnie jedynym "mankamentem" (pomijam tu pobór prądu i głośność) jest to, że przy takiej konstrukcji i wydaje mi się dość wysokiej cenie można było pomyśleć o bardziej zaawansowanym sterowniku. Tak, żeby można było ustawić np w dzień falowanie, w nocy ciągłe wianie, albo odwrotnie.

Tym bardziej, że pompa ma możliwość zmiany kierunku wiania - tu moim zdaniem aż się prosi o zautomatyzowanie tego.

Podsumowując...

Nie przetestowałem wszystkich rozwiązań - bo nie mam kiedy :), ale z czystym sumieniem polecam każdemu, komu nie przeszkadza dość głośna praca i pobór prądu (wg producenta - 50W)

Darek, a dmuchasz jeszcze czymś dodatkowo czy tylko jedna XF-150 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na chwilę obecną mam tylko to


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 3 metrach działa w Jonafish. Efekt powalający. Widziałem i jestem zauroczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do użytkowników - faktycznie jest tak słabo z kulturą pracy??? Jedni piszą ze jest cisza inni ze chodzi jak zmywarka - jak jest naprawdę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie kulturze pracy nie mam nic do zarzucenia. Czasami jest kwestia rozebrania i ponownego złożenia coś inaczej się ułoży i juz inaczej pracuje.

Po zmianie uchwytu nie mam zastrzeżeń wcześniej sam motor przekazywał wibracje na szyby teraz jest napewno cichsza od mp40 ecotech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja czekam na nowe mocowanie.

jest głośna - to fakt, ale to jest jedyna "wada" moim zdaniem. Oczywiście nie piszę tak, żeby Mariuszowi "zrobić dobrze" :) - Piszę jak jest.

Jeśli myślisz o tej pompie - to nie masz nad czym się zastanawiać.

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem myślę ale właśnie mam się nad czym zastanawiać bo jak faktycznie jest głośna to lipa. We wtorek wpadnę do Crazy Coral i zobaczymy jak to cudo buja w realu. Ciekawi mnie też jak jest z tą cyrkulacja w baniaku ze skala i duża ilością gęsto porosnietych korali bo to ze ładnie miesza piłeczki w pustym baniaku to żadne czary ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaletą tej pompki - tak jak pisałem wcześniej jest to, że możesz sobie ją ustawić jak chcesz. Jeśli nie ogarnie Ci w poziomie - możesz ją ustawić w pionie i kombinować :)

Każde ustawienie to inny przepływ.

Przede wszystkim dużo szerszy niż w zwykłych pompkach.

Jeśli faktycznie w tych nowych mocowaniach pompa pracuje dużo ciszej - to myślę, że będzie to udana sprzedaż dla firmy.


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam od ponad tygodnia, na długości 2,5 m działa rewelacyjnie na około 50 % mocy. Bezapelacyjnym plusem są wymiary, i nie rzucający się w oczy kształt, poza tym tak jak kolega napisał nie odstaje od szyby na 15 cm,

Minusem na pewno głośność, zwłaszcza przy pulsacyjnym ustawieniu. Na "stałym biegu" przy mocy 50-60 % ok.

Generalnie produkt ok, tylko cena wydaje sie trochę za wysoka. Mogę polecić ale każdy musi sam wypróbować we własnym zbiorniku. Ja miałem taką możliwość, dostałem falownik do testowania ze sklepu Jon&fish od p.Agnieszki (i to nawet dwa razy), wielki plus dla dealera i sprzedawcy za podejście do klienta. POLECAM

Robert

Edytowane przez RobertG (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam to naprawdę zaje...fajny produkt i jestem przekonany do zakupu (choćby ze względu na jego wymiary).

Poszperałem też troszkę na zagranicznych forach i również narzekają na odgłosy pracy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś dłuższy czas tą pompę ?Chodzi oto czy faktycznie ona się dotrze na tyle że będzie cicha, bo na chwilę obecną jest mocno uciążliwa,,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały czas będzie taka, a jak jej nie będziesz czyścił - będzie jeszcze głośniejsza :)

Napisz do Salariasa o nowe uchwyty


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały czas będzie taka, a jak jej nie będziesz czyścił - będzie jeszcze głośniejsza :)

Napisz do Salariasa o nowe uchwyty

Darek dostałeś już nowe uchwyty ??? Zmniejszyły się wibracje po ich zastosowaniu ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jeszcze.

