Skocz do zawartości
michalzgierz1989

Papugi, podobna do Akwarystyki pasja Egzotyczna

Rekomendowane odpowiedzi

Od tygodnia jestem na Dziale ptaki w Łódzkim ZOO (Chciałem na Akwarystyke ale, przydzielili mnie na Ptaki, i tam pracują Chłopaki którzy mają "Bzika" na różnego rodzaju ptaki, głównie Papugi, w ZOO właśnie Lora Wielka "Barwnica" odchowuje jedno młode, i tutaj w tym hobby dopiero są schody nie tylko cenowe ale i papierkowe

bo poza Papugami Falistymi,Nimfami, Aleksandrettą Obrożną i Nierozłączką Czerwonoczelną, wszystkie inne Papugi trzeba zgłaszać, tak jest tylko u nas bo np w Niemczech legalnie bez papierologii można też hodować i inne gatunki tych inteligentnych ptaków, a ceny pospolitych i znanych mogą być szokujące :)

Falista średnio już od 20 zł

Nierozłączki od 40 zł

Nimfy od 60

i Aleksandretta od 250

ale już papugi typu Żako, kosztują najmniej około 6,000 z Rodowodem, Barwnica (Samiec Zielony,Samica Czerwona od 6,900)

Ary pospolite od 5,900 do 15,000 zależy od Gatunku

Ara Hiacyntowa tutaj z racji rzadkości cena osiąga i nawet 100,000.

ale dla Hodowców niedostępna jest Ara Modra piękna i rzadka papuga niewystępująca już naturalnie, aczkolwiek cuda się zdarzają

prywatnie również temat Papug nie jest dla mnie obcy, bo miałem już Kilka par Falistych, a obecnie planuje kupić parę Lęgową Nierozłączek lub Aleksandretty :) gdyż nie dysponuje wolierą żeby wpuścić ptaki nieco większe :)

2015-03-25%2013.55.58.jpg

2015-03-25%2014.52.28.jpg

Samiec Barwnicy, to on karmi najpierw samicę a ona potem młode to się nazywa poświęcenie, ona w ogóle nie wychodzi z budki czasami widać tylko jej głowę i ona jest barwy czerwonej, co kiedyś brano za dwa odrębne gatunki, bardzo fajne sympatyczne ptaki chociaż ich głosy są dość donośne, ale z reguły teraz są cicho jak myszy pod miotłą, zajmują się macierzyństwem

Edytowane przez michalzgierz1989 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ja z ptaków zjechałem na morskie: ) Gratuluję :-)

wysłałem z tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego a powiedz mi jaki koszt jes zakup Gwarka ? .Posiadam na dzialce pare ciekawych klatek po ptaszkach. mojego kolegi tata i zastanawialem sie wlasnie nad gwarkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja papug nie hoduje, ale pasje tez mam pierzasta : www.branta.pl.tl

Co do papug to pięknie wyglądają aleksandretty obrożne rożnych mutacji w obszernej wolierze zewnętrznej: bajka :D


Kostka 280L(80x70x50), sump 96L(80x30x40),odpienicz CruX IS-200, HQI 150w- 2x24 t5- 2x10w ledy., RW-8, Tunze 6015; nano 1600; wp-10, obieg NJ3000

80ec2bbfd3a2f619b7033a4043a0198bu388a360.png

asd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarki nie wiem po ile chodzą, Czesi są mistrzami w ich hodowli a u nas nie wiem czy też nie są objęte "Papierami" Ale jest to tak zwany "Miękkojad" i trzeba mu podawać drobno pokrojony pokarm w tym owoce, plus bezkręgowce, ale za to mają lepszą dykcje przy wymowie słów niż np Żako, Kolorystycznie Papugi są podobnie ubarwione jak Ryby rafowe, ale czego z rybami nie zrobisz oswoić się oswoją ale trudno było by je pogłaskać, a ptaka już jak najbardziej można, pogłaskać i nauczyć kilku trików sam wczoraj się wkręciłem jak Papuga gwizdała, a ja myślałem że to chłopaki ale po chwili się kapnąłem że to "Migdał" gwiżdżę i wymawia swoje imię bo żako nie były nigdy z innymi tylko na dydaktycznym więc są oswojone :) i generalnie to lepiej samce się oswajają i uczą naśladować, Pawie to luzem po ZOO chodzą i tak są oswojone że za ludźmi spacerują, a jak jest ich za dużo to są sprzedawane, też Piękne ptaki ale też tylko samce :)

a tutaj z YT możliwości niektórych ptaków na pierwszy ogień "Gwarek" z rodziny Szpakowatych

Amazonka

Żako

Aleksandretta jak widzicie po obroży jest to samczyk

Barwnica on mówi ona skrzeczy

Nimfa

Samczyk Papużki Falistej

Ara bardzo inteligentne ale od małego trzeba oswajać i wtedy będą bezpieczna nawet dla dzieciaków

Edytowane przez michalzgierz1989 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarka obecnie bardzo ciężko kupić odkąd wstrzymano import tych ptaków, a w hodowlach są mało popularne ze względu na swoją dietę i ... smród ;) Ale widziałem młode gdzieś, były chyba po 2k za szt.

