Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem takie w 30 litrowy i było ok nie za jasno, krewetke ta wziąłem bo zawsze mi się podobała i córce :) a co do kraba to nie chcę po mojej walce z dwoma pustelnikami, a co do nocnej jakby była za mocna jednak to i tak planuję gdzieś za dwa miesiące przeskoczyć na akwarium 60 litrowy więc tam wykorzystam.

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wielka, przepiękna aiptasie na skale .. Radzę usunąć. Ja pozbyłem się u siebie kwaskiem z wrzątkiem

Tapnięte z Szajsunga Note 3


60x40x30 , 72l . Kaskada FZN-3 + węgiel , oświetlenie 3x24w , cyrkulacja Koralia 1600 i Koralia nano evo 900 ,Odpieniacz Resun SK-300 po tuningu na Meshu, 7 kg LR , 2kg LS - START 06-10-13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarła rano paczka z erybki :) Drugi turbo już szaleje oraz krewetka biega po skale i trafiła mi się w gratisie

Pocillopora.

Oświetlenie nocne w akwarium i jest odpowiednie do 30l ale jeszcze je dzisiaj przetestuję dokładnie w nocy . Kilka fotek.

post-25564-0-75513700-1438101261_thumb.jpg

post-25564-0-45878200-1438101263_thumb.jpg

post-25564-0-85750900-1438101265_thumb.jpg

post-25564-0-20763900-1438101268_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie nocne przetestowane , jest ok do tej wielkości akwarium , chociaż 9 miesięczny syn jak zobaczył w nocy niebieską poświatę to zaczął gadać po swojemu :) Dzisiaj krewetka po wczorajszym wrzuceniu do akwarium , że tak powiem wyskoczyła ze skóry , akurat oglądałem akwarium jak to nastąpiło .

Dzisiaj 32 dzień od zalania , powoli szykuję się do wpuszczenia upragnionych przez córkę Nemo , może w przyszłym tygodniu jak parametry się utrzymają.

Edytowane przez lukasz_125_1981 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej rybki skąd bierzesz, zamawiasz czy w ZG są jakieś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czym najlepiej karmić krewetkę czyszczącą , buszuje po skale widać jakby coś jadła , dzisiaj czepiła się ślimaka Turbo i siedziała na nim i coś tam konsumowała , dawałem jej Spiruline - zjadła dwa malutkie kawałki , dwa dni później próbowałem Kryl to odrobinę zjadła i resztę musiałem zbierać po akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

artemia czyli solowiec - mrożony kupisz praktycznie w każdym sklepie akwarystycznym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro przed robotą się wybiorę zobaczyć czy mają.Wolę potestować różne i zobaczyć co będzie najchętniej jadła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na erybka kupię czy szukać gdzieś indziej?

mrożonek to chyba nawet nie wysyłają jakbyś chciał u nich zamówić

artemia czyli solowiec - mrożony kupisz praktycznie w każdym sklepie akwarystycznym

dokładnie, w większości akwarystycznych mają. Ja np. kupowałem jakiś czas temu w aligatorze w galerii handlowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro podjadę zapytam jest dobry sklep w Zielonej Górze mają prawie wszystko więc przypuszczam , że raczej będzie . W przyszłym tygodniu planuję wpuścić Nemo x 2 . No i myślę nad zmianą na większe tak około 50 - 60 litrów bo nie mam więcej miejsca. Znajomy jedzie na samych podmianach co tydzień i wszystko mu pięknie rośnie. Ma 2 lampy takie jak nasze w 30 z Ledami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

są co najmniej 2 wersje mrożonej - lepsza i gorsza

(przynajmniej w/g mnie) lepsza jest ta z mniejszymi kostkami ... chyba 30 sztuk tam jest ?

(na fotce)

te większe kostki składają się z wody i chyba odpadów - bo po rozpuszczeniu jest podobne do brei

ciężko trafić kilka całych "robali" ... - no chyba że to ma być jako "zupa" dla korali ... (i jest ich 10 czy 12 w blistrze)

post-23855-0-31185700-1438369761_thumb.jpg

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jak robiłem podmiane wody znalazłem drugiego kraba pustelnikami ale już było po nim jakiś czas temu przeglądałem skalę i musiałem go chyba lekko przydusic, nie mam jak się do niego dostać musiałbym wyjmowane skałki.

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać czym w końcu podkarmiasz krewetę i czy w ZG dostałeś mrożonki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solowca kupiłem w wodnym świecie, trochę poskubala ale chętnie wcina jak jej wrzucę Spiruline. No i siedzi na skałach i na ślimaka i coś tam zawsze dojada.

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem apogona kardynała jest u mnie już 3 dni je śmiało ile by mu nie dał to by zjadł ale siedzi w koncie jak wyłącze cyrkulację i skręce filtr do połowy to zaczyna szaleć pi całym akwarium. Czy filtr może być na połowę ustawiony czy musi Chodzić na maksa?

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie krewetki mało klopotkiwe. Dzisiaj po powrocie z pracy zauważyłem ,że krewetka niestety padła :/ Od jakiegoś czasu mało jadła jakby jej nie podchodziło jedzenie a od kiedy jest apogon to wogóle .

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez lukasz_125_1981 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarium wylądowały dwie sztuki blazenkow, pływają już drugi tydzień aż miło popatrzeć.

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rośnie powoli ale stabilnie :) jak tylko będę miał chwilę to dodam zdjęcia.

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

A to fotki na dzień dzisiejszy.

post-25564-0-62402000-1440399547_thumb.jpg

post-25564-0-85768000-1440399549_thumb.jpg

post-25564-0-38199200-1440399552_thumb.jpg

post-25564-0-80398000-1440399554_thumb.jpg

Edytowane przez lukasz_125_1981 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś odpieniacza, coś małego do 30 litrów co polecacie?

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.