Skocz do zawartości
And

oferuję usługę...

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie pęka mi miejsce zamocowania śrubunku do rury w odpieniaczu. Zwyczajnie odkleja się klej który to połączenie uszczelnia. Na zdjęciu tego nie bardzo widać ale chodzi mi o ten element:

335-pdrm0651.jpg

Czym zasmarować to pęknięcie bo chyba zwykły silikon nie wystarczy a chcialbym zeby oprócz uszczelnienia to nadal mocno trzymało. Trzeba to rozklejać i powtórnie wkleić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że Poczta Polska czy kurier moze mi do przesyłki dołożyć gratis kilka innych pęknięć. Czy ten klej do rur PVC (np do nibco) będzie dobry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

And, mam doskonały sposób żeby to naprawić ale nie będę pisał czym, bo Zbyszek podglądnie i później będzie to przedstawiał jako swój pomysł - piszę to z doświadczania z nim..

p.s. - we wrześniu będe w Kraku - wezmę sprzęt, więc gdybyś przejeżdżał przypadkiem :wink

[...]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jasne Janek , jeszcze powiedz konkretnie oco chodzi to moze i ja bede wiedzial ktory pomysl Ci podkradlem i czy ktorykolwiek jest tego warty zeby go podkradac , jesli mi powiesz to powiem czy tak bylo , slowo ze powiem czy tak bylo .

Mysle ze tylko tak marzysz i chcialbys zebym sie na Twoich pomyslal wzorowal ale ja mam kupe innyhc lepszych ja ksam zauwazyles i napewno nie dam lejka do DownDrafta czy tez jakiejs obreczy na dno do reaktora bo potrafie zrobic cos lepszego.

heh , nie podlega watpliwosci ze PVC jest mocniejszym materialem , fabryka porodukuje bardzo duzo sprzetu i niedbalstwo tez sie zdaza jak wszedzie , mozliwe ze nie za dokladnie bylo podklejone , uderzone itd,... w kazdym razie problemu z reperacja tego nei widze zadnego .

No, ale w swoim mniemaniu to tylko Ty jeden dasz to rade zrobic :] znowu duma kolego .

Ps; Ahh , chodzi Ci chyba oto Twoje ostatnie polonczenie pomki , spokojnie nie zastosuje tego w zadynm moim sprzecie , nie podoba mi sie juz , ciezko sie te pompy rozbiera.

Ps; Sposobow reperacji tego widze kilka , loncznie z wywaleniem calosci i wklejeniu wszystkeigo od nowa z dorobieniem wiekszych tulei po wewnetrznej i zewnetrznej stronie , srednica w srodku by sie nie zmienila oczywiscie , w taki sposob wiecej by to nnigdy nie puscilo , podklejanki razcej by mnie nie interesowaly .


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachwoujecie si? troch? jak moje dzieci - um?wmy si?, ze je?li Wasza 'rozmowa' w tym lub innym w?tku b?dzie odbiega? nieco od pewnego kulturalnego poziomu to usun? oba tematy - a Wy b?dziecie mogli sobie podyskutowa? na priva i przekonywa? si? nawzajem o wy?szo?ci ?wi?t Bo?ego Narodzenia nad ?wi?tami Wielkanocnymi.

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przyznasz że ciekawa polemika


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kivi :

Janek tylko urzadzenia do morskiego?? Cieknie mi szyberdach w aucie i nikt nie potrafi naprawi? :-(

no i sprawa za?atwiona :)

p.s. kivi, nie mog? si? oprze? wra?eniu po ogl?dni?ciu Twojego tanku - kontekst wystroju i wyko?czenia pomijam, bo jest topowo profesjonalny!!!

nie mog? pomin?? jednak wra?enia estetycznego - ?liczne ?any urokliwie 'pi?stkuj?cej' xenii egipskiej, delikatnie faluj?cy zielony 'trawnik' clavularia'i, 'runo' rozcapierzonych glon?w wy?szych barwy rdzawo-rudej, kaskadowo porastaj?cych pionowe ska?y jest fascynuj?cy :D

'kapelusze' wapiennych glon?w bordowych niczym pagody miasta ?wi?ty? na Dalekim Wschodzie, po prostu powalaja sw? urod?...

co tam b?d? dalej nawija? - trzeba to zobaczy?, bo ?adne s?owa nie oddadz? pi?kna morskiego podwodnego ?wiata...

konkluzja - nie tylko tanki z SPS'ami mog? oczarowywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WG mnie to onie obaj są zaplontani w sidła MAMONY.

