Skocz do zawartości
wilson

Czyścik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy macie jakieś sprawdzone czyściki do czyszczenia przedniej szyby z uciążliwie schodzących kropek zielonych glonów... Ja na codzień używam magnetycznego Tunze ale wlasnie te kropki zielone mega trudo schodzą !!!

W trakcie robienia podmian doczyszczalem przednią szybę gąbką kuchenną wcześniej podtarą aby nie była tak ostra system taki sprawdzał sie od kilku lat w zbiorniku holenderskim a tu niespodzianka i w zbiorniku z solanką porysowalem sobie optiwhite szybę ....

Pytanie czy szyba opti jest bardziej podatna na zarysowania niż zwykła float ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

skrobak z żyletką

--//-- Edit

taki najzwyklejszy tylko żyletka - nie z dodatkowymi gąbkami i "duperelami"

jak za krótki to kijek z bambusa z kwiatków i kilka gumek recepturek

post-23855-0-69515000-1438802204_thumb.jpg

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie polecam czyscikow magnetycznych do czegoś grubszgo gdzie wymagana jest większa siła. O ile z małym nalotem łatwo schodzącym sobie czyscik poradzi to z twsrdszym już niestety nie :) chyba że jest to czyscik na zyletki.

Najlepszym rozwiązaniem są nie karty płatnicze, nie gąbki do naczyń tylko najzwyklejsze maszynki nawet jednorazowe w razie braku skrobaka na zyletki. Karta sobie porysowalem szkło, jakoś dziwnie się czyści, wygina się jak gacie na wietrze itd. Gąbki to samo, albo nie doczyszcza albo porysują

Aktualnie używam takiej starszej maszynki do golenia nierdzewnej na zyletki i nie ma takiego glona/nalotu/ślimaka którego bym nie zeskrobal. Wszystko idzie jak po maśle bez użycia jakiejś większej siły.

Poszukaj tematu o robotach z drukarki 3D. Tam forumowicz robił jakieś czyscik na zyletki, myślę sobie sprawić taki ale póki co maszynka idzie pięknie więc nie zmieniam :)


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zadowolony z Tunze Magnet Care. Można ryć w piachu i rysek żadnych(piasek nie ma możliwości zatrzymania się między szybą a czyścikiem. Skrobaki dobrze sobie radzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie polecam czyscikow magnetycznych do czegoś grubszgo gdzie wymagana jest większa siła. O ile z małym nalotem łatwo schodzącym sobie czyscik poradzi to z twsrdszym już niestety nie :) chyba że jest to czyscik na zyletki.

Najlepszym rozwiązaniem są nie karty płatnicze, nie gąbki do naczyń tylko najzwyklejsze maszynki nawet jednorazowe w razie braku skrobaka na zyletki. Karta sobie porysowalem szkło, jakoś dziwnie się czyści, wygina się jak gacie na wietrze itd. Gąbki to samo, albo nie doczyszcza albo porysują

Aktualnie używam takiej starszej maszynki do golenia nierdzewnej na zyletki i nie ma takiego glona/nalotu/ślimaka którego bym nie zeskrobal. Wszystko idzie jak po maśle bez użycia jakiejś większej siły.

Poszukaj tematu o robotach z drukarki 3D. Tam forumowicz robił jakieś czyscik na zyletki, myślę sobie sprawić taki ale póki co maszynka idzie pięknie więc nie zmieniam :)

Dzięki nie ma co kombinować skoro działa skrobak z żyletką trzeba taki nabyć i skrobać uporczywe glony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JBL Floaty II z żyletką idealny szyba 1cm testowałem wiele i lipa a ten super


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JBL Floaty II z żyletką idealny szyba 1cm testowałem wiele i lipa a ten super

Ja niestety tez testowałem Tunze Care Magnet 220.015 long i nadaje sie on ale do "tarcia chrzanu" i taka marka i cena !!!

Chętnie go odsprzedam ( był raz w wodzie nie posiada znaków używania) za pospolita butelkę whiski albo będę używał do skrobania szyb w aucie w zimie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potwierdzam JBL Floaty II z ostrzami od dwóch lat pracuje nie wyciągam go z baniaka, tylko przy wymianie ostrzy co trzy miesiące. Ostrza nie rdzewieją .

Pozdrawiam Robert.


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety tez testowałem Tunze Care Magnet 220.015 long i nadaje sie on ale do "tarcia chrzanu" i taka marka i cena !!!

Chętnie go odsprzedam ( był raz w wodzie nie posiada znaków używania) za pospolita butelkę whiski albo będę używał do skrobania szyb w aucie w zimie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello. Dziś dostałem do łapek http://www.coralhouse.pl/mag-float-scraper Wapienne schodziły z szyb że ino w pokoju trzeszczało. Szyba 10mm.


