Skocz do zawartości
smash

Rafstory cz. II 117l

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Po ponad rocznej przygodzie z kostką 30l przyszedł czas na coś większego. Błazny podrosły już na tyle, że wyjścia nie było - oficjalna wersja dla mojej żony.

Akwarium:

65x40x45 8mm

Filtracja:

Tunze 9004

Cyrkulacja:

Jabeo rw-4

Hydor Koralia 900

Oświetlenie:

4x24W t5

Żywa skała ok 7-8 kg

Piasek Red Sea Live Reef Base Ocean White 10 kg

Akwarium uruchomione ok. miesiąc temu. Dzięki użyciu 100% żywej skały i 50 % dojrzałej wody udało się przejść przez dojrzewanie bardzo łagodnie i po tygodniu wprowadziłem pierwsze zwierzaki. Generalnie jestem zadowolony z całości, ale jest kilka problemów które mnie dręczą i spać nie dają. O nich napiszę napiszę w innym poście bo nie ma co biadolić tak w pierwszych słowach.

Kilka dzisiejszych fotek:

2

01

3

1


400l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Radku swietnie sie to prezentuje. Wszystko wyglada na przemyslane; uklad skaly i korali i wymiary akwarium.

A czy kupiles juz testy? Juz wiesz co w wodzie piszczy - czy nadal na czuja hehe

Bede sledzil watek.

Pozdrawiam


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy w końcu zakupione, okazało się że woda wytrzepana praktycznie do zera ;) PO4 niewykrywalne (salifertem) NO3 praktycznie też. Po dodaniu piasku NO3 skoczyło delikatnie 0,2 Korale jeszcze w średniej kondycji, ale myślę że jak wszystko się ustabilizuje to będzie znacznie lepiej.

Edytowane przez smash (wyświetl historię edycji)

400l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To, że salifert pokazuje 0 to nie znaczy, że woda jest wytrzepana:)

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest potencjał ;) kibicuje. ..pozdro


Opti 60x30x35 (63L), Tunze 9002, Hagen glo T5 2X24W, Eheim Jager 75W, Newa Wave 1.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że salifert pokazuje 0 to nie znaczy, że woda jest wytrzepana:)

Zdaje sobie z tego sprawę i dla tego zaznaczyłem, że robiłem salifertrem. Raczej nie będę inwestował w testy wartości całego zestawu;) Mam testy kropelkowe na PO4, NO3 (salifert) Ca, KH (zoolek) i tego będę się trzymał.


400l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Aaa to szkoda, bo akwarium zapowiada się ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie, oby tak dalej :)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialem się, kiedy postawisz coś większego :) Czterokrotny wzrost litrażu czyli po roku czeka nas przesiadka na 400l ? :D Trzymam kciuki bo nowa wersja prezentuje się zacnie :)

BTW dlugo nie sledzilem forum ale Salifert juz jest passe ? ;P


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za miłe komentarze. Co do testów to nie wiedziałem, że używając saliferta czy zooleka to jesteś skazany od razu na porażkę ;-)

...from Tapatalk


400l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne trzy miesiące minęły…

W pierwszy poście wspomniałem o pewnych problemach, które zauważyłem po uruchomieniu bańki. Niestety odpieniacza Tunze 9004 nie daje się ustawić tak, by skutecznie odpieniał i jednocześnie usuwał zanieczyszczenia z powierzchni wody. Korzuch z powierzchni zbierał tylko przy ustawieniu na suchą pianę. Dodatkowo w akwarium pływało dużo śmieci przez co woda nie była przejrzysta i światło nie docierało do korali, tak dobrze jakbym tego oczekiwał.

Postanowiłem wymienić Hydror koraline 900 na dodatkowy filtr wewnętrzny tunze 3163 z cyrkulacją 1800 l/h. Długo zastanawiałem się czy to dobry ruch, gdyż akwarium nie jest duże i każdy centymetr ma znaczenie. Na szczęście udało się go wkomponować bez zmiany aranżacji i teraz wszystko śmiga jak trzeba. Woda czyściutka, poprawiona cyrkulacja i jest miejsce na węgiel i inne wkłady.