Panowie troche luzu rynek jest duży i sie obaj pomieścicie

nie musicie na każdym kroku sobie zaprzeczać a akwarystyka to chyba ma sie kojarzyć z rybami a nie z walką o rynek.

To forum jest prowadzone zdaje sie przez jakiś sklep ale ten sklep zdecydowanie mniej sie mniej tu reklamuje niż wy ,gdyby to było wasze forum to pewno zamówienia sprzętu u was były by obowiązkowe. :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he he .... wlasnie :)

Do ReefShop mozna miec rozne zastrzezenia (glownie o czas realizacji zamowienia),

ale Przemek wykazuje iscie anielska cierpliwosc.

To jest wirtualny swiat forum, ale serwer na ktorym to stoi juz calkiem materialny, a pieniadze na zakup sprzetu, za domene, za prad i utrzymywanie tego wszystkiego w ruchu calkiem wymierne i bynajmniej nie sa to kwoty pomijalnie male.

Co by nie mowic, ale jezeli ktos oferuje forum do wypowiedzi i swoja wlasna przestrzen dyskowa - to mozna uszanowac pewne zwyczaje i prosby.

Tym bardziej, ze wszystko jest za FREE.

A do Janka i Zbyszka.

Zachowujecie sie tak, jabyscie podzielili 50%/50% miedzy siebie caly rynek morszczyzny w tym kraju i teraz walczycie o kazdy procent przewagi.

Jakbyscie chcieli zrobic sprzet wszystkim chetnym, to nie wyrobilibyscie sie z robota do konca swiata :D

(czyli w niektorych do roku 2012 :D)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr, co masz przeciwko chęci pomocy fachowej w naprawie sprzętu ?

żaden ze sklepów Przemka zdaje się nie oferuje usług w takiej opcji - gdzie tu więc konflikt interesów ?

p.s. tylko jeszcze napomknę, że nie zaznaczyłem iż odpłatnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janek, oczywiscie ze nic nie mam. I jezeli Przemek nie oferuje takiej uslugi, to mysle ze tez nic do tego miec nie powinien. Jakbym sam nie potrafil nic zrobic, to bym sie zwrocil do fachowca.

To ze umiescilem to akurat w tym topic`u to przypadek,

ale jak juz wspominalem, niech kazdy robi swoje.

Kazdy robi po swojemu - kazdy inaczej, co nie znaczy ze gorzej - szczegolnie w morskim widac to wyraznie.

Tyle tylko, ze nie wdawac sie z zadne publiczne polemiki czy klotnie na forum.

Robienie jarmarku zostawmy tym w Sejmie, a sami skupmy sie na merytorycznej czesci.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem na nano-reef od 2003 roku.

znakomita większość mojego udziału w życiu tego forum, uważam była merytoryczna a przede wszystkim podyktowana chęcią pomocy innym...

pierwszy raz zdarzyło mi się zamieścić tutaj moją prywatną ofertę.

widzę, że popełniłem błąd :)

w taki sposób, więcej tego nie uczynię!

p.s. a Przemek miał/ma moc w każdej chwili, to wykosić - dlatego uprzejmie proszę nie posądzać mnie o czynienie jarmarku na forum :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotr Jan Rogalski :

He he he .... wlasnie :)

Do ReefShop mozna miec rozne zastrzezenia (glownie o czas realizacji zamowienia),

ale Przemek wykazuje iscie anielska cierpliwosc.

Chciałeś oczywiście powiedzieć że to klienci mają anielską cierpliwość.........


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm - powiem tak.

Wiele z zarzutów dotyczacych realizacji zamówień na produkty przez nas importowane ma swoje potwierdzenie w rzeczywistości - i ubolewam nad tym. Jeśli ktokowliek uważa ze robimy to celowo lub nie rozumie, ze to przede wszystkim w naszym interesie leży szybka realizacja zamówienia - to znaczy że nie ma najmniejszeog pojęcia o handlu. To po primo.

Po secundo - wszystkim osobom tak narzekającym na poziom obsługi naszego i czasem innych sklepów proponuję otwarcie własnego biznesu w tej branży - odgadliśice przecież co jest największa bolączką Klientów i w czym tkwi tajemnica sukcesu handlu - w tej sytuacji nic inneog jak ogromny sukces handlowy nie moze Was spotkać.

Proponuję nie zaprzatać sobie głowy tym, że należałoby przy tym trzymac stany magazynowe, a na Klientów którzy przyjda wszystko pooglądac, wypytać przez telefon i - przepraszam za słowo, ale w kontekście całej sprawy uważam je za uzasadnione - zawracają głowę czasem godzinnymi dysputami i pytaniami na temat wyboru odpowiedniego sprzętu do ich wymarzonego akwarium - a potem kupują na ebayu bo "tam taniej" - prosze sobie tym nie zaprzatać głowy.

