Skocz do zawartości
Darrius87

Planowane 112l (lub 160l)

Rekomendowane odpowiedzi

Wstaw 80 cm długie, czyli 80/40/50 co daje 160 litrów brutto, chyba że masz możliwości wstawić dłuższe ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ale wtedy z tą szerokością trzeba pokombinować i bez sumpa byłoby ciężko je utrzymać - nie piszę, że się nie da tylko sump = wygoda. Do tego Hydora nie ma też co przesadzać.

Edytowane przez rufik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie :) czyli 100x40x50 da radę? byłoby super :)


539fd53b59e3bb12d203f45a912eeaf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że przy proponowanym odpieniaczu to będzie max. Wtedy masz 200 litrów solanki. I teraz kolejne pytanie czy komoda wytrzyma ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) wytrzyma :D teraz stoi 240 litrów wody + 30 kg piasku + około 40 kg kamienia w środku :) + waga akwarium (120x40x50), co daje nam około 350 kg żywej wagi. Stoi już rok ;) To i tak solanka będzie lżejsza ;)

Wychodzi niecałe 100 kg na jedną płytę pionową, a jest ich 4 :) ale jak już sprzedam malawi, to zrobię dla bezpieczeństwa kątowniki :)


539fd53b59e3bb12d203f45a912eeaf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wstępny zarys już masz :)

Akwa 100/40/50, odpieniek już wiesz, lampa - DIY, LR i LS, a potem dojrzewanie i zasiedlanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super :D Muszę poczekać do wtorku, żeby ustalić wstępny koszt takiego akwa, najchętniej z przednią szybą optiwhite. Może ktoś się orientuje, ile mnie to wyniesie? Najgorzej, że większość firm robiących dobre akwaria jest w innych województwach. Jakoś nie ufam naszym miejscowym szklarzom.

Teraz następny temat :D

Pokrywa: korona, czy brać gotowy plastik i wyposażyć w powerledy i wentylatorki? :D tak jak mam w malawi... jeżeli woda się przegrzewa to włączają się 2 wentylatorki... Nie chciałbym otwartego akwarium, z uwagi na i tak dużą wilgotność w mieszkaniu.


539fd53b59e3bb12d203f45a912eeaf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu musisz zadziałać sam - najlepiej jakby akwa było otwarte + korona wtedy tak mocno nie nagrzewa się woda, a wentylatory i tak z czasem dodasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś fajny tutorial widział ktoś dla korony? wtedy wentylatorki, termometr i światło poszłoby w nią? :)


539fd53b59e3bb12d203f45a912eeaf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mi się wydaje czy jeszcze z poprzednim nie wyszedłeś na prostą a zakładasz kolejne?

P.

Edytowane przez piotr7 (wyświetl historię edycji)

Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ci się wydaje :D Po prostu mam dość malawki :D tamten 30l sobie będzie żył, puki nie zmontuję tego większego :) Jedno drugiego nie wyklucza :)


539fd53b59e3bb12d203f45a912eeaf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to jak masz teraz 240 litrów a solanka będzie mniejsza, a miejsca na sumpa nie masz to może postaw sumpa z boku zbiornika, ludzie tak robią bo też maja problem z miejscem. Dać czarna szybę żeby nie było widać gratów w sumpie albo zrobić jakąś łatwo zdejmowalną obudowę i wtedy masz wieksze pole do popisów. Pomyśl poszukaj, jak znajdę linka to podrzucę bo na pewno czytałem tutaj o takim rozwiązaniu. Może ktoś tak ma to się wypowie.

A no i żona będzie szczęśliwsza :thumbup:

Proszę temat do poczytania:

http://nano-reef.pl/topic/54892-jak-polaczyc-sump-stojacy-obok-zbiornika/

Edytowane przez reigher (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł, ale raczej nie dla mnie. W innych okolicznościach dlaczego nie.

Dziś już trochę znam więcej konkretów, które będą raczej niezmienione:

Akwarium 80x35x50 z plastikową pokrywa, a w niej 2 wiatraki do chłodzenia DiY z automatycznym włączaniem w przypadku przekroczenia określonej temp, oświetlenie to jeszcze do przemyślenia, czy ledy czy przerobić na t5.

Filtr: JBL e901

Odpieniacz: Hydor Slim-Skim 250.65

Grzałka: 300W

Falowniki: JVP 100a i 110

Zdecydowałem się na mniejszy litraż jednak, gdyż nie ma do kupienia podstawek 80x40, a akwarium 80x35 postawie ładnie na macie. Dlaczego krótsze? Koszta... Niestety skały, piasek i korale trochę kosztują. Wolę mieć mniejsze, ale bogatsze ;-) poza tym filtrowi lżej będzie.