Z tego co rozmawiałem z Mariuszem - sam czeka na dostawę.

Ostatnio miałem akcję... bo trochę syfku dostało się do pompy.

Wyła tak głośno, że o 2 w nocy poszedłem ją umyć :)

ale... i tak jestem zadowolony z tej "lokówki"

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa super, ale przy trybie fali 50%+ daje glośno tak jakby ktoś dzwonił hehe... mam tylko 130 i obieg 3k przy wymiarach 95×50×55..praca 130 max 50% fali.


1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nowe mocowania są w drodze do Polski (gdy będą już na miejscu szeroko będziemy o tym informować)

Przedstawiamy kolejny zbiornik dzięki uprzejmości jednego z morszczaków

Akwarium o wymiarach 320x70x60cm znajdującym się w sklepie Jonafish.pl w Dobczycach/Nowa Wieś koło Krakowa.

Zbiornik napędza 1x Maxspect Gyre XF-150, oświetlone Maxspect Razor (320W oraz 160W).


www.maxspect.pl  - Centrum Serwisowe FREY - Dystrybucja Maxspect 
www.salarias.pl - Internetowy Sklep Akwarystyczny Kraków 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie buja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po długim, majowym weekendzie rozpoczniemy akcję wymiany mocowań w GYRE XF 150 NIEODPŁATNIE.

Użytkownicy, posiadający XF 150 z dystrybucji Maxspect Polska będą mogli poprzez sklep, w którym zakupili "wirówkę" odebrać nieodpłatnie nowy typ mocowania: w oparciu o dowód zakupu, po wcześniejszym zadeklarowaniu chęci odebrania udoskonalenia pompy XF 150.

O akcji szeroko informować bedziemy za pośrednictwem naszej strony dystrybucyjnej www.maxspect.pl w dziale aktualności, na naszym fejsbukowym profilu (warto polubić, by być na bieżąco z podobnymi informacjami) oraz forach tematycznych. Proszę również ustnie przekazywać tą informację posiadaczom naszych produktów.

Poniżej kilka zdjęć ilustrujących nowe i poprzednie mocowania w Gyre XF 150

11150506_356855831188039_3697819556248169783_n.jpg?oh=ce0f2982da82ce9ae90137d790005748&oe=55D116C8&__gda__=1436171586_665d16e803ea3ad72a758eb59626f513

tak wygląda zestawienie starego typu mocowania (prawa strona) z nowym, które w dniu dzisiejszym dotarły do Maxspect Polska.

11182157_356855834521372_6741572032021826802_n.jpg?oh=fa260507a7810e311a927aef67f5bdcf&oe=55D2D601

Nowe mocowanie (góra) ma nieco większą powierzchnię magnesu oraz dodatkowe wyciszenie zarówno na mocowaniu magnesu, jak również dodatkowe "uszczelki" trzymające klatkę wirową na mocowaniu.

10956395_356855837854705_7601996458329479833_n.jpg?oh=e07cd60cab683f8832481d3a36e9f9fe&oe=55E00C55

Nowy typ mocowania po lewej stronie.


www.maxspect.pl  - Centrum Serwisowe FREY - Dystrybucja Maxspect 
www.salarias.pl - Internetowy Sklep Akwarystyczny Kraków 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa super, ale przy trybie fali 50%+ daje glośno tak jakby ktoś dzwonił hehe... mam tylko 130 i obieg 3k przy wymiarach 95×50×55..praca 130 max 50% fali.

Widziałem filmik z pracy urządzenia gdzie szczęśliwy posiadacz demonstrował pracę po włożeniu i po miesiącu.

Na początku słyszalna była po przekroczeniu 30 procent, po miesiącu błoga cisza była już na 50%.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.