Jump to content
Beowulf

Jaki piasek lub grys koralowy?

Recommended Posts

Witam serdecznie

jaki polecacie piasek lub grys dla rozgwiazdy i babki kopiącej ile kg na 1metr długości i 50cm szerokosci akwarium

jaka granulacjas piasku lub grysu jest najlepsza?

Mam u siebie parkę babek Valencianea sexgutatta i rozgwiazdę piaskową. Jako piasek zastosowałem żywy piasek Natures Ocean Samo Pink. Na dno poszły dwa worki po 9kg, ale podczas początkowych plag sporo odessałem. Ilość u siebie musisz dobrać eksperymentalnie. Babkom do budowy ich fortecy dorzuciłem dodatkowo klika garści grubego grysu koralowego.

Odkopuję temat

Planuję zbiornik o wymiarach 180x50x50. Zamiast piasku chciałbym użyć grubszego grysu koralowego:

20200522_223037.thumb.jpg.89dd6bd9abfc760116632de97ec824c5.jpg

Czy ktoś z Was ma takie coś na dnie?

Jeśli tak, to jak to się sprawuje i co myślicie o takim sposobie zagospodarowania dna akwarium?

Odkopuję temat
Planuję zbiornik o wymiarach 180x50x50. Zamiast piasku chciałbym użyć grubszego grysu koralowego:
20200522_223037.thumb.jpg.89dd6bd9abfc760116632de97ec824c5.jpg
Czy ktoś z Was ma takie coś na dnie?
Jeśli tak, to jak to się sprawuje i co myślicie o takim sposobie zagospodarowania dna akwarium?

To chyba z jakąś mega cyrkulacją po dnie bo będzie się zbierał syf w tym na maksa. Używałem jako wkład do filtra, nie widzę tego w roli piachu.

A jaką granulację piasku polecacie? 

Polecam taki 1-2mm. Babka nie ma problemu żeby go przesiewać i nie pyli tak jak poprzedni o mniejszej gradacji.

9 minut temu, przemas8888 napisał:

Babka nie ma problemu żeby go przesiewać i nie pyli tak jak poprzedni o mniejszej gradacji.

Właśnie chodzi mi o takie podłoże aby było na tyle ciężkie by mocniejsza cyrkulacja nie robiła burzy piaskowej i jednocześnie mogło służyć dla rozgwiazd i babek.

Na upartego cyrkulator ruszy to podłoże ale ja cyrkulację mam skierowaną w stronę tafli i ten problem nie występuje a moja ulubienica (babeczka) sieje aż miło popatrzeć.  Co do rozgwiazdy się nie wypowiem bo nie posiadam ale podejrzewam że nie będzie jej przeszkadzać.

A czy piasek aragonitowy a koralowy to to samo?