Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A mogę jechać cały czas na demineralizowanej na dolewki , a na podmiankę oczywiście słoną :)

Taki filterek będzie dobry?

http://erybka.pl/product-pol-422-Filtr-RO-75gpd.html

Edytowane przez lukasz_125_1981 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niektórzy lata dolewają demineralizowaną i żyją :)

ja jestem leniwy i wolę przekręcić kranik niż jechać po kolejny baniak do sklepu :p

filtr mam podobny (kupiony na alledrogo) + "moduł" z żywicą - w zupełności daje radę

w 45 - 55 min masz "nakapane" 5l wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie muszę pomyśleć i go zakupić . Ale jak na razie to muszę dolać demineralizowanej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

patent na chłodzenie niewielkich zbiorników :

uchwyt od GPSa (długie ramie) + wiatrak 12cm (z kompa) + kilka cienkich (najlepiej czarne) opasek do kabli (żeby to połączyć)

+ ładowarka od fona jako zasilacz (lub zwykły zasilacz 12 V) - ładowarka i went. jest bezgłośny

a do filtra jeszcze brakuje czegoś takiego

http://erybka.pl/pro...i-Filtr-DI.html

czyli Żywicy - choć na początku nie musi jej być

porozglądaj się po alledrogo - jak dobrze poszukasz - będzie taniej

post-23855-0-04943800-1435828482_thumb.jpg

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim baniaczku cyrkulator pracuje tylko w dzień. W nocy sama Fzn wystarcza.

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Łukasz na górze strony z prawej jest taka koperta kliknij na nią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kliknąłem - dzięki . Kupiłem wodę w sklepie z filtra , także jest ok , a do tego dostałem w gratisie coś takiego - załączam fotki. Mam gorszy problem - filtr nie wiem czy nie zassał piasku albo czegoś bo przestał działać , wziąłem i dobrałem się w środku do mechanizmy przepłukałem wodą i chodzi - CO O TYM MYŚLICIE ???

A do tego w filtrze wylądował Siporax. I tu moje pytanie jest jakaś różnica czy woreczek z siporaxem dam przed gąbką czy po?

post-25564-0-42258500-1435845816_thumb.jpg

post-25564-0-42023100-1435845821_thumb.jpg

Edytowane przez lukasz_125_1981 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

gąbka pierwsza - ma właśnie zapobiegać zassaniu .. czegoś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no to w takim razie zaraz przekładam , bo mam na odwrót he A co myślisz o tym filtrze - czemu przestał działać?

Edytowane przez lukasz_125_1981 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już to widziałem , ale na razie chce polecieć na samych tygodniowych podmianach , potem w miarę powiększającego się życia pomyślę.Dzisiaj mija 6 dzień od zalania kosteczki , po skałce biegają jakieś maluteńkie "krewetki" oczywiście w przenośni no i na szybę wyszły jakieś malutkie białe żyjątka wyglądające jak mini wersja rozgwiazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

prawdopodobnie to kiełże i asteriny - asteriny raczej wyłap bo mogą stać się plagą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz a ja te akwarium już gdzieś widziałem :baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym asterinki zostawił :] U mnie w 30 litrach nigdy się plagą nie stały, i nie naliczyłem nigdy więcej niż 10 sztuk. Asteriny przynajmniej ładnie skrobią szyby z zielonego nalotu zwłaszcza w narożnikach :]

Co do samego filtra to ja gąbki wyrzucałem i wkładałem tylko absorbery ewentualnie jakieś małe kawałki żywej skały. Z gąbkami jest za dużo problemu gdyż trzeba je czyścić dość często. Z moich obserwacji akwarium lepiej śmigało na kaskadzie bez gąbek tylko z wkładami niż z gąbkami a zestaw miałem identyczny :] A najlepiej to śmigało jak nie robiłem przy nim nic poza dolewkami :] Swego czasu pamiętam, że nawet podmianek zaprzestałem robić i uzupełniałem tylko braki wody i wszystko śmigało i rosło lepiej niż przy podmiankach. Oczywiście wszystko zależy od gatunków korali jakie będziesz trzymał w zbiorniku. Ja miałem tylko miękasy oraz krewetki przez co akwarium stało się niemal bezobsługowe :]


