Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem tu nowy i proszę o pomoc. Z akwarystyką morską mam styczność od soboty , dostałem kostkę od znajomego, zalana jest od soboty wodą ze sklepu akwarystycznego i włożona żywa skała , filtr chodzi non stop , światło kilka godzin dziennie , skała jest ze zbiornika , który już pracował kilka miesięcy.Filtr FZN-3, oświetlenie LED , temperatura około 25-26 stopni. CO DALEJ :) Proszę o pomoc , nie chcę czegoś zepsuć.

Znalazłem taki oto piasek:

http://erybka.pl/pro...ink-4-54kg.html

i tutaj moje pytanie : czy płukać go przed wrzuceniem do akwarium czy nie :)

post-25564-0-53363800-1435604345_thumb.jpg

post-25564-0-73836100-1435604350_thumb.jpg

post-25564-0-09999000-1435604355_thumb.jpg

post-25564-0-15652500-1435604360_thumb.jpg

Edytowane przez lukasz_125_1981 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz czy dodawać coś dla tych żyjątek na skałce -chodzi mi szczególnie o tą zieloną .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz czy dodawać coś dla tych żyjątek na skałce -chodzi mi szczególnie o tą zieloną .

sprecyzuj pytanie.

Jeśli pytasz czy ją jakoś karmić to nie. A jeśli chodzi Ci o stworzenie jej optymalnych warunków to dodawać można ku temu parę rzeczy :)

Edytowane przez Rafael31 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Najlepiej poczytaj o tych kostkach - jest tu naście/dziesiąt podobnych

zwłaszcza o apitazji którą masz z tyłu skałki

3cia fotka z prawej na dole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej nic nie ruszać i nie dodawać , poczekać spokojnie aż akwarium dojrzeje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jaką wodę robić dolewki z solą taką jak zalewałem akwarium czy czymś innym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odparowana wode uzupelniaj woda slodka,najlepiej RO/DI,ewentualnie destylowana,w zadnym wypadku solanka.

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filterka nie mam żeby robić sobie wodę ale destylowaną jutro kupię i doleję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz trochę poczytać o zasoleniu i ogólnie o parametrach. Jest to bardzo mały zbiorniczek i ciężko w nim o stabilne warunki, szczególnie w fazie dojrzewania. Na początek musisz być cierpliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cierpliwy jestem :) Dzisiaj do kosteczki trafił żywy piasek , ale wrzucając go zrobił mi ciemność hehe. Godzina mija i już widzę skałę :) Do jutra wieczór woda powinna się wyklarować . Wrzuciłem też cyrkulator Coralia 900 . Włączyć go na stałę czy tylko co jakiś czas ? A tutaj zdjęcia zaraz po wrzuceniu piasku.Z przodu jest więcej jutro go wyrównam po całości.

post-25564-0-93259900-1435781010_thumb.jpg

post-25564-0-34029900-1435781016_thumb.jpg

Edytowane przez lukasz_125_1981 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulator powinien pracować 24h/dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

czy na rafie prądy morskie są "jakiś czas" ?

można wyłączyć na czas karmienia

może jednak zacznij od poznania podstaw a nie rób "poligonu" bo tylko zwierzaki męczysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo niektórzy włączają co jakiś czas bo FZN-3 jest wydajny . A poligonu nie robię po prostu tak się zaciemniło po delikatnym wrzuceniu piasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię , że mam wiedzę , dlatego jestem na tym forum i cały czas je wertuję i pytam , może dla większości głupie pytania ALE KAŻDY KIEDYŚ ZACZYNAŁ , cały czas miałem słodkowodne i mam do tej pory , a trafiła się kosteczka to chcę spróbować zwłaszcza , że od dawna chciałem mieć morskie . I nie mam zamiaru kasować je po jakimś czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że dużo błędów nie popełnię i się nie odbiją na zwierzakach. Chcę się jak najwięcej dowiedzieć bo za jakiś czas planuję większą solniczkę , tylko muszę znaleźć miejsce bo to będzie trzecie akwarium :) Jutro muszę wyrównać piasek i pojechać do sklepu po wodę na dolewkę bo trochę wyparowało .Jak na razie na czas dojrzewania zostawiłem gąbki w filtrze , za jaki czas coś tam wrzucić ?

Edytowane przez lukasz_125_1981 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam witam , może nie takie wielkie jak twoje ale od czegoś trzeba zacząć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gąbek nie wyciągaj, niech akwa dojrzewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślę , a jak dojrzeje to co tam najlepiej wrzucić do tego mojego filterka? Dzisiaj rano woda była już czyściutka ale ją znowu wzburzyłem bo musiałem troszkę poukładać skałki bo wczoraj po wrzuceniu piachu dałem je na oko bo nic nie widziałem , ale dzisiaj już jest ostateczna wersja, zaraz zbieram się po wodę na dolewkę .Oto fotki po ułożeniu skałki na nowo. Do wieczora woda będzie jak kryształ.

POWIEDZCIE MI CZYM ZBIĆ NAJLEPIEJ TEMPERATURĘ W KOSTCE BO AKWARIUM MAM W DOMKU BA GÓRZE I TERAZ JAK SĄ upały to jest tam duchota i temperatura mi skoczyła prawie pod 27 stopni , chłodzę wiatrakiem , cyrkulator włączony cały czas ale nie wiele to daje.

post-25564-0-85164900-1435823061_thumb.jpg

post-25564-0-95835200-1435823066_thumb.jpg

Edytowane przez lukasz_125_1981 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po 1 dolej wody bo za mało masz jak na moje, a po 2 temp. 27 stopni to nie tragedia. Jak podskoczy bardziej to najprościej schłodzić wiatrakiem skierowanym na taflę wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykuję się do sklepu po wodę na dolewkę więc niedługo będzie uzupełniona , muszę jakoś wykombinować jak wielki wiatrak skierować na taflę wody :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

kup sobie na początek baniak 5l demineralizowanej - w jakimś markecie - wystarczy na .. tydzień może więcej

potem pomyśl o filtrze RO-DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.