Skocz do zawartości
hajtaler

redsea program a aquaforest

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Trafiły do mojego zbiornika pierwsze szczepki sps i lps czas najwyższy wybrać metodę prowadzenia i karmienia korali a wiec na pewno są tu tacy co prowadzili zbiorniki tymi dwoma produktami (red sea i aquaforest ), obecnie używam soli red sea pro coral jestem bardzo zadowolony chociaż nie obeszło się bez problemow na początku wspomagam się paletkami DD i aktywnym węglem . Wiec mam kilka pytań:

1. który program jest lepszy według was i dlaczego, tylko bez komentarzy typu bo ten jest polski

2. na którym programie osiągnęliście większe przyrosty korali ( na tym mi zależy póki co )

3. czy sa jakieś różnice miedzy tymi produktami:

Red Sea Reef Foundation A, B, C a Aquaforest Ca,Mg,Kh Plus czy to to samo tylko inne nazwy

i tymi

Red Sea Reef Energy A&B a Coral A i E

5.Co jest łatwiejsze w codziennym użytkowaniu i dozowaniu


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie troche dziwne.

Prowadzilem na produktach AF a przedtem i obecnie Red Sea Reef Energy A&B i Reef Colors A ,B, C, D.

Przyrosty i kolory mozna osiagnac stosujac ktorys z nich.

Trudno powiedziec, na ktorym szybciej rosna, bo jeden zestaw stosujesz z rok, korale podrosna, i gdy zaczniesz stosowac inny, to rosna dalej i szybciej, bo sa wieksze i zadomowione.

Obydwa trzeba stosowac z "duzym umiarem". Czasami wydaje sie, ze taka fajna sol jak RedSea nie potrzebuje zadnych "dopalaczy".

Co jest latwiejsze "w codziennym dozowaniu" nie moge odpowiedziec, gdyz zadnych z nich nie dodawalem codziennie a juz w zadnym wypadku nie stosowalem dawek "zalecanych" przez producenta.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie da sie porownac.

Aquaforest pod SPSy uderza w ULNS z pelnym wparciem. Suplementy, pokarmy. Red Sea tez cos takiego ma, ale bioraqc pod uwage ile lat sa na rynku, zbiornikow powinna byc masa. A tego nie ma.

Maja produkt metanolem czy etanolem z zbijanie fosforanow i NO3 ale z koleii nie maja bakterri i holduja wysokiemu KH i Ca. A to w brew nie tyle logice i nauce a czysty marketing. Mozna miec SPSy na Red Sea , w UK brand bardzo popularny, ale po prostu nie ma na tym zbironikow. Dlaczego ? Wiem ale nie powiem :D

Aquaforest to brand stosunkow mlody, ale efekty zostaly juz pokazane. Wsparcie oraz kontakt z prudecentem jest ja porzadku dziennym co jest ogromnym plusem.

ALE

Martwi mnie cigle powtarzajacy sie problem. Ludzie skupiaja sie na brandach, "lepszosci" . Mocno angarzuja sie w wybor produktow. Pytaja innych, wchodzi to w gre jakas magia, a to zwykla starta czasu. Wiara w produkt pod czas kupna niz wiara w siebie czyli wiedze i doswiadzcenie to zguba. Moze co dziesiaty stara sie i szuka czego potrzebuja korale. Kiedy to zaczyna rozumiec przestaje miec problemy z wyborem produktu.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego dziwne próbuje wybrać jedna z tych dwóch ,czytałem fora i obie maja rożne opinie (czym więcej czytam tym mniej wiem), a jak już zdecyduje to zmieniać nie chce


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednemu dasz scyzroyk i zbuduje prom kosmiczny, drugiemy kupisz model do zlozenia i przetnie sie przy rozpakowaniu pudelka.

SPSy potrzebuja

Stalych parametrow wody

Zasoelnie 1,026 lub 35%

Ca 400-420 Salifert

Kh 7-8 ( to zazwyczaj stabilizuje sie samo, czy to na reaktorze czy na rownej metodzie Ballinga ) Salifert

Mg 1300 Salifert

Potas 380 - 400 Salifert

No3 do 5 ppm Salifert im mniej tym lepiej

Po4 do 0,03ppm Hanna Checker im mniej tym lepiej.

pH od 7.8 w nocy do 8,3 w dzien choc to nie jest regula.

Oprocz tego, dobre swiatlo, dostep do pokarmu i cierpliwosc


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, tu piszecie w ten sposób, że marka nie jest ważna etc...

Z drugiej strony czytałem o tym, że jak się używa jednej firmy to jest to dużo rozsądniejsze, bo braki będą się uzupełniać według przeliczonych wcześńiej dawek.

Chodzi mi o to, że większość z nas nie jest chemikami i nie ma za bardzo ochoty uczyć się o molach, wyprowadzać wzory, ani kupować pół profesjonalnego laboratorium. Dzięki temu producenci chemii akwarystycznej zauważyli niszę i teraz wystarczy wsypać 380g soli na 10litrów baniak. Do tego kupić preparat A,B,C i D i wlewać go po 3 ml na dzień. Zmierzyć czasami podstawowymi testami parametry wody, wyczyścić odpieniacz i sump i dalej cieszyć się swoimi podopieccznymi. Chyba nie ma w tym nic złego, że nie wszyscy mają w sobie duszę odkrywcy i naukowe podejście do wszystkiego co ich otacza.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zaleca sie isc w jedna linie. Jak Zeovit to nie miks z Red Sea. Jak FaunaMarin to nie nie Aquaforest.

