Skocz do zawartości
Konradek

Euphylia Paradivisa - cudowne rozmnożenie czy bezczelna dewastacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po zapaleniu aktyniki w akwarium zaczęło ono cudownie świecić na zielono, okazało się, że wszędzie pływają kawałki euphylii. No i teraz pytanie, czy ona się tak rozmnaża, że odrzuca końcówki (bo właśnie końcówki plus kawałek zielonej macki są wszędzie) czy jakiś zwierz ją przeorał? Dodam, że końcówki macek są przycięte jakby z jednej strony ale nie są poszarpane tylko się zamykają ładnie.

W akwarium mam tylko 2 małe błazenki, krewetkę czyszczącę, krewetkę wurdemanni i parę ślimaków. Fakt, że euphylia dość długo toczy wojnę z xenią ale jak dotąd to xenia przegrywała a euphylia od strony xenii jest cała.

Edytowane przez Konradek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błazny Ci się nie kokoszą w tej Euphylli? Końcówki dość często traci albo jak jest za mocna cyrkulacja albo własnie jak coś ją strzeli z płetwy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacja akurat teraz na pewno nie była za mocna, jest nawet za słaba dlatego nieraz na parę godzin dorzucam drugą pompę. Od wczoraj jednak pompa nie chodziła. Błazny mają około 3-4 cm, ponadto nie widywałem ich w euphylii, bardziej do xenii się w nocy przytulały.

Czyli jest do zdecydowanie dewastacja, ona się tak nie rozmnaża?

Edytowane przez Konradek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Euphylię zdewastowała a aiptazja jak była tak jest -,-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie blazny dewastuja. Pytanie co na to zaradzic? WidIalem biora w pysk i urywaja kawalek dobrze ze z quadri tak nie robia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

one nie robią tego celowo,po prostu ssą cycki jak w quadri,tyle że quadri ma elastyczne i ciężko urwać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz racje szkoda ze na stale nie mieszkaja w quadri tylko pomieszkuja raz tu raz tu :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błazny lubią przebywać każdy w osobnym ukwiale,mam obecnie 5 błaznów i 6 ukwiałów,każdy mieszka w swoim i jest spokój,jak była przewaga ryb to były kłótnie między bezdomnymi i zasiedlonymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dobrze wiedziec niebawem Będzie drugi quadri :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim euphylie wykończyła mi wundermani, nie żeby była głodna bo i róże jadła, po prostu odcinała sobie polipy systematycznie.

Pozdrawiam:

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kiedyś było podobnie choć na mniejszą skalę. Pozbyłem się czyszczącej i do tej pory się nie powtórzyło choć krewetki na aiptasje są 3.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kiedyś było podobnie choć na mniejszą skalę. Pozbyłem się czyszczącej i do tej pory się nie powtórzyło choć krewetki na aiptasje są 3.

Jakie masz krewetki, na tą aiptasje ?


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.