Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

Z gory przepraszam ale mam problem z polskimi znakami na obecnym systemie:(

Wiec tak...

Akwarium - 120x50x50

Przod opti ,reszta float 10mm

Sump - 112L

sam kleilem:)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sprzet

Cyrkulatory - Jvp 3500 L/h , Koralia 3.

Odpieniacz - Lezy w szafie,nie uzywam.

Grzalki 2 x - Aquelowskie

Pompa - New Jet 3000

Oswietlenie - Lampa Led 144W (30 cm nad tafla) + 2 x t5 -Led chinczyk discovery 144W ...Jesli

chodzi o t5 to poprostu 2 odbysniki po bokach lampy zamontowalem po 54W,swietlowki geissman.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Chemia

Sol-Tropic Marin,wymieszana z Aqua Forest (reef salt)

Balling - od Slawka z Pily,czasem recznie dozuje.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Obsada

2x blazenki

5x chromis virdis

1x borsuk

1x mandarynek,samiec

1x Pterapogon kauderni

2x Chrysiptera parasema

1x hepatus

Krewetka czyszczaca,2x wundermani,

Slimaki -nassarius,strombus,babylonia itp

wieloszczety,wezowidla.

Z mniejszych stworkow to lasoonogi,kielz,widlonogi itp

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pokarm

Mrozony - Lassonogi,ikra homara,plankton czerwony.

Suchy - nie stosuje.

Fitoplankton

Zooplankton

Kawior z biedry:)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Parametry

Zasolenie - 1,024

Po4 - 0,03

No3 - 2

Mg - 1380

Ca - 390

kh - 5 ,nieco ponad :(

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Akwarium stoi juz ok. 1,5 roku.Troche sie pomeczylem z cyjano i glonem na skale z ktorym wciaz walcze,obstawiam niskie kh ,slaba cyrkulacja.

Odpieniacz byl wlaczany od paru miesiecy raz w tygodniu na chwilke, a na chwile obecna calkowicie odlaczylem.Od kad zaczalem wylaczac odpieniacz akwarium zaczelo stawac na nogi, a glonu na skale uwierzcie mi jest znacznie mniej.. Korale zaczely sie budzic:)

Nie tak dawno byc moze rozwiazalem zagadke dlaczego wciaz czuje niedosyt?otoz kh bylo mierzone kijowym testem...na chwile obecna po zmierzeniu jbl, salifert przerazilem sie nieco i oczywiscie nad tym stopniowo pracuje:)

Cholerny glon utrzymuje sie na skale od dobrego roku, niestety...Pomimo jalowej wody i pracujacego swego czasy odpieniacza 24 h glon rosl i rosl :)Slaba cyrkulacja,czekam na 3 cyrkulator :)Podbijam kh:)modle sie:)

Powiem tak!poszedlem w nature i zamiast odpieniacza sieknalem kolejna komore refu,kocham makroglony!!!!!.Staram sie jak tylko moge trzymac sie jak najdalej od chemii a skupiac sie na tym co naturalne kwitnace i zyjace a zarazem pelniace role biologicznej filtracji:)

Podmianke robilem ok 2 miesiace temu.

Akwarium bardzo wiele dla mnie znaczy i wiele przeszedlem..

Pogryzione palce od wieloszczetow ...czy to raz....

Zalana podloga,przelal sie sump

Zjarala sie lampa

Kot nurkowal

Porazenie pradem:D

czasem cos padlo niestety ...Jesli ktos czytal moj watek o chemicleanie to wie ,ze mialem tego akwarium juz dosyc,jednak sie nie poddalem i wciaz tu jestem a to moje bagienko:)Miekaski nie sa w pelni napompowane bo ostatnio blazny terroryzuja szukajac nowego domku:)

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba sie podoba :) takie akwaria lubię zostawione same sobie:) ja żałuje ze nie mam sumpa ale co tam .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odsłonił sump (nie widać chyba całości), bo też jest na co popatrzeć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest git ;) I tak dalej trzymać :) Mnie się podoba i coraz częściej przez głowę przechodzi myśl aby zrobić widoczny sump w swoim projekcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje !!! :D Akwarium super :D I to prawda Twoje glony wymiataja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki:)Teraz myślę nad akwarium popracować i załatwie dobry aparat bo komą średnio z jakością a wiem jaki ma to wpływ na estetyke:)

Najbardziej mnie to dziwi ,że acropora najlepiej mi rośnie i się wybarwia(na zdjęciu słabo to widać) obok hystrixy zamulaja strasznie,euphylie ciagle flaki :p

Cyrkulator doszedł JVP za 40 zł i serio miekko pcha wode a do tego jest cichy!Jest lepiej!

