Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Może jakby był ciut większy kotnik wypełniony w połowie Chateomorphą, albo ciasno upchaną Caulerpą, to młode miałyby się gdzie schować przed ojcem...?

Mniej więcej tak jak w słodkim Gupiki. Tylko tam się daje jakiś "java moss" itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem moje pterapogonki mają piąty dzień. Mam uruchomioną produkcję artemii w butelkach z napowietrzaniem, ale wypróbowałem hodowli w pudełkach po sałatkach. Działa! Mnożą się tak samo. Trzy opakowania powinny starczyć do hodowli. Pierwsze dwa służą do wstępnego odchowu artemii z opóźnieniem 2-3 dniowym. Trzecie pudełko służy do gromadzenia czystej artemii bez osłonek. Odsysam zwykłą strzykawką z miejsc gdzie się gromadzą. Później ja mi się zamarzy, to z tego trzeciego pudełka odsysam strzykawką i dokarmiam maleństwa. Na taką ilość pterapogonków powinno to w zupełności wystarczyć więc wygaszam hodowlę w butelkach. Z siedmiu pterapogonków zostały cztery. Dwa zostały zjedzone przez samca a jeden prawdopodobnie został uszkodzony w pierwszym dniu w trakcie odławiania samca. Myślę że te cztery się przeżyją bo rosną jak na drożdżach.

Zdjęcie po karmieniu z pierwszej partii, więc artemii dużo nie widać w trzecim pojemniku ale w pozostałych pojemnikach jest ich kupa. :smiling:

7ac7200811325b84med.jpg

Edytowane przez Nikel (wyświetl historię edycji)

Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, tytuł tematu to: pterapogon kauderni instrukcja rozmnażania. Może to komuś pomoże w odchowaniu młodych. W tematach o małych pterapogonach jest mnóstwo zdjęć małych pterapogonków, ale co się nie robi dla ziomala :thumbup:

Tak na szybko pyknięte w kotniku DIY (22 cm x 13x13) z kawałków plexi które miałem w garażu, kawałka siatki na komary i pianki żeby kotnik reagował na zmiany poziomu wody w przypadku braku prądu. Dodatkowo kotnik jest przycumowany do bocznej szyby aby nie przytkał grzebienia. Siatka na komary jest przyklejona na bocznych kawałkach plexi w których są wycięte okienka na siatkę ( na zdjęciu akurat słabo to widać) mają za zadanie uzyskanie cyrkulacji wody.

6c0e2b33f643799bmed.jpg

Edytowane przez Nikel (wyświetl historię edycji)

Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec i ja się pochwalę moim narybkiem. Mają już 3 tyg i jak Narazie mają się dobrze zacząłem od 17 na chwile obecna jest 11sztuk trzeba pilnować żeby wszystkie równo jadły bo inaczej takie są właśnie skutki. Ja swojego samca troszeczkę zmusiłem żeby je wyplul bez szkody ani dla niego ani też dla narybku więc ani on nie zjadł żadnego młodego ani też nie musiałem łapać młodych w głównym akwa.

Tak wyglądają na dzień dzisiejszy

post-10664-1414094496,44_thumb.jpg

post-10664-1414094509,33_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozazdroscic tylko! Moj samiec nigdy jeszcze nie donosil ikry tak aby cos sie z niej wyklulo. Tra sie regularnie wiec moze kiedys cos z tego bedzie. Jak to jest, za ktorym razem lub po jakim czasie u was pojawily sie mlode?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 sztuk, marzenie.. Może następnym razem będzie więcej. To dopiero drugie podejście samca. @robi0543 opisz dokładnie jak zmusiłeś samca? Po jakim czasie zaczęły ci jeść mrożonki i jakie?

Edytowane przez Nikel (wyświetl historię edycji)

Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąż jedzą solowca. A jak samca zmusić bardzo łatwo dwie siatki potrzebne jedna większą druga mniejsza ciemno w pokoju i lepiesz samca do dużej siatki druga siatka w pogotowiu unosisz duża siatkę nad wodę samiec wypluwa młode (instynkt przetrwania) on myśli że zginie młode przeżyją. Wtedy siatka do wody mniejsza wylawiasz samca w dużej masz cały narybek.

Młode są gotowe do odlowu po ok 23-29 od momentu jak samiec zacznie nosić Ikre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prubował ktoś z was karmić narybek mrożonkami od Aqua Nutrition mają specjalny pokarm dla tzw filtratoró o super małej granulacji...ciekawy czy małe rybki by to zjadły.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W weekend postaram się je przestawić na Ikre mrożona zobaczymy co z tego wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz kiedys pisalem. Aqumedic ma bardzo fajny produkt. Do wylegu artemii.

Lejesz do wody i po 24h masz artemie. Chyba artemio A sie nazywa. Artemia tam nie ma oslonek.

Kotnik i male pterapogony to sie wyklucza. One musza miec zarcie non stop.

Po 2-3 tygodniach mozna przejsc na jaja homara ale nie zawsze chca jesc.

Generalnie pocieszna ryba.

