Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Idealny moment na ten temat w moim przypadku, u mnie już 3 dzień pterapogon nosi ikrę zobaczymy co z tego będzie :)

Jak nie masz gdzie trzymać maluchów to daj znać :) u mnie baniak czeka na maluchy, w zamian dam starsze ;)

Co sie stanie jesli samca zlapiemy do jakiegoś kotnika chwile przed wypuszczeniem małych? Polknie je czy wypusci?

Robert, niestety podczas łapania będzie nimi pluł lub połykał, nie jest to zasada ale bardzo prawdopodobne. Po przeniesieniu go i po wypuszczeniu ostatniej rybki z pyska samiec nie da żadnej taryfy ulgowej maluchom :devil: , głodomor będzie je wciągał jeden po drugim. Nie zapomnij że fakt przenosin (stres) może go (i samicę, bo namachasz się trochę siatką a by go złapać) zniechęcić do kolejnego tarła. Generalnie jest to jakaś metoda ale nie przynosi takich efektów jak stara indiańska metoda: siedzieć wieczorem z siateczką i łapać rybki :baby


aquarium8328.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój już czwarty tydzień nosi ikrę, więc lada moment będą małe. Generalnie to tarło odbywa się u mnie regularnie już 4 raz, ale do tej pory nigdy nie miałem przyjemności zobaczyć małych, tylko nie wiem czy nie udało mi się być przy wypuszczaniu małych, czy samiec je skonsumował. W każdym bądź razie przy każdej ciąży nosił młode min 4 tygodnie. Jak uda mi się być świadkiem jak samiec wypuszcza młode to odłowie i dam Ci znać ( też jestem z Bemowa) i jakoś weźmiesz sobie dzidziusie:)


3940_3946.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regoo, dziwne: ja jak raz wyjechałem na parę dni i się uwolniły maluchy to z całego miotu 3 przeżyły mimo 30 ryb w dużym zbiorniku - wróciłem około 17tej za dnia, wypuścił je najwcześniej wieczorem poprzedniego dnia, albo i lepiej... a mimo to 3 - przeżyły; - grzecznie czekały w SPSie :)

Powodzenia! :)

Edytowane przez adzios (wyświetl historię edycji)

aquarium8328.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok a jak małe czekają w SPSie to jak je zaprosić do siatki? :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok a jak małe czekają w SPSie to jak je zaprosić do siatki? :)

spokojnie, są lekko tępawe więc zapraszasz je z SPSem do siatki a jeśli SPS jest klejony to machając siatką masz 50% szans że albo wpłynie do niej albo popłynie w drugą stronę i tam go złapiesz - nie będzie się bronił za bardzo.. z drugiej strony ryby (te duże) nie pływają koło nich jak koło śniadania, jak je zjadają to tylko "przypadkiem" - bo sobie przepłynęły koło nich ;)

Pozdr.

A.


aquarium8328.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regoo, dziwne: ja jak raz wyjechałem na parę dni i się uwolniły maluchy to z całego miotu 3 przeżyły mimo 30 ryb w dużym zbiorniku - wróciłem około 17tej za dnia, wypuścił je najwcześniej wieczorem poprzedniego dnia, albo i lepiej... a mimo to 3 - przeżyły; - grzecznie czekały w SPSie :)

Powodzenia! :)

Trzeba mieć duże SPSy:)


3940_3946.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i proszę, wczoraj mówiłem, że już niedługo powinny być młode i są :)

Wczoraj wróciłem do domu ok 1 w nocy i znalazłem 3 szt. 2 pływaja sobie w sumpie, a jeden w głownym akwarium odłowiony w siatce na ryby.


3940_3946.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie i jasno. Wyjaśnione , mam samca teraz tylko poszukać samcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

mam od roku dwie samice i samca (kupiłam dwie pary ale drugi samiec nie przeżył). Samiec nosi ikrę regularnie od 8 miesięcy. Za pierwszym razem wytrzymał 2 tygodnie i czas się wydłużał o 2-3 dni przy każdym następnym tarle. Ostatnim razem (w niedziele) myślałam, że wreszcie się doczekam maleństw ale samiec połknął ikrę/narybek zanim ujrzały światło dzienne :wallbash:

Nie wiem czy kiedykolwiek się doczekam małych pterapogonów i nie wiem czemu samiec nie donosi "ciąży" do końca. Ale jestem niepoprawną optymistką więc może next time :thumbup:

Świetny temat :thumbsup:


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam nadzieję że wybrałem dobry dział bo dawno już nic nie pisałem.

