Skocz do zawartości
gentelman

Lactoria Cornuta - czyżby diabeł w owczej skórze?

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem tej pięknej rybki. Ryba w zasadzie zachowaniem przypomina psa, odróżnia domowników od gości, je z ręki, podpływa i przygląda się jak coś się dzieje w pokoju. Niewiele mogę znaleźć o tej rybie w sieci, interesuje mnie najbardziej czego z nią nie należy hodować i na co stać tą tajemniczą i niezwykle inteligentną rybę.

Pozdrawiam.

post-24715-0-88265400-1428859740_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ślimak Babilonia nie jest bezpieczny przy tej rybce. Dziś dosłownie nosiła go w pyszczku za muszle i próbowała dostać się od spodu kąsając zaciekle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybka aklimatyzacja nowych mieszkańców w towarzystwie mojej krówki. Wystarczyło kilka minut i torba całą podziurawiona :)

https://www.youtube.com/watch?v=r6DE5LotfgU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawska jest i to bardzo :) hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to krowka musi cos mielic w mardce :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale totalnie niezainteresowana rybami. Non stop szuka żarcia :)

To dobrze, że nie ma ataków na inne rybki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rzecz jaka rzuca się w oczy to to że masz zdecydowanie za mały zbiornik dla tej ryby. Reszta wydaje się przy tym mniej istotna.

Rybcia lubi wcinać krewetki, ślimaki - jest idealnym naturalnym wrogiem ślimaków osiadłych. Niestety jak rybcia zostanie z jakiegoś powodu "uszkodzona" bądź odejdzie na wieczną rafę a Ty w porę jej nie wyciągniesz ze zbiornika to jest duże prawdopodobieństwo że zabierze ze sobą całe życie z akwarium ponieważ wydziela bardzo silną toksynę o nazwie ostracitoxin. Nie próbuj jej tez głaskać za bardzo bo toksyna wydziela się pod wpływem nacisku z gruczołów w naskórku

Chyba tyle ciekawostek a na przyszłość najpierw poczytaj o rybie zanim ją kupisz Macieju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem tej pięknej rybki.

Tylko czy ta piękna rybka jest szczęśliwa w 55cm skoro w naturze dorasta do 40cm.

Niewiele mogę znaleźć o tej rybie w sieci

1 link w google lactoria cornuta, wystarczająco wiele by podjąć rozsądną decyzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, zbiornik jest za mały. Ryba jest mała i nie wygląda na pływaka, raczej patroluje skały bardzo powoli i zanim podrośnie to coś zorganizuje większego. Większość pięknych egzemplarzy dorasta do znacznych rozmiarów, dlatego zaleca się trzymanie młodych sztuk. Wiem, że na tym baniaku się nie skończy, plany już są i jeśli budżet pozwoli to wrócę do wymiaru baniaka który już kiedyś u mnie stał 150x60x50 z pełnym osprzętem. Na razie low tech z Lactorią i dwoma błaznami w Heteractisie. Krówka patroluje prawie pusty zbiornik góra dół i jedno co mnie martwi przy mojej instalacji to brak odpowiedniego odpieniacza bo ryba je na okrągło. Załączam proporcje tego olbrzyma w relacji do mojego baniaka ;)

post-24715-0-77521700-1429346954_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiem, zbiornik jest za mały. Ryba jest mała i nie wygląda na pływaka, raczej patroluje skały bardzo powoli i zanim podrośnie to coś zorganizuje większego. Większość pięknych egzemplarzy dorasta do znacznych rozmiarów, dlatego zaleca się trzymanie młodych sztuk.

Nie myśl sobie że Cię krytykuje ale to naprawdę słodka teoria. Kiedyś słyszałem podobną teorię od małej dziewczynki odnośnie kotów - "strasznie chciała bym mieć kotka ale żeby zawsze był mały, jak podrośnie to go oddamy i znów weźmiemy małego kotka ". ;-)

Nie mam pojęcia kto "zaleca" trzymanie młodych sztuk ale nie słuchaj tego kogoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myśl sobie że Cię krytykuje ale to naprawdę słodka teoria

Nie myślę, że mnie krytykujesz bo ta teoria ma się nijak do tego co napisałem. Pisząc, że zaleca się trzymać mniejsze sztuki miałem na myśli to, że mniejsza ryba mnie je, potrzebuje mniej przestrzeni, mniej wydala, mniej kosztuje, łatwiej się aklimatyzuje o to mi chodziło. Nie pisałem o zamianie za dwa lata na mniejszego koteczka swojej krowy. Pisałem o powiększeniu baniaka, muszę uporać się tylko z remontem docelowego lokum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myślę, że mnie krytykujesz bo ta teoria ma się nijak do tego co napisałem. Pisząc, że zaleca się trzymać mniejsze sztuki miałem na myśli to, że mniejsza ryba mnie je, potrzebuje mniej przestrzeni, mniej wydala, mniej kosztuje, łatwiej się aklimatyzuje o to mi chodziło.