Z papug polecam Dominika Indykę, ma swój Park ;) i bogatą kolekcję ar, posiada nawet A. glaucogularis i A. rubrogenys! Rubro jest moim marzeniem, myślałem ze ich koszta to kilka tys... myliłem się, za młodego trzeba zapłacić 12koła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego a powiedz mi jaki koszt jes zakup Gwarka ? .Posiadam na dzialce pare ciekawych klatek po ptaszkach. mojego kolegi tata i zastanawialem sie wlasnie nad gwarkiem

Pytałem się dzisiaj znajomego, to mi potwierdził na Gwarki też masz Cites, czyli musisz go zgłosić, z równie kolorowych bez Papierów jest jeszcze Amadyna wspaniała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje kolego za dużo zachodu a tym bardziej ze mieszkam w Niemczech ,a co bys polecil z papug no nie drogich troszke pouczyc ich mowy ?ktore bys polecil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowy pouczyć możesz każda ale warunek: musisz ja ręcznie wykarmić i odhowac. Jeśli nie zależy Ci na gadce to polecam rudosterki.

wysłałem z tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pracowałem w aquaelu i karmiłem papugi to nie za miło to wspominam,ręce rozwalone do krwi :)

najgorsze to łapanie było :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje kolego za dużo zachodu a tym bardziej ze mieszkam w Niemczech ,a co bys polecil z papug no nie drogich troszke pouczyc ich mowy ?ktore bys polecil

No to w Niemczech masz inne zasady tam połowa gatunków które u nas są na papierach można mieć bez, zależy jakiej wielkości Ptaka chcesz mieć mały to Samczyk Falistej małe zwinne i pełne życia, coś średniego to np Aleksandretta jest mnóstwo mutacji barwnych, Rozella też ciekawy gatunek, lub Żako czy któraś z Amazonek, musisz sam zdecydować jaki kolor ci się podoba i jakich rozmiarów jest Klatka. Tylko małe ptaki "ćwierkają" a te już co raz większe już mają bardziej donośne głosy, ale poszukaj sobie ptaka ręcznie wykarmionego to będzie od razu ci na ręku siedał, różnica np w przypadku Papużki Falistej to za zwykłą maks dasz np 30 zł, a za taką Ręcznie wykarmioną trochę więcej od 60 do 100 zł

Artur widocznie nie masz ręki albo zwierzaki wyczuły w tobie jakieś zło, bo ja już Ary w Zoo nauczyłem, jak wchodzę to wiedzą że ma być cicho i tak jest, a Żako które są oswojone dają mi się pogłaskać, a od innych raczej trzymają się na dystans, może uda mi się jeszcze Amazonkę przekonać do siebie bo póki co jest nie ufna, najgłupsze to są takie Zielone wielkości Aleksandretty jak jedna za skrzeczy to cała wataha od razu też

Edytowane przez michalzgierz1989 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konury zapewne :-)

wysłałem z tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My mamy Żako :) Cena między 2700 a 3500 się waha :) nasz ma nieco ponad rok i nawija jak najęty :)

Na imię ma Erwin:

post-24872-0-54195000-1427825355_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łobuzuje ?? :-)

wysłałem z tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łobuzuje ?? :-)

wysłałem z tapatalk

Łobuzuje bardzo, a jak idziemy spać to ma najwięcej do powiedzenia :) ale nie będę pisać co mówi bo nie wypada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtarza po Was :-P

wysłałem z tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtarza po Was :-P

wysłałem z tapatalk

Nie ma się czym chwalić :):p ale czasem mówi ładnie np;

Halo, Halo tak słucham Erwinku... i tak dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no żako ma świetny słuch :) zaraz po Amazonce to największa gaduła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarki nie wiem po ile chodzą

jakieś 10 lat temu był po 4-6tys i ładnie powtarzał , klienci nie wiedzieli o co kaman wesoło było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no żako ma świetny słuch :) zaraz po Amazonce to największa gaduła :)

Tylko Amazonka przy okazji sie drze :) a Żako nie :) nasz jest na etapie podrabiania ptaków bo teraz je dobrze słyszy bo balkon otwarty :)

W terenie więc mobilnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coś za coś :) ale za to Amazonki mają kontrastowe ubarwienie w porównaniu do szarego ubarwienia Żako :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Czerwcu stawiam kolejne Akwarium tym razem z dziurkami i z drutów o wymiarach 80/80/60 a zamieszka w Nim Aleksandretta Obrożna, niedługo ptaki będzie można zabrać od starych, obecnie mają 6 Tygodni a rodzice są po dobrych genach jedna Szara a druga niebieska, a młode wyszły dwa białe, a dwa Niebieskie, niestety trudno rozróżnić w tak młodym wieku Płeć u tego gatunku i stwierdziliśmy z kolegą że będzie co będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się podłączyć :)

Tak było u mnie:

F1

F4

F2

F3

Miłe wspomnienia - około 3 lat temu, po sprzedaży powstało morskie.

I teraz też mam pełno maluchów tyko te obecne "nie chcą" jeść :(

Co do papug żadne nie były ręcznie karmione, ale po 120 do 130 dniach trafiały do nowych właścicieli i wszystkie są oswojone, jedzą z ręki, chodzą z nimi na spacery.

Edytowane przez Tom_Killer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w Akwarium, brakuje tego bezpośredniego kontaktu, a Papugę jak się oswoi to i na rękę wejdzie, i da się pogłaskać :) z Rybami raczej się tego nie zrobi, ja też biorę Ptaka odchowanego przez Rodziców, jedynie może zostanie wcześniej odseparowany od reszty żeby się już zadomowił z Klatką, z której i tak po tygodniu planuje już ją wypuszczać na Pokój jak tylko będę w domu, i być może spróbuje też z nauką mówienia, bo również Aleksandretty są świetnymi naśladowcami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.