Chodzi o to zeby nie dublowac skladnikow. Firmy przygotowujac linie biora pod uwage co idzie do ktorego produktu a nie robia na pale. Natomiast bardzo czesto akwarysci wybieraja na pale bo slyszalam ze dobre, a tamto tez dobe i sie zaczyna. A efekt jest taki ze w polaczeniu z brakiem wiedzy wychodzi na to ze to produkt jest badziewny nie akwarysta super. Nic mylnego.

Na co warto zwrocic uwage przy wyborze:

Jaka droge chcemy obrac

Co jest dla nas wygodniejsze.

Wydajnosc

Cena

no i jakosc.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to jak będzie wyglądało akwarium w 80 % zależy od Ciebie i w 20 % od preparatów .

ja aktualnie używam AF nie używałem niczego innego tylko od startu akwarium tylko AF.

Jestem zadowolony z tego producenta bo korale rosną ale nie obyło się bez kilku wpadek ale to była moja wina:)

wiec co wybierzesz czy Red Sea czy AF to nie ma tak wielkiego znaczenia.

Weź to co będzie dla Ciebie wygodniejsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Grzegorz ujawni powód dlaczego mało zbiorników z powodzeniem uzywa Red Sea? Chodzi o to, że są zbyt drogie jak na wydajność, którą dają? Pytam, bo mam tego sporo. Zarówno odczynników jak i testów. Odczynniki praktycznie nie leję, a testy to moje ulubione, a trochę ich miałem - API, Hagen, Salifert, Royal Marine i właśnie RS.

Mi ta marka kojarzy się z dobrym i bezpiecznym wyborem dla początkujących. Później jak się przechodzi na ballingi i inne rozwiązania, to już nie ma tak dużego znaczenia. Mylę się?


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpisywal sie bo to niezreczne dla mnie piszac o RS kiedy kocham AF. RS to brand bardzo popularny ze wzgledu na silny marketing. Zwlaszcza wsrod poczatkuajcych. Ale piekneych zbionkow nie wiele w stsosunku do urzytkownikow - wiec cos cos za tym jest.

Stani bardzo trafnie napisal. A niesty wiekszosc pocztakuajcych nie ma tej swiadomosci. Wiec kupuja i Sol i dopalacze.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za odpowiedź. Kupowałem w zestawach przy okazji większych zakupów, więc tanio za to płaciłem i nie żałuję. RS jest bardzo popularne w UK i pewnie tutaj tych ładnych baniaków będzie więcej. Pewnie jakby zrobić ranking wygląd/cena to nie byli by na szczycie. Nie mniej jednak póki co lubię tę firmę i dam jej szanse. Z czasem pewnie będę testował inne. Póki co mam jedynie wyrobioną opinie o testach.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No według mnie marka tez ważna jak miałem zbiornik kilka lat temu to był bum na zeowit system ,polowa tutaj na forum się nim zachwycała i prowadziła swoje baniaki i ja tez na nim prowadziłem system niestety nie długo bo przeliczyłem się z kosztami. Teraz założyłem zbiornik tak żeby mnie nie kosztował fortuny i z tego co widzę i czytam to w Polsce rynek zdominował AF, z czego sie ciesze bo to nasz produkt, ale jak Grzegorz wspomniał Redsea ma dobry marketing. Duzo czytałem na temat AF i red sea i postanowiłem wybrać jeden z tych produktów,po prostu odpowiadaj mi i myślę ze można prowadzić zbiornik bezstresowo na nich a jak będzie to się okaże. Nie jestem jakimś pro akwarysta co wnika jak jest to zrobione co ma w środku ile i dla czego , jedyne co potrzebuje to wziasc do reki przeczytać ulotkę i wiedzieć jak tego użyć i co mam oczekiwać po danym produkcie , a jak coś nie będzie nie tak to własnie dobry suport czy to producenta czy forum


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem różnych wynalazków kz kenta redsea i doszedłem do wniosku że to nic kompletnie nic nie daje odstawiłem wszystko i zbiornik prowadzę na podmianie co tygodniowej i balingu


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiś czas stosowałem RS w prawie całej linii,łącznie z testami,ale pamiętam,że drogo to wychodziło i nie umiałem sobie poradzić z NO3,PO4 co skłoniło mnie do przejścia na AF a jak wyglądał baniak na końcu to można zobaczyć na fotkach.Nie bez znaczenia było też wsparcie producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red Sea bylo moja pierwsza firma ktora zastosowalem przy pierwszym zbiorniku,

niestety mlody wiek Morszczaka z Rs nie poszly w parze

Po osmiu miesiacach stracilem cierpliwosc i przeskoczylem na Fauna Marin

od tego momentu zbiornik stawal na nogi.

Kilku znajomych w tym czasie tez rezygnowalo z RS i przechodzili na AF, dzis twierdza ze to najlepsze posuniecie jakie zrobili

Wiec cos w tym co piszecie jest prawda.

Ja sobie szanuje Fauna Marin za kilka ladnych zbiornikow w sieci i Niemiecka precyzje. Hahaha

Dzis uzywam Aquaforest i napewno zostanie u mnie na dluzej , poniewaz jest dosc latwy w stosowaniu, skuteczny w dzialaniu i jeszcze zostaje cos kasy na kosmetyki dla mojej pani.

Ale tak jak pisal Grzegorz to sa tylko dodatki ktore wspieraja prawdziwym produktem jest sam Morszczak.

Pewnie dzis po trzech latach Red Sea tez by sie sprawdzilo.

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.