Skocz do zawartości
vtecs

Akwarium Full OptiWhite z szafką white gloss i sterownikiem dotykowym

Rekomendowane odpowiedzi

Nasze akwarium na Warszawskich dniach akwarystyki. Wymiary kostki 50x50x55 cm, sump wbudowany w szafce poj 45 l. Komin centralny (akwarium można obejść i z żadnej strony nie widać przewodów). Oświetlenie LED 30 W Royal blue, 40 W cool white 10000K +.Kontroler 4,3 " z wyświetlaczem dotykowym

Funkcje:

Ustawianie czasu oraz daty,ustawianie włączenia/wyłączenia lamp oraz czasu rozświetlania/przygasania (5-30 min),

Zaawansowany termostat z temperaturą nastawianą osobno na dzień i noc, oraz ustawianą histerezą od 0,1 - 2 stopni celsjusza. Wbudowany pH metr, oraz czujnik przepływu wody.

Obecnie stawiamy podobne (troszkę większe akwarium dla jednego z warszawskich sklepów akwarystycznych).

post-24509-0-90960000-1432486375_thumb.jpg

post-24509-0-70964900-1432486385_thumb.jpg

post-24509-0-14087400-1432486393_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z czystej ciekawości ile kosztuje taki zestaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto Wam robił koronę na to akwarium ? Nie był to przypadkiem jakiś praktykant w zakładzie stolarskim ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto Wam robił koronę na to akwarium ? Nie był to przypadkiem jakiś praktykant w zakładzie stolarskim ;)

Korona jest po boku uchylna (na zawiasach) aby nie zdejmować jej do karmienia :p

A co do cen to priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znowu wyjdzie że hejtuję :( Ale zbiornik można było lepiej zaprojektować:

- do oświetlenia dodać inne diody - większa swoboda pod gusta użytkownika

- różnica temperatur dzienna i nocna - zbędne. Za to zrobić chłodzenie

- wstawić dolewkę i pompy dozujące

Przepływomierz zbędny.

Jeśli idziecie w hi-tech, zrobił bym komin mniejszy, nawet w formie walca - jak najmniejszy, do tego wylewka kilku punktowa, żeby woda krążyła w koło.

Skałę bym okleił, w formie środkowego filara maskującego komin.

Wyświetlacz zabudował w panel zasłaniany całkowicie - aby nie odróżniał się od całości.

Do tego bezprzewodowa kontrola z poziomu komórki/pc.

W sumpie odpieniacz robiony na wymiar, przewymiarowany, siporax, adsorbenty, dolewka, nawet symboliczna, pompy dozujące i płyny.

Całość na pompach tunze lub innych niesłyszalnych.

No i wtedy mamy zestaw "hi-end".


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znowu wyjdzie że hejtuję :( Ale zbiornik można było lepiej zaprojektować:

- do oświetlenia dodać inne diody - większa swoboda pod gusta użytkownika

- różnica temperatur dzienna i nocna - zbędne. Za to zrobić chłodzenie

- wstawić dolewkę i pompy dozujące

Przepływomierz zbędny.

Jeśli idziecie w hi-tech, zrobił bym komin mniejszy, nawet w formie walca - jak najmniejszy, do tego wylewka kilku punktowa, żeby woda krążyła w koło.

Skałę bym okleił, w formie środkowego filara maskującego komin.

Wyświetlacz zabudował w panel zasłaniany całkowicie - aby nie odróżniał się od całości.

Do tego bezprzewodowa kontrola z poziomu komórki/pc.

W sumpie odpieniacz robiony na wymiar, przewymiarowany, siporax, adsorbenty, dolewka, nawet symboliczna, pompy dozujące i płyny.

Całość na pompach tunze lub innych niesłyszalnych.

No i wtedy mamy zestaw "hi-end".

I to wszystko zrobiłbyś w 3 dni? :D

Tyle nam zajęło wykonanie akwarium, szafki,sumpa i elektroniki. Akwarium było zrobione tylko w celach wystawowych. Dziękuję za sugestie i wiele z nich zapewne wdrożę w życie.

Edytowane przez vtecs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz jeszcze Marek musisz wynagrodzenie ustalić za wdrożenia innowacyjne :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nie takie rzeczy źwa ze śfagrem po pijaku robili... " :)

Zależy jaki budżet miał bym :)

Jak na trzy dni, to zrobione sporo.

A co do przyszłych projektów, to problem polega na tym że wiele rozwiązań kupowanych "ze sklepu" jest drogich. Zaś robiąc samodzielnie, wkładamy masę czasu. Zaś zyski - są mocno dyskusyjne. Ale trzymam kciuki u rąk i nóg, bardzo chciał bym zobaczyć wypasione, futurystyczne, hi-endowe akwarium.

@Paweł - tak się napaliłem żeby takie cudo zobaczyć, że jeszcze sam bym dołożył (jak tylko w totka wygram :) ).

W każdym razie, na forum szklarza mamy, speca od odpieniaczy też, sterowników kilka powstało - myślę że z kimś można by się dogadać do komercyjnego (mniej lub bardziej) użytku... Jest to do zrobienia.

ps. myślę że w takim zbiorniku na miejscu był by wrak promu kosmicznego obrastanego wolno koralowcami :) (wężykiem Jasiu, wężykiem....)

