Skocz do zawartości
tadzik443

Wszedzie skraplajaca sie woda

Rekomendowane odpowiedzi

Kolezanki i koledzy mam problem ze skraplajaca sie woda poczawszy od szafki po duzy pokoj pod fotelami bylo wilgotno a szyby zaparowane na parapetach rowniez jest wilgoc mam bardzo cieplo w domu nawet jak wietrze mieszkanie co moglbym zrobic w akwarium bez wentulatora temperatura by osiagla 30oC

Jak moge pozbyc sie wody z szafki gdzue jest sump z tylu po dlugosci szafki od strony sciany otwor 30l dolewki starcza mi na 2 lub 3 dni

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ło la boga...woda pod fotelami

to niemożliwe,żeby osiągnąć temperaturę wody 30*w akwarium to temperatura powietrza musiała by oscylować w granicach czterdziestu

sprawdź dokładnie wszystkie urządzenia w akwa,coś ci tą wodę nagrzewa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 litrow w dwa dni ? Ja mam 600 litrow w obiegu i paruje 20litrow przez 5 dni . Czym swiecisz ?


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wilgoci w szafce polecam z boku zamontować wentylator +120mm by wyciągał powietrze u mnie zdaje egzamin.Co do parowania w domu polecam osuszacze powietrza sam mam na oknie w pokojach bo bez nich to niestety rano przez szyby to mgła :evil:

Ja polecam taki wielokrotnego użytku

http://allegro.pl/elektryczny-wieczny-pochlaniacz-wilgoci-sprawdz-i5093150053.html 1lub 2 i w domu powinno być ok.

Co do parowania wody też jest tragedia mam 5x140mm w sumie i cały czas 27 stopni ciekaw jestem co będzie latem bo nie uśmiecha mi się kupować chłodziarki.. :crybaby:

CO do parowania to u mnie podobnie 2-3 dni ubywa z 40l wody....

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo te 30l. U mnie 300l w obiegu paruje na tydzień jakieś 15(bo tyle mam pojemnik od dolewki i leje aż się zacznie wylewać, wtedy jest full)

U Ciebie parowanie jest zwiększone dlatego że korzystasz z wentylatorów. Jeśli faktycznie w pomieszczeniu nie jest tak Ciepło to możliwe że:

Sprawdź grzałkę w osobnym pojemniku czy prawidłowo działa termostat.

Czym świecisz ? może to oświetlenie Ci tak grzeje więc trzeba zostać przy wentylatorach tylko żeby wyciągały a nie dmuchały.

Obadaj też pompy, jak są zapchane (opór) wtedy się grzeją co też może podnosić temperaturę (ale kurde aż tyle)


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś dziwnie wysokie masz te temperatury jak na teraźniejszą pogodę.Najprawdopodobniej pompy ci wodę dodatkowo grzeją.I wentylację mieszkania trzeba sprawdzić bo ci las z pleśni urośnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ponad 600l w obiegu i 30 to na serio przed wczoraj ugotowalbym zwierzaki 28.5 temp catalaphyllia sflaczala na szczescie nic nie zginelo bo zapomnialem zalqczyc wentylator swiece ledami i 2 t5 24w do tego obiegowka odpieniacz i 2 cyrkulatory

Co do temperatury tak mam w mieszkaniu w zime to kaloryfery na 0 wylaczone sa a i tak jest goraco co do pomp nie sa zapchane bo akwarium jest mlode a co to grzalka ?:) wylaczona ani razu nie urzyta nigdy

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez tadzik443 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

przytarta / przytkana pompa i masz dodatkową grzałkę

wyjmij i testuj w jakim kuble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozszczelnić okna i zadbać o prawidłową wentylację mieszkania. Każdy kij ma dwa końce. Ja mam stare rozlatujące się, nieszczelne okna. Akwaria 450 i 100 l. Dolewka ok 12 -20l na dobę-bo tyle paruje. I zimą jest Sahara. czyli ok 30% wilgotności. Stosowałam nawilżacze itp. Latem lepiej dochodzi w porywach do 60%. Na szybach woda skrapla się raz do roku w Wigilie jak cały czas na pięciu palnikach trwa gotowanie


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pompa odpieniacza mimo że nowa to grzała wodę jak głupia.W wiaderku 18l podgrzewała wodę do 45C w 15min.Wymieniłem pompę na gwarancji i spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze pompe ale sluchajcie w akwa 30l termometr pokazywal mi 29.5 wiem ze ten termometr oszukuje ale naprawde u mnie jest goraco dam przyklad z 2 pokoju tam byl odpieniacz cyrkulacja i lampa ledowa tez taka sama temperatura poprostu musze sie jakos pozbyc wilgoci

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jedynie pochlaniacze ci zostaja albo kupic mniejsze akwa;))


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładając brak wentylatorów i równe rozłożenie temperatur, to 30'C w akwarium przekłada się na minimum 30'C w mieszkaniu. Jaką masz temperaturę powietrza? Że będę zgadywał: mieszkasz w hucie czy jak? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam ze sta.... mocherowymi beretami +20 to malo blok zostal ocieplony nie wiem ile mam w mieszkaniu cieplo a okno moge na uchyl bo mam kota ale to zimno a temp i tak spafnie max 1oC