Dyplomatyczne mówiąc - ciężko mi się z Tobą zgodzić w tej kwestii ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staff - mleko się rozlało, ryba kupiona, ma się świetnie, żadnych oznak stresu i terytorializmu. Myślisz, że wytrzyma w takich warunkach do września? Jak sądzisz czy zdąży urosnąć do tego czasu na tyle, że np. zaklinuje się między skałami ;) Apetytu jej nie brakuje, różnie może być, załączam filmik z dzisiejszego karmienia. Rybka sama wysysa pokarm z pipety :)

https://youtu.be/K4EIPOlsw4U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że samopoczucie bada się po wytrzymałości ryby, a może po tym że je ? czy ryba na forum akwarystycznym musi wytrzymywać ?

Test w stylu mleko się rozlało ryba kupiona i świetnie się ma świetnie przypomina mi się kolega od KRULA VELIFERUM, który na zadane pytanie ma odpowiedz a z sugestii innych ironizuje ale to jest zwykły egoizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje ci się jestem bardzo rozchmurzony. A czemu ostatnio zawsze byłem taki sam.

Jak ci się marzy to wystarczy mleko,cukier i masło i gotować na małym ogniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben_sage po tym co napisales chyba ją wypuszcze na wolność. A ty zakładając swoje akwarium spelniasz jakąś misje ekologiczna? Prowadzisz badania dla dobra gatunku? Też robisz to bo masz z tego przyjemność wiec robisz to dla siebie. Ale nie nazwałbym cię egoistą.

Miales tę rybę a może masz chętnie się czegoś dowiem od Ciebie bo brzmisz jakbyś zjadł zęby na tym gatunku. Ale wydaje mi się, że raczej powielelasz to co pisali inni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty zakładając swoje akwarium spelniasz jakąś misje ekologiczna?

Tak mnożę dziele i rozdaje lub sprzedaje korale tak postępowałem kiedyś i teraz. Kupuje ryby niskiego ryzyka i staram się dobierać takie by im było lepiej niż mi.Wiele godzin spędziłem przed podjęciem każdej decyzji zgodnie z etyką i moim sumieniem akwarystycznym.

Prowadzisz badania dla dobra gatunku?

Nie jestem naukowcem więc byłbym nie rzetelny, a nie lubię kłamać mówię to co myślę.

Też robisz to bo masz z tego przyjemność wiec robisz to dla siebie.

Masz rację ale co innego sprawia mi tą przyjemność...

Ale nie nazwałbym cię egoistą.

Też bym cię nie nazwał jakbyś nie próbował usprawiedliwiać że mleko rozlane...

Miales tę rybę a może masz chętnie się czegoś dowiem od Ciebie

Serio cię to interesuje? skoro nie poświeciłeś 4 minut na przeczytaniu pierwszego linka w googlu.

Doceń że rozmawiam z tobą jak z człowiekiem dojrzałym intelektualnie, bo wierzę że to zwykłe lenistwo a nie niewiedza.

Ale wydaje mi się, że raczej powielelasz to co pisali inni.

Tak , jeśli to prawda to się jej nie wstydzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zaiste szlachetne zwłaszcza, że handlujesz życiem. Poza tym w zasadzie przyznałeś mi rację w całości.

90% ryb nie pobiera pokarmu bo jest wyrwana z naturalnego środowiska, dochodzi do tego stres i tak dalej. Ja pisząc i pokazując jak ochoczo i z werwą pobiera pokarm moja ryba właśnie chciałem wskazać, że ma się dobrze. Piszesz, że to o niczym nie świadczy ależ świadczy i nie mam zamiaru robić jej morfologii żeby się o tym przekonać. Każdy akwarysta zasilając portfele handlarzy bez względu na to czy ryby są niskiego czy wysokiego ryzyka napędza łapankę również ty. Myślisz, że twój wielogodzinny czas poświęcony na wybór odpowiednich gatunków w jakimś stopniu spowodował ,że ryby które do Ciebie trafiły mają raj i uratowałeś je przed rekinami ;)

Czy ta rozmowa nadal jest na temat ryby ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben nie musisz mnie żałować z pewnością nic mi nie będzie :) Zauważam tylko pewną zależność między ilością postów a tonem wypowiedzi jesteś tego świetnym przykładem. Myślałem, że wywiąże się sympatyczna dyskusja na temat tej rybki ale się myliłem, sprzedawca mnie ostrzegał "bez 1000 litrów nie wyskakuj z Lactorią na forum :)"

Oczywiście nadal chętnie poznam spostrzeżenia użytkowników Lactorii, również tych mniej emocjonalnych, będę starał się również dokładać swoje, jak tylko coś się wydarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.