Skocz do zawartości
Bartolomeo84

Brak wyboru falowników/cyrkulatorów na rynku

Rekomendowane odpowiedzi

Cały czas jestem w trakcie kompletowania sprzętu do nowego akwarium. Trochę to trwa, ale zawsze trafią się jakieś inne wydatki.

Czytam i czytam i wychodzi na to, że nie ma za bardzo wyboru jeśli chodzi o porządne falowniki do 250 litrów

Czy tylko mi się wydaje?

Tunze - ceny kosmiczne bo jak patrzyłem to 600 PLN do mojego zbiornika

Jebao - fajnie żarło z serią WP, później bodajże RW.. Jebao Jebao i się ZJebao :D falowniki zaczynają padać po kilku kilkunastu miesiącach

JVP - jednorazowe chińskie... jak trafisz to nawet pochodzi, ale brak sterowników i regulacji

Blau - może tutaj coś ciekawego się wybierze?

Aquael - polska firma, kubełki i kaskady nie do zajechania, ale również brak sterowników przy falownikach...

Co jeszcze zostaje?

A gdyby tak kupić mocniejszą pompę obiegową i tzw loc-line zamiast falowników. Tworzyć cyrkulację na powrocie z kilku dysz i zrezygnować z falowników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w kostce 30L za falownik robiła przez kilka lat pompa NJ 1250 i dawała radę,jak by to miało wyglądać w takim 240L nie wiem,ale pewnie da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co "sterowalne "? Dwie Tunze 6025 to ok. 300 zl.

Przy okazji popatrz na ich zuzycie pradu i jakie byloby zuzycie obiegowej, podajacej tyle litrow metr w gore...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie może macie i rację, ale takie Jebao z tymi swoimi trybami pracy to miodzio musi być :D

Popatrzę na te Tunze,ale nie wiem czy nie będą za słabe w sumie czemu by nie...

EDIT:

Właśnie na nie patrzę i nie byłoby tak źle. po kilku miesiącach dokupić sterownik na twin i chyba byłoby ok.

Edytowane przez Bartolomeo84 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi jebao dziala od roku i sie nie zjebao, moze i chinskie badziewie ale pięknie rusza korale, naprzeciw mam mala hydora malego (jak jest przerwa w dostawie pradu to zasysa) ma 3 lata i kreci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartolomeo,

jesli myslisz o Tunze 6025 lub 6045 to do nich sterownika nie dokupisz pozniej, bo to pompy na 220V i nie sterowalne.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał Stani - to są pompy niesterowalne. Poza tym to jeśli chodzi o 6025 to ja mam u siebie w 160L 2x6025 i jest ok więc u Ciebie mogą być ciut za słabe.


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie może macie i rację, ale takie Jebao z tymi swoimi trybami pracy to miodzio musi być :D

Popatrzę na te Tunze,ale nie wiem czy nie będą za słabe w sumie czemu by nie...

EDIT:

Właśnie na nie patrzę i nie byłoby tak źle. po kilku miesiącach dokupić sterownik na twin i chyba byłoby ok.

Tak te tryby pracy pomp jebao to jest "miodzio" ...... przez pierwszy tydzień ! Po tygodniu ustawiasz ją w jeden tryb i zapominasz o pompach . Co do ich awaryjności to ciężko się mi wypowiedzieć bo mam ją od ok. 8 miesięcy i na razie działa, jest trochę głośna . Wcześniej miałem tunze 6025 i teraz jak będę zakładał nowe akwarium na pewno wrócę do tunze .... są ciche i wydajne. A jebao .... pojawi się na targowisku w dziale sprzedam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tunze sterowalną - trzy razy pękł mi uchwyt - nowy - sam z siebie. Dwa razy dokupowałem nowy, potem dałem sobie spokój i kupiłem Jebao. Do nowego też pewnie kupię tą markę. Tunze zeszła na psy, nie będę za szmelc przepłacał.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ilu użytkowników tyle opinii .... ja jebao nie polecam kolega @dale poleca a decyzje musisz podjąć sobie sam. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest prawdą ze Jebao pada po kilku miesiącach , sam miałem dwie. Wp--25 i działały rok , obie sprzedałem , teraz mam RW-15 , poszła duża fala zakupionych pomp nagle i z tego był jakiś odsetek ktore sie psuły ale gdyby w tak krótkim czasie zrobił sie bum na każda inna pompę podejrzewam ze odsetek usterek byłby taki sam . Jvp tez u mnie robiła długo i było ok i pewnie gdzieś tam leży po roku używania nadal działa . Twoje opinie biorą sie zapewne z forum gdzie każdy ma inne zdanie i inna pompę . Sam podejmij decyzje bo jak będziesz tak kupował wszystko to czuje ze Twoj baniak nigdy nie powstanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do tej pory stare pompy Marea 3200 , niestety wygląd mało atrakcyjny wiec używam obecnie do mieszania solanki . Na Tunze zawsze brakowało kasy wiec zaryzykowałem Jebao .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie od kilku miesięcy śmiga Jebao RW-20 i nie ma z nią żadnych problemów. Czyszczę ok raz na miesiąc. Dla mnie przydatną sprawą jest czujnik zmierzchu, a co za tym idzie automatyczne przejście w tryb nocny. Ale tak jak pisze Jarek 35, ustawiasz zazwyczaj raz i później zapominasz, że jest sterowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do tej pory stare pompy Marea 3200 , niestety wygląd mało atrakcyjny wiec używam obecnie do mieszania solanki . Na Tunze zawsze brakowało kasy wiec zaryzykowałem Jebao .