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO zwróć większą uwagę na wentylację mieszkania bo to jest powód skraplania się wody a temp w akwa o kwestia sprzętu i temp otoczenia. BTW grzałkę można sobie teraz darować, bliżej zimy się przyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkad mam akwaria czyli od jakis 6 lat temp nigdy nie spadla ponizej 25oC paletki w 240l akwa mialy 30 bez grzalki nawet w srodku dnia wylaczalem oswietlenie zeby ryb nie ugotowac w tym roku pompa z odpieniacza wciagla mi quadricolora w zimie wyciaglem go i do wiaderka na 5 dni zeby sie zregenerowal dalem do lazienki ktoregos dnia o malo co bym go nie ugotowal flaki juz wypluwal szybka reanimacja na balkon wiadro z woda po pol godziny o 3 stopnie mniej i zyje do tej pory mam nauczke ze nie dawac nic do lazienki w razie w ale nie zbaczajmy z tematu co z ta wilgocia jak sie jej pozbyc najlepszym sposobem najtanszym i najwydatniejszym

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Do Piekar autem to mam 20kilka min więc klimat mamy podobny

Wywal kota otwórz okna :p

a na poważnie skoro słabo wietrzysz/otwierasz okna to wilgoć będzie - woda paruje co Sam widzisz

a jeżeli sąsiad poniżej nie ma piekarni albo pieca do ceramiki ... to masz termometr do .. wyrzucenia

też mieszkam w porządnie ocieplonym bloku - "dowalona" jest "wata" albo styropian grubości 25-30cm (i więcej gdzieniegdzie)

okna mam na poł-wschód więc słońce od rana do 14-15tej wali "centralnie" wysoko mieszkam i nic nie przysłania

żaluzje zaciągnięte na 90% bo inaczej nie wyrabiam w lato :p

W tą zimę 2x odkręciłem kaloryfer (jak porządnie wiało) w pokoju normalna temp. to koło 22-24* w zimę , (teraz mam 23 i delikatnie uchylony balkon)

a lato wiadomo zależy od pogody ale w zbiornikach (mam jeszcze słodkie) jeszcze nie było ponad 29*

na 99,9% któraś pompa Ci się MOCNO grzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup dobre napowietrzacze do okien

nawiewniki-okienne1.jpg

wyjmij uszczelki z drzwi wejsciowych

w wentylacji trzeba umiescic turbowent,poczytaj o tym urzadzeniu i zgos sie do administracji odrazu bo byc moze konstrukcja bloku zostala zle wykonana a do tego konkret ocieplony ,zbyt za mocno i to nie twoja wina... u mnie tak bylo i mialem ciagla plesn ,wiec sie zglosilem do administracji i na ostro morde powydzieralem ,mam za friko turbowent,walcz o to

PROD-Nasada-komin-TURBOWENT-150-1087-1.jpg

wylacz grzalki i sprawdz wszystkie pompy dokladnie

koty mam 2 a wentylacja jest super aktualnie

Otwieraj drzwi balkonowe a jesli boisz sie o kociaki to przejedz sie do liroya po siatke ktora umocujesz tak ,ze koty nie wylaza przez balkon

Kup pochlaniacze wilgoci a do tego poustawiaj miski z ryzem tam pod fotelami itp gdzie wilgoc ,mozesz tez uzyc wegla drzewnego

sparwdz wentylacje za pomoca zapalniczki

Ventilation_good_bad.jpg

Podstawa dobra wentylacja domu i sam sie z tym borykalem bo inaczej to bedziesz mial ciezkie powietrze i grzyby ktore bedziesz wdychal i ciagle choroby.

Mam nadzieje,ze troche pomoglem i powodzenia:)

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz jakoś uruchomić wentylacje w mieszkaniu. Obecne problemy z wilgocią to będzie pikuś w porównaniu do grzyba i pleśni, króry może się pojawić w *całym* mieszkaniu. Pomyśl o sprzęcie elektronicznym - to też nie jest obojętne. Rozszczelnienie okien, sprawdzenie ciągów kominowych/wentylacyjnych. Jeżeli masz w łazience/kuchni piecyk gazowy - nie gaśnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz piecyk gazowy to przy braku wentylacji (a tak wyglada z opisu) śmierć przez zaczadzenie jest bardzo prawdopodobna. I wobec tego problem z akwariami czy wilgocią jest nieistotny.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem to tak mam junkersa ale nie mam problemu z gasnieciem plomienia

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozamykaj dokładnie okna i drzwi,wyłóż mieszkanie kamieniem elewacyjnym, a za jakieś ćwierć wieku trzepiesz kasiorę na wycieczkach-zwiedzających stalaktyty i stalagmity :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otwierać, otwierać i jeszcze raz otwierac okna.Czy to mikro uchył czy uchylone (kot ci sie nie przeciśnie).Zazdrosze ci takiej temp. zimą, bo ja grzeje i grzeje mieszkanie i nie mam az tak gorąco.Co do wody pod fotelami to może ci cos cieknie przez jakąś nieszczelnośc.


Szkło OW 100x70x50,lampa diy 8x39w + LEDy Fluo,obieg NewJet4500,2 x rw-8,odpieniacz diy na pompie aquabee 2000/1,filtr przepływowy,Reef Salt AF,balling AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.