Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moim podopiecznym chelmonem...Wczoraj ladnie sobie plywal z kolegami w akwarium a dzis od rana siedzi sobie pomiedzy skalami i tak plywa przechylony prawym bokiem o 45 stopni. Nie widac by mial by na cos chorowac...Normalnie wyglada. Wczoraj z zmian co wprowadzilem w akwarium to dalem ReefBoostera dwie ampulki na 1000l w obiegu. Bardzo fajna rybka i szkoda by bylo gdyby cos sie z nia stalo brzydkiego

Inne rybki zadowolone jak zawsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy je normalnie? Jak długo go masz.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam go z 2 miesiące, OOO widzę że pływa już z kolegami ale jest jakaś dziwna..., je sobie z skał ale szczerze ja tam nic nie widzę by coś na tych skałach było ciekawego... próbowałem wszystkie mrożonki i nic nie chce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ile masz skały ale ale jak wyskubie wszystko to padnie z głodu... być może już jest osłabiony..


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz ze jest osłabiony i pływa 45 stopni przechylony to raczej nie przeżyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna ampulka jest do 200l albo 150l, bakterie do 1000l

Dplladnie od 120 do 200l a prducent zaleca na 1000l az 5 takich ampulek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chelmon to specjalista pokarmowy, wg mnie już możesz się z nim pożegnać - też to przerabiałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1000l dojrzałym zbiorniku spokojnie się wyżywi. Mój jak skała była świeża(startowałem na suchej) to jadł mrożonki. Teraz żeruje na skałach a rośnie i jest grubiutki. Sporadycznie lapnie mrozonke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj podawać żywy pokarm.


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieniutko już z Chelmonem, chyba jutro pójdzie na wieczna rafę, no trudno...Następnym razem kupię jak będę miał ładny dojrzały zbiornik albo taki model co lubi mrożonki....

Dziś trochę mi skał przywiozłem z robakami i rurkowcami...ale chyba już na 99 po ptakach...

a wczoraj się jeszcze dobrze czuł i pływał z kolegami....

no szkoda, dziewczyna najgorzej przeżywa bo to jej był ulubieniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.