Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, od 2 tyg mam akwarium i na skale od razu po zakupie zauważyłam, że są takie małe około 2mm bordowe patyczki. Pomyślałam, że to jakaś pozostałość po czymś. Wyglądają jak sztywne maleńkie zwykłe patyki tyle, że wystają z nich czasem takie nici jak pajęcze.

Dziś natomiast zobaczyłam jak jeden z nich się poruszał na prawo lewo, prawo lewo i wypuszczał tą nitkę... mam się tego pozbyć? będzie ciężko bo są malutkie :/ co to jest??

aha oglądałam ślimaki osiadłe i to na bank nie jest to, bo to jest sztywne i w ogóle się nie rusza.. tzn dziś się poruszyło ale nieraz wpatruje się godzinę i ani drgnie. Ten dziś jak wypuścił nitke to znowu znieruchomiał.

Edytowane przez Agnieszka.k4 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
takie? Jak tak to najprawdopodobniej slimak osiadly. Mowili zeby usuwac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aga to ślimaki osiadłe


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ślimak osiadły dendropoma zupełnie nie szkodliwy dla życia w akwarium.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś zdjęcie by się przydało.


ReefMax -  Odpieniacz Hydor Slim Skin 135.35, 3x24W T5, Hydor Koralia Nano 900 i 1600, 11 kg LR + 9 kg LS, sól AF RS + Probio S, Pro F, Probio F. Obsada - głównie LPS, kilka miękkich, pustelnik, 2 debeliusy, rozgwiazda piaskowa, kilka Turbo, Synchiropus splendidus, 2x Amphiprion ocellaris, Valenciennea puellaris, Pterapogon kauderni i Chrysiptera parasema.

0e93da8f008542a888d593ba9d084493u522a479.png

"Wszechświat i ludzka głupota są nieskończone. Co do tego pierwszego nie jestem pewien.” – Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro spróbuje zrobić zdjęcie ale będzie ciężko bo to są malutkie patyczki, a nitki widać tylko jak się przyjrzę. Na filmiku są same nitki i to takie rozszczepione moje są zwykłe pojedyncze nitki no i te patyczki.. Jutro może uda się wrzucić zdjęcie. No i ten patyk jak wypuszczał nić to się ruszał, a normalnie są nieruchome..

dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam z milion takich "patyków" są nawet na skorupach ślimaków. Ślimaki osiadłe.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam niezłe jaja :p dziś spędziłam pół dnia wpatrując się w patyki i...

to są jakieś żyjątka to na 100%

Kupiłam wczoraj ślimaka Kubę :) i on bardzo przyjaźnie chodził sobie po akwarium. Wieczorem dotarł na szczyt skały gdzie tych patyków jest najwięcej i tam znieruchomiał. Siedział tam od wczoraj wieczorem do dziś do 16stej. Leciutko wysuwał swoje "czułki" i od razu je chował z powrotem, a patyki wszystkie w koło rzucały na niego nitki. Dostałam prawie zawału i wpadłam w panikę, że patyki zjedzą mi ślimaka albo go zabiją.. ALe go zostawiłam i patrzyłam godzinę co się będzie działo. Okazało się, że te patyki zbierały coś z powierzchni skorupy ślimaka i to zjadały! autentycznie jak nitka coś złapała to patyk ją wciągał z powrotem i tego paprocha wciągał do środka.. Ponieważ ślimak ani drgnął to go przestawiłam w inne miejsce i znów chodzi sobie po całym akwarium.

Patyki natomiast dalej wypuszczały nici i zjadały co złapały.

Przedmuchałam trochę skały wyleciała tona syfu, a patyki oszalały wyrzucały masę nitek. Więc teorię mam taką, że to coś pożytecznego co zjada śmieci ale w takim razie dlaczego ślimak się bał przy nich ruszyć? A może się nie bał tylko tak mu było dobrze? Nie wiem, dziwne to.. zwłaszcza, że te czułki wyciągał troszeczkę i od razu chował - bardziej to wyglądało jakby się bał :( i co ja teraz biedna mam począć?

Zdjęcia zrobiłam aczkolwiek prawie nic nie widać.. Musi mi mąż je zrzucić na kompa to zamieszczę.

A te patyki to całkiem fajna sprawa do oglądania tylko oczy mnie już bolą :p

mam foty

tu mamy patyki

post-24644-0-79380100-1427656150_thumb.jpg

tu widać nitki atakujące ślimaka :(

post-24644-0-08896000-1427656211_thumb.jpg

post-24644-0-10198900-1427656241_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie robiły krzywdy ślimakowi? I mogę je zostawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.