Robi gratulacje. Zostales ojcem :D

Edytowane przez dzym (wyświetl historię edycji)

Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można dostać artemie bez osłonek. I to może być dobry plan bo mam wrażenie że te 6 które padły zjadła jakąś osłonke.

Już po raz drugi pierwszym nie byłem przygotowany więc nic nie odchowalem teraz chociaż zdążyłem odlapac i zrobić artemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Chciałbym się pochwalić iż 4 dni temu zostałem szczęśliwym posiadaczem około 30 małych Pterapogon kauderni.

Jak na razie małe wcinają artemię oraz czerwony plankton ( nie mogę nigdzie dostać ikry homara ).

Młode rosną jak na drożdżach .Samiec wypuszczał młode od 22.00 do 00.30 ( tak po dwie , trzy sztuki ) po tym jak zgasło światło . Przy pomocy latarki wyłapałem wszystkie - chyba :-). Mówię chyba 30 szt , bo w pewnym momencie łapania sam się pogubiłem z liczeniem , a teraz to trudno je policzyć . Samiec trzymał ikrę , a później małe 29 dni.

Pozdrawiam

Paweł


http://6220_6344.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 dni tance, teraz patrze i samiec full pyszczek, teraz tylko czekac miesiac :)


Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

znalazłem na dysku prelekcje Qbab dotyczącą Pterapogon Kauderni

Autor: Jakub Barbasz (Qbab), Nagranie i montaż: Filavandrel


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można dorzucić grafikę w pierwszym posice na której będzie dać różnice między samcem a samicą? Obecnie jest niedostepna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziesięciodniowe pterapogonki.

Zauważyłem dziwną reakcję w trakcie karmienia. Pobierają ładnie świeżo wylęgniętą artemię (bez osłonek). Po zjedzeniu z ochotą przez pojedyncze osobniki po kilka sztuk artemii, w pewnym momencie rybki dostają jakiegoś dziwnego wstrząsu. Dostają takiego speeda prędkość pływania, fikołki. Kończy się to otwarciem na maksa ryka, tak jakby nie mogły nabrać powietrza, i stają bez ruchu opadając na dno. Po jakiś dwóch minutach leżenia bez ruchu ponownie zaczynają pływać jak niby nic się nie stało, poza jedną rybcią co na moich oczach po zjedzeniu artemii i doznania opisanego wyżej wstrząsu odpłynęła na „wieczną rafę”. Przez parę dni jadły artemię, tą samą i nic im nie było a tu nagle taki dziwny odruch.

Czy ktoś z was spotkał się z takim dziwnym, nienaturalnym zachowaniem?


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie w ReefMaxie mają miejsce takie tańce...

Ciekawe czy coś z tego będzie już 6 godzin tak tańczą a ikry nie widać...

Edytowane przez erem88 (wyświetl historię edycji)

62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziesięciodniowe pterapogonki.

Zauważyłem dziwną reakcję w trakcie karmienia. Pobierają ładnie świeżo wylęgniętą artemię (bez osłonek). Po zjedzeniu z ochotą przez pojedyncze osobniki po kilka sztuk artemii, w pewnym momencie rybki dostają jakiegoś dziwnego wstrząsu. Dostają takiego speeda prędkość pływania, fikołki. Kończy się to otwarciem na maksa ryka, tak jakby nie mogły nabrać powietrza, i stają bez ruchu opadając na dno. Po jakiś dwóch minutach leżenia bez ruchu ponownie zaczynają pływać jak niby nic się nie stało, poza jedną rybcią co na moich oczach po zjedzeniu artemii i doznania opisanego wyżej wstrząsu odpłynęła na „wieczną rafę”. Przez parę dni jadły artemię, tą samą i nic im nie było a tu nagle taki dziwny odruch.

Czy ktoś z was spotkał się z takim dziwnym, nienaturalnym zachowaniem?

U mnie sytuacja wyglądała podobnie i z 17 zostało mi 0 nie mam pojęcia co jest przyczyną takiego zachowania. Szykuje się drugie podejście samiec znowu nosi więc czekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego pierwszego podejścia też zostało zero. Wytrzymały 16 dni. Wszystkie padły w trakcie pobierania świeżo wylęgniętej artemii :crybaby:

Robi0543, czy będziesz próbował odchować młode na innej artemii?

Edytowane przez Nikel (wyświetl historię edycji)

Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 3tyg wytrzymały. Teraz mam artemie NT Labs bez skorupek więc zobaczymy czy to będzie miało jakiś wpływ.

Trudno powiedzieć co powoduje takie zachowanie mi się wydaje że razem z artemia musiały trafić skorupki i to powodowało to zachowanie teraz będę mógł wykluczyć to jeżeli dalej będzie się tak działo przyczyny będę szukał gdzie indziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak wyniki z innym pokarmem.


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i ile u Was trwa takie podrygiwanie samiczki u mnie już ponad 2 dni go męczy...


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:crybaby:

Panowie i ile u Was trwa takie podrygiwanie samiczki u mnie już ponad 2 dni go męczy...

U mnie tak ok 3 dni. Niestety samiec miał już dwie próby noszenia potomstwa w pysku i trwało to zaledwie 1 dzień. Po tym czasie połykał albo wydalał :crybaby:


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.