Edytowane przez dale (wyświetl historię edycji)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast zrobić sobie reklamę, zrobiliście antyreklamę... bez sensu, po co ?

lepiej nie zrobić niż zrobić badziew w 3 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocno powiedziane.Może dla ciebie lepiej nic nie robić, ja tam wolę robić i nawet popełniać błędy, bo to na nich się uczę, a ty siedź na tyłku i dalej nic nie rób.Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy antyreklama ? Kolego zrób coś takiego w 3 dni, :)

Bez urazy.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy antyreklama ? Kolego zrób coś takiego w 3 dni, :)

Bez urazy.

Ale zwiedzających/oglądających nie interesuje jak szybko to zostało zbudowane. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocno powiedziane.Może dla ciebie lepiej nic nie robić, ja tam wolę robić i nawet popełniać błędy, bo to na nich się uczę, a ty siedź na tyłku i dalej nic nie rób.Powodzenia.

tak, lepiej nie robić, albo przeznaczyć kilka dni więcej i zrobić perfekt, i jeszcze na wystawę jeśli coś idzie.

chciałbym na tym tyłku posiedzieć, akurat na brak zajęć nie mogę narzekać, uwierz, ale mam dużo ciekawszych rzeczy do roboty

@dale, pospawać stelaż i polakierować kilka formatek to nie czarna magia ;) lampę do swojego akwarium też sam zrobiłem

akwarium jeszcze nie kleiłem, i raczej tego się nie bede podejmował. kuiłem od Przemka LLS i następne też u niego bym kupił

no chyba że kolega vtecs też jest z tej firmy? :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, lepiej nie robić, albo przeznaczyć kilka dni więcej i zrobić perfekt, i jeszcze na wystawę jeśli coś idzie.

chciałbym na tym tyłku posiedzieć, akurat na brak zajęć nie mogę narzekać, uwierz, ale mam dużo ciekawszych rzeczy do roboty

@dale, pospawać stelaż i polakierować kilka formatek to nie czarna magia ;) lampę do swojego akwarium też sam zrobiłem

akwarium jeszcze nie kleiłem, i raczej tego się nie bede podejmował. kuiłem od Przemka LLS i następne też u niego bym kupił

no chyba że kolega vtecs też jest z tej firmy? :ninja:

Nie wiem skąd jesteś ale w Szczecinie na lakierowanie frontów czeka się ok 3-4 tygodni, a jak już pisałem koncepcja akwarium urodziła się 3 dni przed wystawą, i jedyną możliwością było pociąć płyty na stolarni. Akwaria kleimy sami, jeśli o to chodzi i nie jesteśmy od Przemka, choć go znamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie wiem dlaczego się tak unosisz , akwarium wymaga dopracowania i jak już to zrobicie to na pewno będzie bardzo ciekawe .Wklej zdjęcia sumpa i otwartej pokrywy z chęcią zobaczę jak to jest porobione .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było zrobić projekt od początku do końca jak należy a nie byłoby rozmowy...

zresztą po co się odzywałem...

pozdrawiam i szczerze, życzę powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było zrobić projekt od początku do końca jak należy a nie byłoby rozmowy...

zresztą po co się odzywałem...

pozdrawiam i szczerze, życzę powodzenia :)

Panowie.

Bardzo dziękuję za wszelkie komentarze.Krytykę biorę na klatę i się nie obrażam. To był szybki projekt na konkretną wystawę, i ma swoje mankamenty.Akwarium aktualnie stoi u mnie na hodowli i na tą chwilę nie będę nic zmieniał, bo mam następne projekty które będą już dopracowane w 100% bo daję sobie minimum miesiąc na każdy.Wrzuciłem bo akwarium moim zdaniem wyszło nieźle i wzbudziło spore zainteresowanie na wystawie.Mały link to fotoreportażu http://akwarysta.eu/index.php/fotoreportaze/289-fotoreportaz-z-warszawskich-dni-akwarystyki-2015-czesc-1

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No super "rewelacyjnie skonstruowany zbiornik" heeh podchodzi coś jak mułapka :) a co w nim rewelacyjnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna relacja (fotorelacja :) ), ale faktycznie, przy innych morskich projektach, zbiornik wygląda "bladziuteńko"...

Panowie, rozumiem że jesteście komercyjnym serwisem starającym się o niszę na rynku. Trudno mi określić w jaką grupę celowalibyście takim zbiornikiem :( Na Hi end jest stanowczo za skromny, na ekonomiczny, też nie wygląda.

Ale, myślę że przy odrobinie współpracy będziemy mogli Wam coś podpowiedzieć, a Wy zaistniec ze sprawdzonym rozwiązaniem.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie chlop bierze na klate i przyjmuje krytyke wiec szacun dla niego.

Zbiornik az tak zle nie wyglada....troche wiecej pracy a bedzie GIT! Panowie:)

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh Wy orły hejtujace. Ciekaw jestem jak wyglądały Wasze akwaria przez pierwsze kilka dni istnieją.

Jak dla mnie spoko projekcik - jak na razie mocno w powijakach i prezentacja produktu słaba ale przynajmniej kierunek dobry.

Na LPSowa kostkę nic więcej nie trzeba (no może więcej niebieskiego światła ;-)

)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.