Skocz do zawartości
kozik8

Łazienki 10 sztuk w 300l

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może poradzić czy 10 błazenków w 300 ma sens i czy się nie pozabijają .dodam że wszystkie hodowlane i zakupione w jeden dzień

Edytowane przez kozik8 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze popraw temat, bo przez literówkę nie wiadomo o co chodzi.

Moim zdaniem akwarium za małe na taką ilość błaznów. To jednak dosyć agresywna i terytorialna ryba. Ja bym pozostał przy parce.

Jeżeli jednak się uprzesz to zapewnij im kilka ukwiałów, oprócz tego najlepiej żeby nie były z jednego miejsca bo w naturze w ukwiałach żyją razem błazenki, które nie są spokrewnione ze sobą, a przynajmniej tak czytałem. Wybierz też mało agresywny gatunek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.a co do literówki nie da się poprawić po przez edycję tytułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie mam sześć w swoim litrażu,cztery maluchy(2 czarne,2 czerwone) i dwa rozpłodowe klarki przygarnięte miesiąc temu od córki.wszystkie mieszkają w swoich ukwiałach i nie wchodzą sobie w drogę,czyli wychodzi na to że dziesięć maluchów w 300 spokojnie się pogodzą,wystarczy odpowiednia ilość ukwiałów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie mam 3 blazenki kazdy z nich ma swoje ukwialy

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, laika, nie za bardzo to zagra :( Zwróć uwagę że jest to ryba terytorialna, agresywna. Nawet jak wytworzy się kilka par, będą agresywne w stosunku do innych, a rosną na tyle duże, że w tym litrażu będzie to dla nich zauważalne. A 10 szt to za mało na efekt kontrolowanego przerybienia.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez mialem obawy czy swojego 3 blazenka wpuscic ale dostalem go w pakiecie chociaz nie chcialem bo mialem swoje 1 dnia jak wpuscilem to wszystkie 3 ryby mierzyly sie cialami na przeciw siebie ale nic wiecej zadna z nich nie atakowala innego wiec mi ulzylo i tak jak na razie plywaja sobie 3 kazda z nich ma swoje ukwialy i jest dobrze

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że z maluchami 1,5 do 2 cm nie będzie problemu,przynajmniej nie zauważyłem u siebie agresji tylko zabawę a bywało że miałem po osiem takich kurdupli.Z większymi może być problem jak zaczną ustalać hierarchie. Niestety, parki dorosłych klarków muszę się pozbyć bo widzę ostre zaloty więc pewnie niedługo będzie ikra i jak czytałem zaczną odganiać inne rybki.Moim zdaniem jak trzymać więcej błaznów,to najlepiej młode i porównywalnej wielkości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wypowiedzi a czy na forum jest ktoś kto posiada większą. Ilość już dorosłych osobników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AdamS posiadał kilkanaście błazenków hodowlanych, siedziały w jednym ukwiale bardzo blisko siebie, zbiornik byl 1400l ale blaznow nie interesowalo nic poza ukwialem :-D


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.