Skocz do zawartości
kropelka

Pierwsye kroki solniczka 125 w UK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jestem w trakcie kompletowania wszystkiego.

Ale by łatwiej było zobrazować co chciałbym osiągnąć, napisze kilka slow.

Posiadam zbiornik o pojemności 125 L, jednak będzie to adaptacja słodkowodnego akwarium.

Spowodowane jest to brakiem miejsca na większy i wole bardziej dopracowany 125L zbiornik niż slaby 200L.

Przemawiają również za tym koszta.

Studiuje wiele artykułów na temat solanek.

I im więcej czytam zmieniam swoje zdanie i podejście do moich decyzji.

Wymiary zbiornika 80*35*45

Ma to być cichy zbiornik , gdyż będzie się znajdował w pomieszczeniu gdzie będę spal.

mam kilka nurtujących pytań i mam nadzieje ze uzyskam je na tym forum.

Zbiornik bez sumpa, na suchej skale,

Obsada, opierać się będzie na koralach twardych w miarę możliwości i trochę miękkich, z 4 rybki + obsada czyszcząca.

Odpieniacz wybrałem hydro slim 250.65 Jest podobno cichy i do takiej wielkości zbiornika wystarcz.

JVP-101 pompki cyrkulacyjne będą 2, tylko nie wiem o jakiej mocy wystarcza. Lub odpowiednik z uk.

Proszę o poradę filtra r-o, do kupienia. ceny w uk s czasem tak wysokie iz postanowiłem zjechać do PL i tam zrobić kilka zakupów. do mojego akwa.

Ogromny dylemat mam z oswietleniem. Nacztalem sie juz tyle o ledach , bo takie chcialem zakupic.

np. z tej stronki http://www.ledzeal.com/p43.html

model Model Malibu S120

kusze sie jednak ku lampie T5 6x24W , jednak koszty samej lampy tey sa niesamowicie duze.

dylemat.

Sol - aquforest sea salt lub instant ocean

zywy piasek

grzalka 150w

kompleks bakterii na start

Prosze o kilka porad cz moze cos zmienic itp.

ps. kontakt kolegow z uk mile widziany, na pozniejsze szczepki i wode na start z podmiany,

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filt RO + DI kup najtańszy na alledrogo lub w e-rybce czy innym sklepie internetowym, na pewno wyślą do UK.

Jeśli myślisz o SPS to moim zdaniem zainwestuj w oświetlenie 4x24, 6 rur będzie trochę za duże do szerokości 35 cm akwa.

Soli nie poradzę bo każdy ma swoją ulubioną lub wypróbowaną.

Grzałka ok. Odpieniacz ok. JVP 101 dadzą radę :)

P.S. Przy tej szerokości akwarium będziesz miał ciasno z ułożeniem skały + miejsce do pływania dla rybek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz trzymac spsy bierz 6x24w.Moj sunpower ma 34 szerokosci:) Co do odpieniacza to moze lepiej rozejrzec sie za jakims wieszanym deltekiem?nie musi byc nowy przeciez :)


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym że skały nie będzie aż tak wiele, bo jest ciasno a muszę mieć miejsce jeszcze do czyszczenia. Alę dziękuję za zwrócenie uwagi.

Super że oświetlenie mogę mniejsze. jeśli 4 rury wystarczą. :-)

Filtr r/o poszukam

Taki odpieniacz, i za pewne wydajniejszy jest za całkiem przyzwoite pieniądze http://seaforum.pl/v...w=unread#unread

http://www.reefshop....r-lampa-T5/2545

O takiej Lampie mowa?

http://www.reefshop.pl/eshoper/pl/p/Oprawa-oswietleniowa-68x-t5/3837

A taka lampa nie da rady?

Rozumiem że ATI to jedna z lepszych firm ale lama to lampa.

Co do filtra r/o z DI znalazłem taki na e-rybka.

http://erybka.pl/product-pol-423-Filtr-RO-DI-75.html, ten ma juz chyba wszystko.

Edytowane przez kropelka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz ją deczko taniej: http://erybka.pl/product-pol-2482-ATI-Sunpower-4x24W.html

Z tych odpieniaczy, które zaproponowałeś bardziej obstawiłbym Hydora ale Paweł też dobrze napisał, że warto poszukać jakieś wieszanego Delteca. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem w tych lampach można wyłączać jednym przyciskiem 2 świetlówki bo są łączone tak. Wiec może od razu kupić 6x24 gdy by później brakło albo nagle się akwa zwiększyło do 150L bo nigdy nic nie wiadomo, :-)

W czerwcu lecę do PL i już myślę jak to wszystko zabrać, chyba będzie trzeba paczkę zrobić.

Edytowane przez kropelka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie :) masz dwa kanały.Na jednym sa 2 na drugim 4 swietlówki.Brałbym ten odpieniacz od Staniego :) ktos robił porownanie lamp t5 na sf.I chinczyk dawal o połowe mniej swiatła.Jesli masz mozliwosci to nie oszczedzaj na sprzecie :)

Edytowane przez Pablo120288 (wyświetl historię edycji)

125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś na temat R/O +Di możecie napisać.?

trudności jakieś występują by podłączyć ten filtr?

czy te 300zl trzeba dać za taki filtr + Di czy występują tańsze?