WySwiftowane z Galaxy S4 dzięki Tapatalk'owi


539fd53b59e3bb12d203f45a912eeaf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz przecież 40cm szerokie teraz to zrób i kolejne np.: 80x40x50lub45. Zawsze te 5cm "w głąb" do przodu. Jak ja się pytałem to tez proponowano mi jakie tylko mogę w miarę szerokie. Też dopiero zaczynam ale wiem że im szersze tym lepsze (bez przesady oczywiście)

35cm to mało miejsca na ustawienia skały, a jeszcze trzeba czasem szybę przeczyścić i nie ma jak. Zbiornik możesz postawić na podkładach pod panele na przykład albo na twardym styropianie. Światło jak będziesz i tak robił zrób sobie led, zerknij do tego tematu:

http://nano-reef.pl/topic/64804-nowe-oswietleniezagadka/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale będzie mi wystawać, bo komoda na 38 cm.

WySwiftowane z Galaxy S4 dzięki Tapatalk'owi


539fd53b59e3bb12d203f45a912eeaf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to o to chodzi. No to lecisz do castoramy czy tam innego obi kupujesz za 30 zeta płyte meblową - dotną Ci na wymiar i jeszcze okleją i stawiasz na tym akwarium. Kolor dobierz do komody i będziesz mógł nawet 50cm szerokie postawić ( o ile masz z tyłu komody miejsce). Przód będzie na równo z komodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, że teraz jest 40, ale na podstawie plastikowej. Wystaje z przodu i z tyłu, tył juz przy samej ścianie, rury na styk mało co. Płyta dobry pomysł, do przemyślenia. ;-) tylko jak gruba?

WySwiftowane z Galaxy S4 dzięki Tapatalk'owi


539fd53b59e3bb12d203f45a912eeaf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to o to chodzi. No to lecisz do castoramy czy tam innego obi kupujesz za 30 zeta płyte meblową - dotną Ci na wymiar i jeszcze okleją i stawiasz na tym akwarium. Kolor dobierz do komody i będziesz mógł nawet 50cm szerokie postawić ( o ile masz z tyłu komody miejsce). Przód będzie na równo z komodą.

Ja w ten sposób przygotowałem szafkę, nic nie wierciłem tylko dwie płyty skleiłem taśmą dwustronną. I z 35 cm szerokości skoczyłem na 40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie pod akwa 80x50x40 dałem 18mm na tym leży 5mm styropian i szkło. Myślę że u Ciebie 12mm śmiało wystarczy, w końcu pod spodem jest porządny mebel. Jak chcesz być pewniejszy to daj 16mm i będzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci kubełek? Nie lepiej 100-120/40/50 i panel z boku ?


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np jaki? A kubeł mam, to chce go użyć. A do panela musze znowu coś kupować

WySwiftowane z Galaxy S4 dzięki Tapatalk'owi

Edytowane przez Darrius87 (wyświetl historię edycji)

539fd53b59e3bb12d203f45a912eeaf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kubeł sprzedaż i będziesz miał na graty do panela. Z kubłem tu ktoś opisywał problem że prąd wyłączyli a kubeł jest szczelny niestety i po długiej przerwie zasilania się tam narobiło syfu, potem prąd włączyli i poszło wszystko do akwa i nieszczęście bo rybki padły.

O panelu trochę tutaj:

http://nano-reef.pl/...racyjny-do-80l/

i filmik:

Edytowane przez reigher (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcecie mi powiedzieć, że glony wylatujące z rury zabiją ryby?

No i poczytałem o tych panelach i muszę powiedzieć, że może i by dało radę :) Jestem świadomy że do filtracji wystarczy tylko żywa skała, ale do takiego panelu z tego co widziałem, wkłada się tylko odpieniacz, grzałkę i pompę która wyrzuci wodę, przerzuconą tylko przez odpieniacz... Chyba że za mało doczytałem.


539fd53b59e3bb12d203f45a912eeaf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcecie mi powiedzieć, że glony wylatujące z rury zabiją ryby

Bez przesady, podałem tylko skrajnie niebezpieczną sytuację, bo w filtrze gdzie brak prądu=brak przepływu wody przez pewien czas (dłuższy czas) spowodował podwyższenie stężenia niepożądanych substancji, nie pamiętam jakich. A jak włączyli prąd to poszło to wiadomo gdzie, ano do wody i było napisane że padły rybki. Myślę że to musiałby być dłuuuugi czas bez tego prądu.

Natomiast panel dzielisz również na komory i możesz tak umieścić jakieś wkłady filtracyjne typu np.: purigen

Jak źle piszę niech mnie ktoś poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.