Skocz do zawartości
gentelman

Dziwny płaski ślimak

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zauważyłem dziwne płaskie ślimaki w moim akwarium. Nie mają muszli i są bardzo szybkie, wychodzą jak się ściemni w baniaku. Z góry dziękuję za pomoc w identyfikacji

nie było tematu to wirki :(

post-24715-0-73923900-1436481361_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź sobie na stronę pl.reeflex.net i wybierz zakładkę płazińce. Tam będziesz mógł porównać stworzenie ze zdjęciami na stronie.Patrząc na zdjęcie wydaje mi się, że nie są to wirki tylko ślimak.

Edytowane przez Marcinekk (wyświetl historię edycji)

.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to są wirki pod Euphilią było ich aż 15 szt. po kąpieli w RO wszystkie odpadły dziś Euphilia napompowana jak za starych dobrych czasów. Czy one mogą wcinać tkankę SPS-ów. Zastanawiam się nad zakupem Hexy ale mam doktorka i nie chcę żeby go ganiała. Mandaryny bywają różne, może zdarzyć się taki co nie będzie nic jadł nawet wirków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie były wirki i... nie ma ich :D

Same sobie "poszły". Może warto je trochę poodsysać sukcesywnie. Może się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w ten sposób załatwiłem sobie euphilie ancore. Po kąpieli w RO/DI przestała się pompować a w tej chwili zostało na szkielecie ok 50% tkanki :/ mam nadzieję że uda jej się przeżyć.

Nigdy więcej eksperymentów, tylko naturalne środki (mandaryn, hexa...)


120x60x50 + sump  170W LED DIY (@Magu) + 2x39W T5 130W LED DIY (STEROWANA BY NANORAFA THX) + 2xT5 39W, RO 1000int, JEBAO RW-15 + RW-8, DCP-6500


26659830da7e9a970035b2eb3e17e080u346a148

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że jak już tam pływa czyściciel, to dołożenie innego wargatka może skończyć się małą awanturą... Moczenie w wodzie RO jest w miarę bezpieczne, jeżeli uważa się na temperaturę wody i nie przesadzi z czasem zanurzenia. Naprawdę, wystarczy włożyć dosłownie na chwilkę, potrząsnąć koralem dość silnie, ale bez przesady, i można wyciągać. Przy czym przy euphylli trzeba jeszcze pamiętać o tym, żeby cały czas trzymać ją korzeniem do góry, żeby nie uszkodzić delikatnej tkanki. Już w akwarium trzeba ją odwrócić i tak trzymać podczas całej operacji, aż do ponownego wsadzenia do akwarium.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że jak już tam pływa czyściciel, to dołożenie innego wargatka może skończyć się małą awanturą... Moczenie w wodzie RO jest w miarę bezpieczne, jeżeli uważa się na temperaturę wody i nie przesadzi z czasem zanurzenia. Naprawdę, wystarczy włożyć dosłownie na chwilkę, potrząsnąć koralem dość silnie, ale bez przesady, i można wyciągać. Przy czym przy euphylli trzeba jeszcze pamiętać o tym, żeby cały czas trzymać ją korzeniem do góry, żeby nie uszkodzić delikatnej tkanki. Już w akwarium trzeba ją odwrócić i tak trzymać podczas całej operacji, aż do ponownego wsadzenia do akwarium.

dokładnie tak zrobiłem dziś się napompowała na 50% ale nie miała żadnego wirka. Ostatnio trzon tkwi w szczelinie skalnej bo się odłamała podstawka cementowa podczas roszad i w tym układzie żadna ryba nie ma dostępu do wirków na pniu. Muszę to zmienić bo ograniczam tym samym rozrost kolejnych główek. Hexa podobno to wariat a nie chcę stresować jak dotąd bardzo zgodnej obsady żadną terytorialną rybą. Mój doktor robi mi robotę stale grasując po rybach więc Hexa odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Para Mandarynów na pokładzie i dziwny krab Stenorhynchus Seticornis. Ciekawe co zdziałają.

Swoją drogą te płazińce to przyjemne stworzenia, ciekawy link poniżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.