Edytowane przez kropelka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz trochę taniej: http://allegro.pl/filtr-wody-akwarystyczny-osmoza-ro-4-75-gpd-demi-i5065401857.html

Poszukaj dobrze, a na pewno znajdziesz.

Zawsze masz instrukcję montażu takiego filtra i nie słyszałem aby ktoś miał problem z montażem. Sam jestem laikiem jeśli chodzi o hydraulikę, a dałem radę zamontować bez żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie ,bo przeszukuję fora i nie mogę znaleźć. Czy do lamp ATI można zastosować sterowanie, wschodem i zachodem słońca?

Wiem, że w leadach jest taka opcja ale czy w tych lampach , można coś dokupić?jest taka wo gule możliwość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość ale z tego co się orientuję musisz kupić ściemnialną.

Moge się jednak mylić i są jakieś sterowniki - nie miałem nigdy ATI, ja zakupiłem Blau.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta lampa z tej strony jest znacznie tańsza, ciekawe czy jest różnica między lampa ATI sunower, a tą co podałeś kolosalna różnica jest w cenie, ta lama ma jakieś chłodzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś z Huntingdon? To do Londka nie masz daleko.

Daj znać jak się bedziesz wybieral na jakies zakupy to ci podpowiem to i owo


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie jestem Z Huntingdon. Super że jest ktoś nie daleko. A z porady zapewne skorzystam :-) Gdzie zrobić zakupy, :-)

czy filtr r/o kupowałeś tutaj ? czy w PL. Puki co mam plan zakupienia w PL i przywiezienia tutaj, Lampe Ati sunpower 6x24W Kupie tez w PL bo ktoś znalazł na stronie za 1300zł nowa, chyba że ta lampa była by dobra co kolega wcześniej napisał z tej strony http://salarias.pl/l....html?cPath=1_6, Jednak nie wiem co to za marka i jak się ona użytkuje, kolega mógł by troszkę więcej coś o niej powiedzieć. Ja będę startował na suchej skale, jak masz również namiar na nią to również liczę na info. Co do od pieniacza to teoretycznie jest zamówiony. Znacznie mocniejszy od pierwszej opcji. Ja u nas w mieście mam dość duży sklep z akwarystyką morską, więc sól, świetlówki, pokarm i jakieś drobne bajery mogę w nim zakupić. Ale Korzystał będę z angielskich bo chce się trzymać jednych dostępnych powiedzmy zamienników, jak się skończą.

Potrzebował bym jakiś setup, startowy . sól, bakterie na start i jaki piasek, startował będę na suchej skale.

Edytowane przez kropelka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupienie w w Polsce spowoduje utrate gwarancji poniewaz wtyczke trzeba wymienic na Angielska

jesli skorzystasz z przejsciowki moze byc brak bolca co za tym idzie bedzie smyrac przy dotknieciu

jesli bedzie wymagac naprawy pojawi sie problem kosztow wysylki itd

przepasci cenowych naprawde juz nie ma pomiedzy Polska czy Uk Kup sobie wszytko tutaj.

Tester napewno doradzi ci kilka sklepow .

ja osobiscie piasek kupilem tu http://www.charterho...aquatics.co.uk/

skale tu http://www.h2oaquati...k/ContactUs.htm

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, tak jak piszesz tutaj o tej gwarancji, Cały czas przeszukuję różne sklepy online uk. I porównuje te ceny.

Sęk w tym że każdy kto pierwszy raz zakłada zbiornik, chciałby jak najszybciej zalać zbiornik. Jednak coraz więcej czasu poświęconego na studiowanie forum i sklepów. Przekonuje mnie by się nie spieszyć a wszelkie zakupy niech będą przemyślane. Z racji że nie jest to wszystko takie tanie. Ogólnie wszystko będę miał nowe zakupione chyba w uk prócz od pieniacza który raczej trafił się w naprawdę dobrych kosztach, ale kolega mówi że prawie nówka. Resztę trzeba będzie zamówić. Tutaj jest tez problem z pompami cyrkulacyjnymi JVP-101 . Więc postaram się znaleźć odpowiednik - 2 pompy cyrkulacyjne o przepływie 3000L/h czy mogą być mniejsze? Przy takim zbiorniku?

Prośba do kolegi TESTERA by podrzucił jakieś ciekawe adresy.

Edytowane przez kropelka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz na PW co cie konretnie interesuje. Sklepow w UK jest multum i problemu z zaopatrzeniem nie ma. W ostatecznosci zawsze zostaje ebay.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie lampy, ATI sunpower 6x24W czy jest opcja by na tej lamie zrobić przyciemnianie w sensie poranek i zaćmienie? Czy to tyko na leadach jest możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z żywotnością takich świetlówek? Wytrzymają do 6 miesięcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie tylko w nie wszystkich lampach swietlowki sa w cenie .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.