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sebastian - z asterinami bywa różnie dlatego napisałem mogą stać się plagą

ale spokojnie - zawsze można "odzyskać" od jakiegoś znajomego z okolicy

może że u Ciebie krewetki trzymały w ryzach populację ?

propo znajomych - Łukaszu popytaj czy ktoś w okolicy odstąpi Ci szklankę (dosłownie) piasku z "żyjątkami " :)

choć pewno trochę dostałeś ze skałką ale nie zawadzi urozmaicić populację

a warto mieć kilku w razie jakich kłopotów przenieść szybko życie, albo dostać wodę z podmianki ... słowem wypadków losowych

co do kaskady można zrobć np. tak gąbka (grubość 2cm max) na wlocie - niech cedzi większe "śmieci" a pod nią siporax albo grubszy żwir koralowy, w razie konieczności na samą górę dać jeszcze watę filtracyjną (i zmieniać / płukać ją co 2 dni, gąbkę zresztą też)

druga komora albo odpieniacz (z czasem) albo też jaka ceramika / żwir / adsorbenty - w/g potrzeb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastian - z asterinami bywa różnie dlatego napisałem mogą stać się plagą

ale spokojnie - zawsze można "odzyskać" od jakiegoś znajomego z okolicy

może że u Ciebie krewetki trzymały w ryzach populację ?

co do kaskady można zrobć np. tak gąbka (grubość 2cm max) na wlocie - niech cedzi większe "śmieci" a pod nią siporax albo grubszy żwir koralowy, w razie konieczności na samą górę dać jeszcze watę filtracyjną (i zmieniać / płukać ją co 2 dni, gąbkę zresztą też)

druga komora albo odpieniacz (z czasem) albo też jaka ceramika / żwir / adsorbenty - w/g potrzeb

Marku fakt, może to zasługa krewetek chociaż one bardziej w kiełżach i Stomatelach gustowały :]

Co do kaskady to gąbka musi być na dole a dopiero na niej absorbery gdyż woda przemierza z dołu komory kaskady ku górze :p co do waty to najlepsza rzecz do pozbycia się filmu z powierzchni wody :] jeśli nie ma się czegoś co mechanicznie zapobiega jej powstawaniu.


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

soory nie znam tego filtra :) skoro zasysa "dołem" to oczywiście - ale najlepszy do "filmu" jest skimmer :p

na YT gość ma fajny pomysł który spokojnie da się dorobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie zostawię gąbkę i siporax . Woda jest krystaliczna , glonów nie ma , dzisiaj dolałem osmozy po same brzegi , grzybowieńce się pąpują . Powiedzcie mi kiedy mogę wpuścić krewetkę czyszczącą ? A to zdjęcia po dolaniu wody . Walczę tylko z temperaturą bo non stop 28 , chłodzę wiatrakiem.

Zauważyłem na skałce dzisiaj coś takiego czerwonego jest w kilku miejscach i fosforyzuje przy niebieskim świetle. Co to może być .

Dzisiaj doszedł do mnie termometr i sprawdza od razu zasolenie jest na fotce . Na tym termometrze co mam przyklejony na szybie jest 27 a ten w wodzie rtęciowy pokazuje 25 , któremu wierzyć???

post-25564-0-97532500-1435933619_thumb.jpg

post-25564-0-11446900-1435933626_thumb.jpg

post-25564-0-35680800-1435946797_thumb.jpg

post-25564-0-13966200-1435946801_thumb.jpg

Edytowane przez lukasz_125_1981 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

1 went - ten jeden dmuchający z góry wystarczy (niech dmucha w taflę wody i kaskadę jednocześnie)

(drugi co masz żeby coś dał .. musiałbyś polewać od zewnątrz zbiornik wodą :) coś musi parować żeby się chłodziło)

cyrkulator ustaw żeby "dmuchał" w górę - niech się zrobi fala (tylko nie tsunami :p)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim małym akwarium to zamiast dolewać ro przedtem ja zamróź.

P


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

tylko kostki do kaskady a nie bezpośrednio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi wziąłem aby rozwiewał powietrze wokoło akwarium . Temperatura zbita , ale jak nałożę szybę na górę to znowu skacze . Całe szczęście w przyszłym tygodniu upały mają się skończyć i wszystko wróci do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

szybę ściągnij - woda się chłodzi gdy paruje .. niestety trzeba często dolewać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.