A no tak. Chodzi mi o to że pompy Tunze są drogie i bez bajerów ale wydajne i bezawaryjne. Nie rok a 8-10. Serwis też jest ok. Jeśli jednak Jebao będą tak wytrzymałem to po mimo spadku mocy podczas użytkowania będą lepszą alternatywą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tunze mam i nie ma żadnego problemu z nimi 6095


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tytulem posta bym sie nie zgodzil, wybor jest spory.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie po tygodniu użytkowania Jebao rw-8 padł AC/DC adapter (zasilacz)ale sprzedawca stanął na wysokości zadania i po dwóch dniach dosłali nowy i jak do tej pory hula bez zarzutów.Nawet nie żądali abym zepsuty odesłał, może te typy tak mają....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz... Mi poleciał plastik pompy - kilka razy. Ten sam element. Na forum jest wątek o rdzewiejących osiach pomp tunze, Gdzieś był wątek o przebiciu... a tu słyszę że takie bezawaryjne ja składane ręcznie samochody...

Druga sprawa, Jebao i cena... Weźmy pod uwagę cenę pompy, kwestie gwarancji i awarii sprzętu obecnego na rynku.

Biorąc to pod uwagę, tunze będzie musiało się postarać. Mocno.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co... nie spodziewałem się takiej dyskusji:)

Fakt ile osób tyle opinii. Zapewne z pompami jest podobnie jak z laptopami. 1000 osób kupi Asusa a 100 HP. Nawet jak procentowo awaryjność Asusa będzie mniejsza to w oczy będą rzucać się informacje, że Asusy są bardziej wadliwe niż HP bo więcej ludzi użytkuje.

Ja wiem że pompę ustawia się raz i po krzyku, ale ten zmienny tryb pracy pomp Jebao jest taki akurat ;) chodzi o tzw "ELSE"

A co z Blau? ceny w sumie też atrakcyjne, a wgląda na to jakby Jebao było podróbą Blau.

Co do wyboru pomp to i tak podtrzymuje, że wyboru nie ma bo 4 czy 5 firm to wybór średni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem jvp i masakra z magnesami była strasznie porysowały mi szkło.

Teraz mam jebao wp20 i zaraz odsyłam obie sztuki na gwarancje.

W jednej padł sterownik i ciągle tylko jeden program działa (na szczęście działa feed więc można spokojnie karmić)

W drugiej zaspawała się wtyczka w sterowniku, nie wiem jak ale dała radę sama bez mojej pomocy :)

Zobaczymy czy gwarancja będzie uznana, a kolejna sprawa to sprzedawca moich wp 20, mówi, że niestety muszę odesłać i dopiero rozpatrzą gwarancję w związku z tym @zwischen masz fajnie, że tobie odesłali od tak zasilacz bez dodatkowych problemów :)


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pomp jebao i ich bezawaryjności ... jakoś tak nie za bardzo działa u mnie opcja feed ,załączam ją a po kilku sekundach sama się przełącza na ostatni program ... taki mały feler. Pompa jest głośna jak ..... traktor . Ostatnio nawet moja żona powiedziała mi ,że przy tej pompie nie idzie spać . Przy tunze nie miałem tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze zerknąć na nową serię pomp AM eco drift. Sam jej używam i po latach korzystania z tunze czy vortech na prawdę nie widzę w niej nic co by ją dyskredytowało przy renomowanych konkurentach. robi fale jak vortech tylko ciszej, mocowanie ze zmiana kierunków jak w tunze. Zwrotów póki co nie ma a w razie czego masz 2 letnia gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.