Jeśli nadal taki stan bedzie utrzymywal - na pewno nic nie zmieni sie drastycznie na plus - i to nie tylko w naszym sklepie - po prostu import nie bedzie oplacalny.

Mysle, ze czasem trzeba spojrzec na całą sytuację także z drugiej strony - jak to się mówi każdy kij ma dwa końce za wyjątkiem procy.

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"pierwszy raz zdarzyło mi się zamieścić tutaj moją prywatną ofertę.

widzę, że popełniłem błąd"

Jenek bład nie błąd, dzieki temu nadarzyła się okazja żeby się spotkać i poznać w realu, z czego ja się osobiście bardzo cieszę :-)

Dyskusje na forach internetowych mają to do siebie, że nie widząc rozmówcy, ani nie słysząc jego głosu, często źle interpretujemy jego wypowiedź, a to generuje bezsensowne konflikty.

Szczerze mówiąc znając Cię z forum, a teraz także z realu, dziwię się, że ktoś tu zarzuca Ci prywatę i robienie mamony :) Powiem więcej wydaje mi sie to irracjonalnie smieszne. I nie mówię tego dlatego, że Ci sie podobało moje akwarium :D

pozdrowienia


370L 2xT5-54W cyrk- 8000l/h foto: http://www.nano-reef...e=gallery&f=716

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kivi - to nie jest kwestia prywaty czy tez nie - wyjasniłem już to Jankowi i na pewno w tej kwestii dojdziemy do porozumienia.

Zauważ że rynek nie jest z gumy - i jeśli w polsce w ciągu miesiąca zakup reaktorów planuje powiedzmy 20 osób i my tu na forum pozwalamy na reklamę osób/firm które docierają do Klienta z podobnym produktem, nie ponosząc przy tym kosztów funkcjonowania firmy i dodatkwo "zabierajac" nam przy tym potencjalnych Klientów - to man prawo się na to nie godzić, prawda? Mało tego - ma prawo mi się to nawet bardzo niepodobać. I prywata czy nie prywata - jesli Janek komuś sprzeda reaktor i bez względu na to, czy robi to w celach czysto hobbistycznych(w co raczej wątpie) czy zarobkowych - nie zmienia to faktu że tracimy my(czy inny sklep) potencjalnego Klienta. I nie mieszajmy do tego kwestii osobowości czy tez charakteru człowieka - nie wątpie że Janek jest przmeiłym człowiekem - tylko jakie to ma przęłożenie na moją firmę?

Dla mnie więc sprawa jest oczywista - jesli ktoś uważa inaczej - trudno - jak napisąłem wyżej, proponuję zalozyć sklep, serwis o morszczyźnie, finansowac konkursy, łącza itd i następnie darmowo reklamować tego typu przedsięwzięcia - obiecuję, że na pewno nie

będe miał nic przeciwko temu.

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku, pisząc powyższe słowa, nie miałem akurat na myśli Twoich wypowiedzi. Raczej myślałem o konflikcie ze Świrlejem i zarzutach akwarysty. Z osobą Janka mam takie doświadczenia, że dwa lata temu, gdy zakładałem akwarium, dość długo dyskutowałem z nim na priv na tematy sprzętowe i ani razu nie padła z jego strony choćby najmniejsza propozycja, że może mi odpłatnie wykonać sprzęt. Podobnie podczas wczorajszego spotkania, które miało czysto toawrzyski charakter, choć było wynikiem ogłoszenia na nano-reef. Stąd moja reakcja na dość ostre słowa, które padły w kierunku Janka.

Natomiast jesli chodzi o ogłoszenia zamieszczane na forum - To twoje forum i Ty ustalasz tu zasady, mi nic do tego. Niewatpię, że dojdziesz z Jankiem do porozumienia.

pozdrawiam


370L 2xT5-54W cyrk- 8000l/h foto: http://www.nano-reef...e=gallery&f=716

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim konflikcie kivi moge zapytac ? grzecznie doradzilem w sumie zapytalem czy nie lepiej bedzie w mixerku wstawic obrecz wzmacniajaca bo samo klejenie moze puscic , jako wzor pokazalem fotke obreczy w moim reaktorze i pare innych przy okazji fotek tego co robie ... i z czym sie spotkalem ? z chamstwem Twojego ukochanego kolegi Janka ktory wychwalal Twoj zbiornik i tak tutaj cukrowal ...mysle ze z Jankiem prywatnie rozmawiac sobie mozesz i nikomu to nie przeszkadza ale tutaj zametu nei powinienes robic , probujac zwalic wine na mnie bo to jest smieszne .

