Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mój Pterapogonek dziś w nocy wypuszczał młode, wszystko niby ok ale w częstotliwości 1 na 30 minut. Odłowiłem 9 sztuk i siedziałem do 4:30 nad ranem... Dobrze ze miałem piwko i nie siedziałem na sucho Heh.

Mordka dalej wypchana, wiec czeka mnie dziś powtórka.

dabf3473f25bb1a65a2dcb2e74598783.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez erem88 (wyświetl historię edycji)

62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znowu amory :))

20 sztuk powinno być...

175dc6aa2ee4ffc79d634d545951c9ea.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A daj spokój. Mogłaby być jakaś dłuższa przerwa :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile one mają wielkości? Bo mi się w kominie zaplątał taki 1-1.5cm i zastanawiam się czy dopiero go wypuścił samiec czy jakiś czas już żył między skałami?


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile one mają wielkości? Bo mi się w kominie zaplątał taki 1-1.5cm i zastanawiam się czy dopiero go wypuścił samiec czy jakiś czas już żył między skałami?

Mają w granicach 0.5 cm :)

Widocznie Twój poradził sobie sam moje miesięczne porządnie karmione maja koło 1.5 cm

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez erem88 (wyświetl historię edycji)

62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wvs50h.jpg

Na te chwile mają 8 dni. Zostało 22 sztuki, 4 odeszły. Cześć juz je mrozonki, reszcie daje jeszcze żywą artemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d3a22b104352427b590d92defc00ad1a.jpgd39581e76e7a3176ce113391154b0086.jpg

Mi się w kominie jeden zaplątał. Dzisiaj go wylowiłem. Ma ze 4 cm. :o

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reszta wzbogaciła dietę pozostałych mieszkańców.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Czy możecie sie podzielić wiedzą ile czasu nosi samiec ikrę? Bo dziś wyłowiłam  dwie sztuki młodych, pernir wypuścił  w nocy lub dzis w dzień. Młode w pełni rozwiniete, bez widocznych woreczków żółtkowych.  Przekazanieikry było 27 czerwca, więc wypuścił 24 dnia w nocy.  Fakt,ze ciepło i temperatura w baniaku wysoko, ale poprzednio  nosił  30 dni i woreczki były widoczne. Kto policzył dni?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój samczyk wypuszczał mioty regularnie po 25 dniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - to i ja się pochwalę.To mój i mojej pary pierwszy raz, udało mi się odłowić 17 sztuk, jak na pierwszy raz nie jest źle.Efekt piątkowej i sobotniej, nocnej zasiadki...Z racji że nie do końca na temat, pozwoliłem sobie założyć nowy wątek..

https://drive.google.com/open?id=1VU6yDRN4_BYMhwfnAS9ROA2OlHjtuVJq

Edytowane przez alenqer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie - taka rada, maga ważna... ryby po wykluciu są w pyszczku samca tylko po to aby nabrały siły i były bezpieczne, jak wiecie kiedy samiec przestał jeść (czytaj ma ikrę w ryju) to umiecie wyliczyć co do dnia kiedy wypluje małe.

Jesli nie chcecie czekać jak oszołomy o 4 rano na to aby wypluł małe to możecie go wyłowić w środku nocy ( jest wtedy mega oszołomiony) i jak na dobre się obudzi to ze strchu wszytkie małe wypluje, ze strachu też nie bedzie nawet myślał o ich jedzeniu!

jak juz się upewnicie że wszystko wypluł to won z powrotem go to zbiornika a małe macie w pojemniku!  - skuteczność 100%

w trakcie ostatnich 7 dni noszenia małych swobodnie można taką operację zrobić.

 

Jesli to zrobicie na "trzeźwo" to jest spora szansa że małe wypluje zanim go złapiecie... = zonk

 

 

powodzenia.

 

 

PS mega się cieszę że ten artykuł ma taką gorącą publiczność po typu latach :D

 


aquarium8328.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nam sie udalo rozmnozyc ale za wczesnie wpuscilismy do glownego zbiornika i niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie młody samiec pierwsza ikre i młode nosił około miesiąca ale przegapiłem jak młode wypuszczał

a za drugim razem sukces 19 młodych niestety 3 padły po 30h bo nie miałem artemii ,na zdjęciu 16 maluchów około 8 dniowych

 13745900_IMG_20181205_122343.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie samiec zjada po kilku dniach ikre. Tafli co 2 tygodnie, bez skutku.


Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Dzisiaj w nocy mój pterapagon został ojcem i to dość sporej gromadki maluchów gdzieś około 45 szt :). 

Moja parka regularnie się trze ale jakoś nigdy nie udało mi się dopilnować wszystkiego do końca. Zawsze w kilka dni przed wielkim finałem musiała gdzieś wyjechać na kilka dni i jak już wróciłem to było po ptakach. Tym razem miała  sporo czasu i mogłem codziennie obserwować moje rybki. 

Dokładnie 10 maja mój samiec  przestał pobierać pokarm i zaczął ukrywać się w rogu akwarium (Zawsze ma te same objawy i zawsze ten sam róg;)). Od 27 maja już nie tylko ja ale i moja żona i dwu letnia córeczka zaczęliśmy bacznie obserwować rybkę czy czasem jej coś nie stresuje i czy ma jeszcze w pyszczku ikre.  

Rybka od 25 dnia noszenia iskry w pyszczku chyba obraziła się na mnie, bo jak się tylko pojawilem koło akwarium to płynęła na drugą stronę akwarium i chwała się za skalą.  Do akwarium musieliśmy podchodzić we dwójkę:p. 

27 dnia pterapagon pokazal mojej żonie,  mi nie chciał :p że ma małe rybki w pyszczku. Na spokojnie doczekaliśmy do wieczora, jeszcze raz sprawdziliśmy czy to Na pewno już  są małe. Żona potwierdziła i nawet udało jej się zobaczyć jak jedna mała rybka prawie mu uciekła z pyszczku. 

Nie pozostało mi nic innego jak naszykowac sobie wszystko na nocne polowy . Ręcznik, pojemnik, siatka, sztuczny jerzowiec i budzik na 3 :).  Jak nigdy obudziłem się o 2.50 wstałem i poleciał do akwarium siatka w rękę i jazda. Wpadłem do akwarium jak CBS, ale pierwsze trzy próby odlowu były nieudane, już miałem się wycofać ale, wpadłem na pomysł żeby oślepić rybkę latarką i to był strzał w dziesiątkę.  Rybka wylądowała w pojemniku najpierw wypuściła 4 sztuki, a po zgłaszaniu latarki i ponownym zapaleniu zaczęła strzelać małymi jak karabin maszynowy.  Poniżej filmik ze strzelaniny :p A mi nie zostaje nic innego jak dogadać maluchów. 

Obejrzyj film „Pterapagon kunderini” w YouTube

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, 88malolat napisał:

A mi nie zostaje nic innego jak dogadać maluchów. 

Czym zamierzasz je karmić? Masz coś przygotowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę karmił mrożony pokarmem  ale tak samo karmilem pojedyncze sztuki które udało mi się złapać.

Trzy razy dziennie małymi porcjami;

 drobna ikra, plankton zielony, plankton czerwony, wrotka 

Po jakimś dwuch tygodniach dawałem sucha karmę od AF Protein Power na przemian z mrożony. 

I dawało radę. Zobaczę jak to się sprawdzi z taka gromada.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam jeszcze ikrę homara. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.