Jeszcze pokaże na co mnie stać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur juz pokazałes ! :D A jak tam odpieniek juz nie wraca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój sump wygląda niejednokrotnie lepiej niż duża część baniaków słodkowodnych :)


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale poprawiliście mi humor:)

Odpieniacza nie ma w ogóle,w szafie ;)

Piachu ok. 7cm

Wczoraj wlałem 5 szklanek fito i jest GIT !

Dekoracyjnie to nie koniecznie bo tam jest masa życia nad którym ciągle pracuje no i zieleninka

Mandaryn u mnie to jak kaban a nie przyjmuje mrożonek :D

Magu twoje akwarium to miazga,wczoraj się jarałem:)

A jak ustawienie skały w głównym ,bo nie wiem sam juz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zmieniaj, jest dobrze. Kawał dobrej roboty! U mnie fito od Ciebie żyje własnym życiem na parapecie, a i zoo ładnie się namnożyło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękne akwaria panowie Magu i Artur. I to bez odpieniacza. Ja ze swoim walczę bo jakoś mi ten szum nie daje spokoju, choć szafkę wytłumiłem, Jak będę miał już wasze doświadczenie , to chyba oleje to odpienianie. A co wy tam kombinujecie z tym fito i zoo na [arapetach. A to zielone, Artur, z rurką przy sumpie to co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje .

fito z mojej hodowlii... Obecnie stoi w innym miejscu pod oswietleniem znacznie lepszym:)Rura mieszam a w planie molinezje mam zamiar wpuscic aby mieszaly i nawozily:)

KH juz 7

no3 na poziomie 2 a po4 0.03 ,bez zmian:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje .

fito z mojej hodowlii... Obecnie stoi w innym miejscu pod oswietleniem znacznie lepszym:)Rura mieszam a w planie molinezje mam zamiar wpuscic aby mieszaly i nawozily:)

KH juz 7

no3 na poziomie 2 a po4 0.03 ,bez zmian:)

molinezje? kurcze jakieś kosmosy, podeslij jakies linki bo widzę , że jestem bardziej zielony od tego fito... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj sie mna :p

W ogole mam nadzieje,ze ludzie nie zaczeli odlaczac odpieniaczy, bo ja nie mam i kolega wyzej,

Bron boze nie kierujcie sie mna!! niczego udowadniac nie mam zamiaru i wcale sie tu nie zachwycam,ze dziala mi bez,moze mam farta?

..kij wie na jak dlugo.

Badam wode nabierzaco i wsio stabilne, a to najwazniejsze.

kazde akwarium jest inne i inaczej funkcjonuje.

1 jakosc skaly

2 odpowiadnia cyrkulacja

3 odpowiadnio ustawione refu

4 obserwacja

5 znajomosc zbiornika

6 badanie na bierzaco

7 odpowiednio dobrana obsada

8 fuks?

Z akwarium morskim to jest tak ,ze czlowiek ma swietne parametry a mu nic nie rosnie ...Tutaj serio wszystko ma znaczenia a czasmi najmniejszy element zalatwi Ci zbiornik moment,tylko tak naprawde jaki?

Molinezje to patent o ktorym sie dowiedzialem i wyprobuje :)

Akwarium to czarna magia ....a kosmos to juz nie mam okreslenia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak u jednego bez pienidła będzie hulać, a u kogoś innego zmasakruje cały system.

Jestem zdania, że to bardziej fuks, ale w małym zbiorniku raczej nie do wykonania. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sugeruję się akurat Wami, jeszcze zanim miałem akwarium podobało mi się takie naturalne akwarium. Ale nic na siłę. W moim chodzi o dekoracyjność przede wszystkim, dużo ryb i różnych korali, no i odpieniacz jest, wyciszony znacznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś wyłączałem odpieniacz w akwarium z glonami. Jak się caulerpy rozmnożyły i zrobiły taką przyduchę, że wszystkie ryby pływały przy powierzchni, powiedziałem sobie - nigdy więcej :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tez rozwiazalem cyrkulacje nieco inaczej i w kazdej komorze jest cyrkulator a do tego w akwarium obecnie dosyc silna cyrkulacja.Wiesz jaki mam problem ?

no3 i po4 sa zerowe robione wieloma testami w tym hanna:) pomimo tego,ze nie ma odpieniacza co mnie martwi..

Na chwile obecna nie plucze mrozonek i korale zaczynaja zyc...

Jak daje odpieniacz to calkiem masakra i wszysto zerowe:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak akwarium sie buja ?:) właśnie wpadłem na to ze masz wymiary takie jak mi sie marzą :) mógłbyś pokazać szafkę od środka i sump ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.