Skocz do zawartości
lukisc

Pojemniki na Balinga

Rekomendowane odpowiedzi

Ze względu na brak miejsca pod szafką postanowiłem zrobić sam pojemniki na płyny do balinga, plastikowe butelki które mi wchodzą to max po 2l i nie wyglądają zbyt estetycznie, przy obecnym dozowaniu chciałem mieć na 5l, żeby na dłużej był spokój.

Wymiary - 165x90x410mm

post-23223-1432997802,44_thumb.jpg

post-23223-1432997821,62_thumb.jpg

post-23223-1432997834,15_thumb.jpg

post-23223-1432997856,05_thumb.jpg

Pozdrawiam Łukasz

Edytowane przez lukisc (wyświetl historię edycji)

375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalne.To akryl? Jak zrobiłeś podziałkę?


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są szklane, przykleiłem najpierw taśmę papierową i lałem po 100ml, zaznaczałem i tak do 1000ml, wyszło mi, że każde 100ml to 0,76mm. Skale zrobiłem w corelu, a wydrukowana w agencji reklamowej na ploterze, nadruk jest pokryty jeszcze folią, także można drapać po nadruku i nic.

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

superowe :)

to ja chętnie zamówię jeśli można - co 2 dni jestem w Czeladzi więc możemy się zgadać.

Też mam butelki 2l i też mnie trochę drażnią


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
superowe :)

to ja chętnie zamówię jeśli można - co 2 dni jestem w Czeladzi więc możemy się zgadać.

Też mam butelki 2l i też mnie trochę drażnią

Nie ma sprawy pw.

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej potrzeby bo cześć z rurką jest przyklejona na stałe czyli 55mm, a 110mm to jest podnszona klapka i ona nie jest szczelna

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panie powiem że wgląda bardzo profesjonalnie i jest bardzo estetyczne.

Nawet w miarę tanio. Nadruk też na propsie.

Nadruk to bym się pokusił frontową ściankę zrobić z plexi albo akrylu w sumie prawie to samo i wtedy projekt dla panów od CNC i tam by wyorali to ładnie dłutkami :D ale to już moje głupie fantazje bo i tak masz pięknie.

A jak się sprawuje ? bo to chyba najważniejsze w DIY (w większości pomijamy estetykę tylko robimy coś aby wiernie służyło a tu jest inaczej)


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe opinie. :) , jak się sprawuje to jeszcze nie wiem bo dopiero jutro będę podpinał, generalnie filozofii tu nie ma, pompka ciągnie płyn przaz rurke, tak samo mam teraz z butelki, więc powinno działać.

Dzieki Adamo79 za sugestie żeby zrobić trzy oddzielne ( łatwiej czyścić ) :)

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srodkowy pojemnik jest na Ca i Mg, w jakich proporcjach mieszasz oba roztwory?


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak podaje AF

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak podaje AF

Pozdrawiam Łukasz

ale jesteś, nie mam AF tylko zwykłe prochy, zobacz gdzie mieszkam, tu AF jest niedostępny jak wiele do morszczyzny :veryangry: , jeśli powiem że proporcje 1/1 to się nie mylę?


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniczki sa na 5l , nie zależnie od firmy. To sobie każdy wyliczy co piszesze na opakowaniu producenta

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniczki sa na 5l , nie zależnie od firmy. To sobie każdy wyliczy co piszesze na opakowaniu producenta

Pozdrawiam Łukasz

oki, dzięki , już mam

http://nano-reef.pl/topic/55586-balling-aquaforest-stosowanie-uzywa-ktos/


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest projekt diy, a nie komercyjny,więc reszta należy do użytkownika

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można takie baniaczki u Ciebie zamówić? Pięknie to wygląda. Jeżeli tak to proszę o kontakt na pv z ceną w tym z kosztami wysyłki do Szczecina


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupiłeś te mini śrubunki? Czy to są takie od osmozy?

Zbiorniki kleiłeś sam czy gdzieś zamawiałeś? Jakiej grubości szkło dałeś.

Pomysł generalnie super.

Właśnie projektuję swój nowy zestaw i zastosowanie takich zbiorników (w odróżnieniu od kanistrów) pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca w szafce, a co za tym idzie powiększyć sumpa.

Edytowane przez marb (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śrubunki od osmozy, szyba 5mm.

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaj mam takie pytanie. POsiadam zbiornik na dolewkę 130 l. Chciałbym go przedzielić powiedzy w proporcjach 80l/50l i tę mniejszą cześć przeznaczyć na KH a większą na dolewkę. Myślałem o wklejeniu płyty z plexi w środek na kleju akwarystycznym - czo tak się da ?. Dzięki takiej pojemności miałbym z pół roku bez martwienia się o KH. Do środka płynu kh włożyłbym jakąś małą cyrkulację , która chodziłąby np. 20 min dziennie (aby kh się nie wytrącił). Z kolei płyn Ca/Mg używam zagęszczony. W ten sposób, uzupełniam płyny ballinga co kilka miesięcy i mam światy spokój. Co myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś to jakoś w miarę szczelnie zamknąć, bo będzie Ci odparowywała woda z tego...

Jeśli zbiornik jest ze szkła, to wklej przegrodę szklaną silikonem akwarystycznym. Jeśli zbiornik jest z plexi, to wklej przegrodę z plexi klejem do plexi (np. acryfix).

Silikon bardzo słabo trzyma się plexi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, o to mi chodziło, w takim razie zamówie płytę ze szkła i zrobię dokładne zamknięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.