Do rzeczy...od około połtorej roku mam w baniaku pterapogon kauderni...jedną sztukę (co chyba istotne w tym przypadku) ale dzisiaj zauważylem że dziwnie wygląda i dziwnie się zachowuje, więc się przyglądam i widzę że w pysku ma jaja, ale ich nie zjada, i tak na szybko pyknąłem fotkę (w prawdzie telefonem bo tylko to miałem pod ręką).

Więc pytanie moje...jak to możliwe? i czy może to innych ryb? ale dlaczego jak innych to nie pożarła tylko się nimi zajmuje?

nie szukałem nic w tym temacie bo czasu mało, ale jak może ktoś wie gdzie to niech podrzuci linka.

Dzięki za wasze sugestie i pozdrawiam

post-12829-0-25557000-1378316844_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, połączyłem tematy, gdzie znajdziesz duzo info. Polecam szukać tematów starszych nim sie zacznie nowy.

Pozdrawiam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przeklejenie...temat fajny i się przyda, ale moj problem polega na tym że ja posiadam jedną sztuke więc jak to możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trafił ci się obojniak? Bo skoro od półtora roku jest sam to raczej innej opcji nie ma. No chyba, że rzeczywiście ukradł komuś ikrę...


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

surogatka? :smiling: a raczej surogat? a jakie masz jeszcze inne ryby, które składają ikre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nie zauważyłem żeby inne składały ikrę. Mam 3 Chromiski, 3 Błazenki z czego jeden czarny, a reszta to pojedyncze sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Bardzo wiele jest gatunków ryb które składają ikrę w akwarium morskim. Wiele z tych gatunków hoduje się na całkiem sporą skalę. Ale niestety największą trudnością jest wyhodowanie narybku a nie samo doprowadzenie do tarła... Czasem odchowanie larw w warunkach akwariowych z różnych względów nie jest możliwe pomimo że ryby często składają ikrę. Większość morskich ryb to ryby pelagiczne co strasznie utrudnia odchowanie narybku a nawet doprowadzenie ikry do "wylęgu"...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednakowoż większość ryb trzymanych w akwariach rafowych to ryby zajmujące kawałek rafy, nie wypływają daleko w morze żeby składać ikrę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Tak ! Ryby które składają ikrę na stałym podłożu przeważnie składają mniej ikry która jest większa i przeważnie wylęgają się z niej większe larwy które biorą większy pokarm i dlatego lista gatunków które udało się rozmnożyć w warunkach "sztucznych" jest dość długa.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dzisiaj zauwazyłem że samiec nie chce przyjmowac pokazrmu, po uwaznym przyjżeniu się zauważyłem że ma powięsząną mordkę i trzyma coś w gębie. jestem ciekaw jak długo mi wytrzyma z jajami :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w swoim baniaku Pterapogona - wydaję mi się, że samica ( ma tylko jeden pipek). Poszedłem do sklepu i poprosiłem o samca. Sprzedawca powiedział, że ciężko jest rozróżnić tak Pterapogony ale on wie który to jest samiec. Kupiłem ale długo się nie nacieszyłem. Po wpuszczeniu rybki do akwarium " samica " do tego stopnia zaczęła go ganiać że musiałem odłowić i zawiozłem z powrotem do sklepu. Wymieniłem na "samicę" ponieważ musiałem się pomylić i źle odróżniłem płeć starej rybki. Po wpuszczeniu jej do akwarium już tego nie przeżyła. Może trzeba wymienić tę starą rybkę na nowa parę ponieważ boję się kupować nowej rybki. Jak Myślicie?


7171_7342.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Nie każdy samiec toleruje każdą samicę i odwrotnie. Czasem nawet rozdzielenie pary nawet na 1 dzień może spowodować że para przestaje być parą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jeśli masz jeden zbiornik 90 litrów to nie dobierzesz pary. Chyba że będziesz mieć szczęście.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczepię się do tematu NIE ISTNIEJĘ TERMIN "INSTRUKCJA ROZMNAŻANIA"gdyby tak było ,nie było by tyle pytań i problemów :coffee: ......


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj odłowiłem 18 szt małych i mam pytanie od kiedy zacząć je karmić, zacząć dzisiaj czy za 2-3 dni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.