Skocz do zawartości
buczi82

RW-4 problem...

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z ww pompa, dzialala 6m i stanela, napisalem do kolesia co kupilem z gwarancja, ale pisal ze 3mce, tak czy inaczej wyslal mi niby nowy rotor, niby wyglada jak nowy, ale problem ten sam, wlacze, czasem polata pare sek i stop i tak jakby chial a nie mogl, zamowilem tez wirnik, moze w tym jest problem, czy ktos mial cos podobnie? Priblem tez mialem z wp-25 to samo, ale dzisiaj odpalilem i dziala, ale rw4 dalej stoi ehhh

Moze ktos cos doradzi

Dzieki

EDIT:

Modzilem i chyba naprawilem, bo dziala odpukac ;)

Zauwazylem ze w nowym rotorze jest kulko z ceramiki, bylo luzne, wbilem je w gume, przelozylem bebechy ze starego i dziala, wlaczalem i wylaczalem kilka razy i sie nie zacielo, zobaczymy jak dlugo polata, musze zamowic te kulko i gumki i moze bede mial druga pompe za free ;)

Ale cos za cos, padly mi dwa kontrolery od wp25 i wp40, jeden calkiem padl a drugi dziala, ale nie dziala przelaczanie trybow falowania ehh lock i karmienie ok, tylko falowania :(

Edytowane przez agus25 (wyświetl historię edycji)

Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kontrolerów to mam 2x RW4 i w obu wystąpiły "zimne luty" i tak jak u Ciebie nie działały zmiany trybów etc. Otworzyłem, przelutowałem podejrzane miejsca i śmiga aż miło :) może te info ci pomoże :smiling:


7ffd65dd2ba18b46b0eedaa53030f743u908a788.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie, teraz wiem na czym stoje ;)


Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie reklama tych wspaniałych pomp ... Nigdy więcej nie kupie tego szajsu .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wp25 i 40 uzywalem okolo 2 lata i dopiero teraz cos tam padlo, rw4 po pol roku, niestety, taki mamy system, gwarancja sie konczy i przestaje dzialac :(


Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja WP10 od początku chodzi jak traktor ... wcześniej miałem tunze 6025 i była niesłyszalna a dotego zero spadków na mocy, nawet jak była zarośnięta glonem to i tak ładnie dmuchała . Jebao co dwa tygodnie muszę czyścić bo inaczej ledwo zipie .... Liczyłem ,że jebao będzie fajną alternatywą dla drogich pomp ,ale się przeliczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w koncu ktore sa beee Jebao czy WP? Jak chcesz moge Ci dac kilka pomp Tunze, z tym ze u wszystkich szlak trafil kabel.

PS. O ile mnie wiedza nie myli to w krajach UE na urzdzenia ktore posiadaja kabel elektrczny jest jest 2 lata gwarancji.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam rw-4 i śmiga bez czyszczenia zarośnięta zielonymi glonami, kupiłem jako używana i pracuje w trybie płynnego falowania. Pewnie zależy od partii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w koncu ktore sa beee Jebao czy WP? Jak chcesz moge Ci dac kilka pomp Tunze, z tym ze u wszystkich szlak trafil kabel.

PS. O ile mnie wiedza nie myli to w krajach UE na urzdzenia ktore posiadaja kabel elektrczny jest jest 2 lata gwarancji.

Kolego Dyzma WP-10 to właśnie jebao .... A jak chcesz przysłać tunze to nie widze problemu ..... biorę w ślepo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja wp40 byla glosna, ale przez tydzien dwa, pozniej cisza, czy zarosniete czy nie, robily wirnik w akwa, nigdy nie mialem na full..Zamowilem wirnik do rw4 i wp25, dzisiaj doszly, dostalem 4 zamiast 2, ladnie z ich strony, mimo ze u nich pompy nie kupowalem...

Wsadzilem i dziala, teraz tylko plastikowa czesc i mam druga pompke za free ;)

Wczoraj ktora wsadzilem dalej smiga, wiec pewnei kulko sie tylko poluzowalo i to byl problem, bo dwie na chwile obecna sa sprawne ;)

Tak jak kolega wyzej napisal, moze zla partie trafiles, zawsze sie moze jakas trafic ;)

Co do kontrolerow, to w jednym blaszka sie wygiela, a ja ja dobilem do konca, ale juz zamowione wejscie i bedzie ok :)

Edytowane przez agus25 (wyświetl historię edycji)

Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do rw-4 mam teraz 2 takie są ciche i póki co działają aż milo ,kopiłem tez tunze i to była parocha niezła, buczy,drgania i wypada z tych gumowych podkładek i za cenę najtańszych tunze z kontrolerem, a i jeszcze ten ich Multicontroller

masz 4 takie pompy jak nie wiecej i na pewno pochodzą dłużej


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kilka dni temu zakupilem Rw8 I musze podziekowac doswiadczonym kolega za pomoc bo byla to trafna decyzja jesli chodzi o parametry pompy.Buja idealnie baniakiem I to nawet nie przy pelnej mocy.Fajnie sie korale kolysza.Zakupie jeszcze jedna na przeciwna strone ale to za jakis czas.Faktycznie rw15 mogloby porwac piach.

Kurcze przepraszam ale pomylilem tematy I odpowiedzialem w zlym...prosze o usuniecie mojego posta zeby nie zasmiecac tematu uzytkownikowi agus25. Heh jeszcze raz przepraszam, ale po weselu jestem :-)


Szkło OW 100x70x50,lampa diy 8x39w + LEDy Fluo,obieg NewJet4500,2 x rw-8,odpieniacz diy na pompie aquabee 2000/1,filtr przepływowy,Reef Salt AF,balling AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.