120x60x50 + sump  170W LED DIY (@Magu) + 2x39W T5 130W LED DIY (STEROWANA BY NANORAFA THX) + 2xT5 39W, RO 1000int, JEBAO RW-15 + RW-8, DCP-6500


26659830da7e9a970035b2eb3e17e080u346a148

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka uwaga jedna jeszcze do niech - trzeba pamiętać aby ostrze było cały czas w wodzie


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety tez testowałem Tunze Care Magnet 220.015 long i nadaje sie on ale do "tarcia chrzanu" i taka marka i cena !!!

Chętnie go odsprzedam ( był raz w wodzie nie posiada znaków używania) za pospolita butelkę whiski albo będę używał do skrobania szyb w aucie w zimie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybę mam 12 podejrzewam że glony wapienne takie które wyraźnie odstają pewnie by z grubsza wyczyścił ale mi chodzi o te zielone mocno uporczywe ....wkładając rękę do zbiornika są ledwo wyczuwalne i jest z nimi problem aby je doczyścić.

Używam do codziennego czyszczenia Tunze float... a i ostatnio nabyłem fajną zabawkę lupę wraz z czyścikiem http://reefshop.pl/eshoper/pl/p/The-Portal-Lupa-czyscik/3550 fajna sprawa i dość duża powierzchnia czyszcząca więc codzienna pielęgnacja szyby zajmuje minutę ( polecam zabawka na wieczór kapitalna ciężko się oderwać od podglądania masakra ilu szczegółów nie widać gołym okiem !!!) problem jest tylko z zielonymi glonami ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybę mam 12 podejrzewam że glony wapienne takie które wyraźnie odstają pewnie by z grubsza wyczyścił ale mi chodzi o te zielone mocno uporczywe ....wkładając rękę do zbiornika są ledwo wyczuwalne i jest z nimi problem aby je doczyścić.

Używam do codziennego czyszczenia Tunze float... a i ostatnio nabyłem fajną zabawkę lupę wraz z czyścikiem http://reefshop.pl/e...pa-czyscik/3550 fajna sprawa i dość duża powierzchnia czyszcząca więc codzienna pielęgnacja szyby zajmuje minutę ( polecam zabawka na wieczór kapitalna ciężko się oderwać od podglądania masakra ilu szczegółów nie widać gołym okiem !!!) problem jest tylko z zielonymi glonami ....

Haha czyścik za 500 PLN;) nie będę tego komentować, ale skoro masz już taki super maga za***isty to po co założyłeś ten temat i pytasz o czyścik?

Coś mi wygląda na kryptoreklamę :D Nie jesteś przypadkiem spowinowacony z tą firmą?

Coś mi tu śmierdzi :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha czyścik za 500 PLN;) nie będę tego komentować, ale skoro masz już taki super maga za***isty to po co założyłeś ten temat i pytasz o czyścik?

Coś mi wygląda na kryptoreklamę :D Nie jesteś przypadkiem spowinowacony z tą firmą?

Coś mi tu śmierdzi :thumbsup:

Witaj gdybyś przeczytał post z zrozumieniem to doczytał byś że "czyścika lupy" używam do codziennego czyszczenia a problem jest z zielonymi glonami ...których "czyścik lupa" też nie usówa .

Zerknij gdzie ja mieszkam a zerknij gdzie jest sklep do którego link zamieściłem i jest to jedyne miejsce gdzie jest dostępny od ręki !!! A i cena 439pln to bliżej jej do 400 a nie do 500 tak jak piszesz...

Zastanawiam sie jak Ci sie chce pisać cokolwiek jak nie masz intencji pomocy w zadanym temacie?

A co do zapachu ... To jesli Ci cos śmierdzi to koniecznie sprawdź czy to cos nie sięga juz po szyje....😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam nieco naiwnie :

jak czyscic tą żyletką na czyścikach ?

One maja otwarte ostrze i boje się czy cos nie podracham.

Przyłożyc i jechac bez strachu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówisz o tych na patyku, to tak. Przykładasz żyletkę pod kątem (tak, żeby patyk był w miarę równolegle do szyby. To nie zawsze całkiem możliwe (bo np. wzmocnienia przeszkadzają). I jedziesz :)

Zresztą wyczujesz właściwy kąt i siłę nacisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczylem to ostrze i moje opti to strach mnie oblecial dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma nie być nieprzyjemnych dźwięków przy skrobaniu, i żyletka ma się przesuwać gładko. :)

Nigdy nie miałem opti więc nie pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zaufać opinii tych co sprawdzili jakiś produkt i z powodzenie używają nie rysując swoich zbiorników :thumbup:

Ja niestety zaufałem znanej marce że nie będą wypuszczać bubla i mam tzw"generała" na półce ...ale zapewne większość większość z akwarystów ma takie gadżety w swoim arsenale które bardzo rzadko używają a w momencie kupna wydawało się że to jest to :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema Sławek

Kup sobie MagFloat z scruber

Kost około 250 zł

Jak pamietam

Pozdrawiam

Dzięki Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.