Skocz do zawartości
Bartolomeo84

Przeniesienie skały i piachu z cyjano

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Ja jak zawsze krótkie pytanie;)

Jestem w trakcie przeprowadzki baniaka. Oczywiście zająłem się już nowym i stare jest lekko zaniedbanie. Pojawiło się trochę cyjano.

Oczywiście wodę, skałę i piach chcę wykorzystać aby jak najszybciej dojrzał nowy baniak. Czy jak przeniosę skałę z cyjano to zaszczepię cyjano w w nowym baniaku czy może to nie ma znaczenia bo i tak cyjano przyjdzie i pójdzie w trakcie dojrzewania:)

Dziękuję za odpowiedzi

Edytowane przez Bartolomeo84 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jeśli piasek pochodzi ze starego zbiornika i był zamulony to go wywal.

Nie ma znaczenia to czy "zaszczepisz" cyjano czy nie. Cyjanobakterie są w każdym zbiorniku. Nie zawsze jednak znajdują odpowiednie warunki do wzrostu.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

czemu wywal .. ja bym porządnie wypłukał wodą ze zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie też raczej bym nie wywalał zwłaszcza, że chcę go wrzucić na wierzch DSB ;) porządnie wypłukać i siuo do sumpa:)

Głównie chodziło mi o cyjano ;) ale tak jak myślałem, że to nie ma znaczenia bo cyjano to są nawet w powietrzu ;)

Dzięki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się piasku nie odważyłem przekładać. Zresztą małe zostawiam sobie na kwarantanny i eksperymenty ;)

A skałę możesz oczyścić. Ja sobie z wierchu oczyściłem delikatnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

kup odmulacz taki ze "skarpetą" bateryjny czy na pompkę powietrze - 20 - 30 zł na allegro

(np. takie coś

http://allegro.pl/odmulacz-do-akwarium-na-baterie-bateryjny-80cm-i5331458542.html

http://allegro.pl/ebi-odkurzacz-na-pompke-211-102107-jakosc-i5349532721.html)

piach do wiadra i jedziesz - wyłapiesz większość śmieci - pa potem mieszanie ręką/kijem/łyżką ... i zmiana wody .. do skutku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piach to syf!!!! Do wiadra i smietnik. Mniej problemow. Cyjano i tak bedzie! :)


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Też kiedyś myslalem, że piach wystarczy przepłukać. Niestety życie mnie nauczylo, że to nie jest prawda. Stary piach to zło. Płukanie w wodzie i moczenie w osmozie nic nie dają.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybko to se mozna sniadanie zrobic ale nie dojrzewanie one musi potrwac a zrozumuesz to za 2 lata jesli jeszcze bedziesz mial baniak. Za 1.5 roku zbiornik zaczyna zapieprzac i mozna powiedziec o dojrzalym akwariumie.


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.