A cale to zbulwersowanie Janka rozumie doskonale , chcial sprzedac sprzet :) wiec Janku sorki ze Ci sie wcielem wal dalej "frajerow " w rogi jak sie daja , mozesz byc pewny ze na temat tandetnego sprzetu nie bede sie wiecej wypowiadal.

Ps , Z tego tandetnego to sie wycofuje ..sorki


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dajmy sobie spokoj :)

Kazdy na forum w sumie wie ze jesli chce/musi zaoszczedzic na sprzecie to jest 2-3 ludzi ktorzy ewentualnie moga komus czasami cos wystrugac - i wszyscy wiedza kim sa ci ludzie i jak sie z nimi skontaktowac. Wszyscy oni nie robia tego zarobkowo tj. w tym sensie ze sie nie utrzymuja z budowy sprzetu - ale sa pasjonatami i lubia dlubac sprzet a sobie przeciez dlubac nie beda 10 reaktorow :D tak wiec sprzedaja te reaktory znajomym (lub wymienaja na inny sprzet lub czesci). Wiekszosc ludzi jest z tego sprzetu chyba zadowolona :D a sam sprzet ulega ewolucjom i usprawnieniom.

Natomiast klocic sie na forum o kolko z plastiku, klej albo akryl? Ej, dorosle chlopy jestecie :D

Robcie swoje,to przeciez uzytkownicy sprzetu powinni sie klocic o to ktory jest lepszy a nie producenci :D

Mysle ze nie trzeba na forum dawac zadnych ogloszen, kazdy przeciez wie ze jak cos to do Was albo THCskiby.

ALe ja i tak nie mam nic do gadania na forum i skoro Przemek to toleruje to nic mi do tego :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"zametu nei powinienes robic , probujac zwalic wine na mnie bo to jest smieszne"

Świrleju nie staram sie robic żadnego zamętu, ani niczego zwalać na Ciebie. Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem:

"Dyskusje na forach internetowych mają to do siebie, że nie widząc rozmówcy, ani nie słysząc jego głosu, często źle interpretujemy jego wypowiedź, a to generuje bezsensowne konflikty" - to jest fragment mojego posta, który dotyczył twoich przepychanek słownych z Jankiem (nie pisze "konfliktu" skoro twierdzisz że go nie ma), uwazam że to stwierdzenie jest bezstronne, choć w sumie nie odmówiłbys mi chyba racji gdybym powiedział, ze to raczej Ty masz problemy z komunikacją z ludzmi na forum (pamietam przeciez twoje kłótnie tutaj i to jak zapewniałeś, że znikasz stąd na zawsze).

I jeszcze dwa wyjasnienia na koniec:

1. Janek nie jest moim ukochanym kolegą, natomiast skoro rozwinęła się tu dyskusja na temat jego osoby, a ja w jakiś sposób się w tej dyskusji znalazłem, to wyraziłem swoje zdanie (do czego przecież mam prawo).

2. Nie mam nic do Ciebie. Uważam wręcz, że jesteś jedną z tych osób które dużo wnoszą na to forum. Przekonałem sie też w przeszłości, że jesteś osobą uczynną i chętną do pomocy. Problem z kim sie lubisz, a z kim nie, pozostawiam Tobie. ja staram sie (na ile potrafię) lubić sie z wszystkimi.

pozdrowienia :-)


370L 2xT5-54W cyrk- 8000l/h foto: http://www.nano-reef...e=gallery&f=716

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kivi , ja tez w sumie nie mam nic do nikogo z tego forum (a napewno juz nic do Ciebie), to co bylo kiedys na tym forum , to juz dawno puscilem to w niepamiec i nawet nie staram sie rozstrzasac czyja w tym byla "wina" itd..

Poprostu nie lubie jak ktos mnie prowokuje po przez chamskie zachowanie , wypisujac rozne docinki ... ja tego peirwszy nie robie , zapytalem grzecznie mozliwe ze zostalem przez Janka zle zrozumiany ( tylko nie wiem co zelgo napisalem :/ ) i nagle wypalil nie potrzebnym postem (moglem przemilczec ) tego sie bede chyba musial jeszcze nauczyc heh w co watpie .

Co chcialem jeszcze powiedziec , to zebysmy troszeczke wymagali tez i od siebie , nie szukali kozla ofiarnego bo na frajera nie trafilo .

pozdr...


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.