Skocz do zawartości
heops

Problem z odwróconą osmozą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z uzyskaniem wskazania 0 na mierniku TDS.

Zakupiłem filtr (dokładnie ten):

http://www.reefshop....RO-z-zywica/903

Nie wiem czy coś źle podłączyłem lub muszę jeszcze dokupić jakąś sekcję do zestawu, ale wskazania TDS na wejściu mam 340 a na wyjściu 35... Co robię źle?

Fotka z podłączenia...

post-24336-0-30616400-1436209815_thumb.jpg

Proszę o pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma, mam - pomiar 1 rób po membranie a drugi tak jak masz teraz po żywicy i powinno być 0. - sprawdź co masz po membranie.

1. spuściłeś trochę wody zanim zrobiłeś pomiar?

2. przepłukałeś węgiel / spuściłeś trochę wody po węglu zanim podpiąłeś membranę?

Układ powinieneś mieć tak że najpierw prefiltr, potem węgiel potem żywicy i w takim układzie jak nie ma jeszcze filtru mechanicznego po węglu koniecznie trzeba przelać trochę wody bez podpinania membrany bo ją można łatwo zapchać a wtedy będzie tylko do wymiany

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz już zleżałe wkłady/filtry. I układ taki trochę wydaje mi się "odstający" od standardu. Mniej więcej zazwyczaj jest tak: filtr 5mikronów=>węgiel=>filtr 1mikron=>membrana=>żywica.

I nie ma bata musi być 0.00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłeś filtr nowy czy używany?

Membrana była wilgotna szczelnie zapakowana czy sucha?

Radziłbym dokupić jeszcze jeden pojemnik i zrobić tak jak napisał kolega wyżej.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Znalazłem problem. Filtry zprawdziłem, ale membrany nie... okazało się że sklep jej w ogóle nie wysłał (pusta obudowa) ech... człowiek czasami ginie na najprostrzych rzeczach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOOOOW ale ZONK :)

Dokładnie... ZONK

Głupich nie sieją... sami rosną... hehe

Powinienem sprawdzić, mam nadzieję że reklamacja zostanie uznana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokupiłbym jeszcze zawory odcinające i zamontował na ścieku oraz na wężyku z gotową wodą, aby nie dopuszczać do wysychania żywicy. Pytanie czy płukałeś węgiel przed podłączeniem membrany bo jest ryzyko, że pył z węgla poszedł na membranę i ją uszkodził...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy płukałeś węgiel przed podłączeniem membrany bo jest ryzyko, że pył z węgla poszedł na membranę i ją uszkodził...

Płukałem i na 100% membrany nie uszkodził bo jej brak... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.