Z obecnych problemów pozostało:

- uporać się do końca z cyjano. Przy braku dodatkowego filtra, odpieniacz był ustawiona na zbyt suchą pianę i chyba to spowodowało wysyp tego świństwa na piasku i skale. Dodatkowy filtr z węglem plus bakterie KZ cyano clean po kilku dniach stosowania dały efekty. Obecnie sinice pozostały jeszcze gdzieniegdzie na skałach, ale są w odwrocie więc powinno być ok.

- W pewnym momencie moja pocillopora zaczęła tracić tkankę od spodu. Proces ten zatrzymał sie po przesunięciu korala bardziej pod światło. Nie wiem czy zostawić, czy odłamać ten fragment szkieletu i zaszczepić korala ponownie. Czy jest szansa na regenerację?

- Wolny wzrost korali twardych. Mam, wrażanie, że przyrosty są zbyt małe dodatkowo szkielety takie dość chude. Świeży baniak, mało światła, suplementacja? Może macie jakieś pomysły?

Aktualna opieka nad akwarium wygląda tak:

Podmiany robię systematycznie co tydzień (aktualnie na Red Sea Salt). Światło zwiększyłem w tym tygodniu o godzinkę (12h - 2x24 i 10h 4x24). Karmię dwa razy w tygodniu pokarmem Microbe-Lift dla SPS. Rybki codziennie rano dostają suchy hikari marine s a wieczorem mrożonki (co drugi dzień) . Dodatkowo codziennie KZ cyano clean 2-3 krople, 1ml GroTech Vitamino M.

Planowane zmiany:

Wymiana 2 świetlówek, które nie były nowe podczas startu.

Zdjęcie poglądowe z telefonu

aqua20150721


400l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka wczorajszych fotek moich mieszkańców:

Nemo

Nemo

Debelius

Gobiodon okinawae

Gobiodon okinawae


400l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne zdjęcia, zwłaszcza te ocellarisy w zoanthusah. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek jak tam akwarium?

Weź no jakąś foto-aktualizację:)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś przeoczyłem tą galerię.

To tak,jak ja. Faktycznie pięknie,gratuluję :).


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś przeoczyłem tą galerię. Dodaję do obserwowanych :) Piękny zbiornik!

To tak,jak ja. Faktycznie pięknie,gratuluję :).

No ale czai się z aktualizacją hehe

Radek - nie daj się prosić;)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacje postaram sie zrobic w weekend bo teraz z czasem krucho.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


400l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą czas na mały update.

Od początku miesiąca uruchomiłem Ballinga. Niestety KH, Ca leciało w dół i same podmiany już nie wystarczały. Początkowo dozowałem z ręki sodę i liquid calcium, ale przy częstych wyjazdach ciężko było utrzymać stałe parametry. SPSy troszkę marudziły.

Teraz dozowanie płynów mam z głowy i muszę tylko pamiętać o uzupełnianiu płynów.

balling

I kilka dzisiejszych zdjęć akwarium:

rhodactis

DSC 0685

DSC 0686

DSC 0676

DSC 0691

DSC 0711

DSC 0706

Wczorajsze parametry wody:

5f81765b42397bffcdef3ee32e1ca1e6u997a871.png

Edytowane przez smash (wyświetl historię edycji)

400l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega rewelacyjnie się zbiornik prezentuje. Ale tam czysto aż strach :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie i bardzo schludnie ! Pozdrawiam Sąsiada :)


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za rzadko się chwalisz swoim akwarium Radku.

A jest czym.

Gratuluje.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa. Jak każdy zbiornik ma on lepsze i gorsze chwile. Co do czystości to wczoraj kupiłem nowy czyścik tunze i troszkę nim poszalałem. Szybki chyba nigdy u mnie nie były tak czyste :-)

... from Tapatalk


400l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.