Skocz do zawartości
Vertiscire

Wykonanie komina zew/wew + otworów 'u klienta'

Rekomendowane odpowiedzi

Czy znacie jakieś firmy, które podjęłyby się wykonania komina wewnętrznego/zewnętrznego + otworów na miejscu u mnie w domu? Akwarium 720 litrów więc transport raczej nie wchodzi w grę :)

Czy jest to ewentualnie wykonalne we własnym zakresie czy lepiej z taką konstrukcją nie próbować swoich sił zdając się na specjalistów?

Edytowane przez Vertiscire (wyświetl historię edycji)

Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie to szukałem u siebie na mieście i w okolicach do 30km osoby która by to zrobiła i 50% z nich nie chciało w ogóle o tym słyszeć o krojeniu szyby i w ogóle. A pozostałe 50% kazało wycinać szybkę na której ma być komin i przywozić to on to zrobi :p U mnie akwarium było 250l - w końcu stanęło na tym że zrobiłem sam, tylko że wewnętrzny :D

Chociaż warto poszukać, może w twojej okolicy są bardziej kompetentni szklarze :) bo u mnie to chamy i prostaki, cóż nawet jak się czegoś nie chce zrobić to szacunek dla klienta powinien pozostać.

Edytowane przez Wtełek1 (wyświetl historię edycji)

"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz wycięcie pod komin ? bo przykleić czy skleić samemu komin to nie jest skomplikowana operacja.Komin możesz już sklejony zamówić a przykleić sam.

Rozumiem że otwory to masz na myśli w kominie a nie w akwarium na komin wycięcie szyby.Wiesz też czy możesz wykonać otwór jeśli nie masz wyciętego doklejonego paska? może to osłabić konstrukcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wlasnie pytam i nie chce robić tego sam:) Chce żeby to zrobił ktoś kto wie co i jak.

Żadnych wycięć nie mam - standardowe akwarium 200x60x60 (wzmocnienia podlużne i jedno poprzeczne)

PS. Komin może być też wewnętrzny - aby był.

Edytowane przez Vertiscire (wyświetl historię edycji)

Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W domowych warunkach też się da odkleić tylną szybę i przyciąć to chwila roboty ale znaleźć chętnego to może być najtrudniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie szyby to 12mm grubości - zajęłoby to masę czasu:) I obawiam się, że walory estetyczne wklejonego komina byłyby daleko niesatysfakcjonujące.

Jaka powinna być grubość ścianek komina wew w stosunku do akwarium? Można wkleić 1 szybkę jako trójkątny komin czy lepiej mieć prostokąt/kwadrat?


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy jak chcesz zeby to wygladalo, jesli robisz wewnetrzny to zamow gotowe formatki ze szkla 10mm, w domu tylko kanty obrobic i wklejac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wewnątrz trójkąt mniej się rzuca w oko i mniejsze opory dla cyrkulacji ale jeśli ktoś ma ci to w domu robić to równie dobrze może ci zewnętrzny zrobić nie wykręcisz się o tego jeśli chcesz to akwarium przerabiać, komin zewnętrzny jest super ma też kilka zalet np w środku nie zajmuje miejsca i możesz też zrobić niższy w razie wpadnięcia zwierzaka mniej szarpaniny ale zrób jak uważasz. Kwestia gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wypowiedzi wyżej wnioskuję że jednak nikt tego nie zrobi na miejscu więc albo overflow albo zabawa samemu z cięciem


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, zawsze możesz wyciąć żyletką boczną ścianę, wyciąć u szklarza przelew, dorobić komin zewnętrzny,,,

Albo...

Albo, zamówić gotowy komin zewnętrzny na całą szerokość akwarium, samemu go przykleić na równi z akwarium, a dookoła przykleić - w formie korony, pasek powiedzmy 14 cm z niebieskiego bądź czarnego lacobell (barwione szkło) - 2 cm na "zakładkę z akwarium, czy nawet cm. reszta na wodę i koronę.

Jest to jakieś wyjście :) Przy takim akwarium nie stawiał bym na pudełko przelewowe.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla formalności lacobel to nie jest szkło barwione tylko lakierowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dziękuję za uwagę - to tylko podkreśla "fachowość" mojego lokalnego szklarza :) Oczywiście miałem na mysli szkło barwione w masie - jest niestety nieco przeźroczyste, ale wolę to, od lakieru.

Albo zwykłe szkło i korona.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla formalności lacobel to nie jest szkło barwione tylko lakierowane

Lacobel jest proszkowany . Utwardzany piecowo.


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, zawsze możesz wyciąć żyletką boczną ścianę, wyciąć u szklarza przelew, dorobić komin zewnętrzny,,,

Albo...

Albo, zamówić gotowy komin zewnętrzny na całą szerokość akwarium, samemu go przykleić na równi z akwarium, a dookoła przykleić - w formie korony, pasek powiedzmy 14 cm z niebieskiego bądź czarnego lacobell (barwione szkło) - 2 cm na "zakładkę z akwarium, czy nawet cm. reszta na wodę i koronę.

Jest to jakieś wyjście :) Przy takim akwarium nie stawiał bym na pudełko przelewowe.

dokładnie tak zrobiłem :) tylko w 200 lirtowym

tylko że ja nie miałem spinki na środku akwa,

jeśli tak zrobi to będzie kilka cm pod wodą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się zastanowić nad sensem tej operacji. 200x60x60 to bardzo kiepski wymiar na morszczaka. Chyba lepiej wyjdzie kupić nowe a to sprzedać niż na siłę je dostosować


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja w poprzednim akwa mialem taki patent, ze szyba na kt byl komin byla niższa o jakies 7 cm

na niej byly doklejone elemeny uzulepniajace po bokach komina ( tak ze finalnie w kominie szyba byla te 7 cm nizsza a po bokach wszystko wyrownane

chodzi mi o to ze moze sprobuj z tej sciany na kt bedzie komin odciac z góry te 15 cm

cialem kiedys szybe na sklejonym akwa, na szybie 6mm sie udalo

wycialem silikon zyletką do wysokosci kt chcialem obciac

ciachnalem mocno diamentem i pozniej opukiwalem z pekla

wtedy komin zamawiasz u szklarza a w domu wszystko ladnie sklejasz do kupy :)


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6mm, a 12mm to kolosalna różnica. Ja bym się nie odważył ciąć tego w domu metodą "opukiwania"...

Zrobiłbym tak ja Dale pisał tylko nieco inaczej.

Dokleiłbym krawędziowo (czyli jedną na drugą postawić) szyby 12mm, tak aby utworzyć miejsce na komin zewnętrzny (czyli podwyższyć całość oprócz miejsca gdzie ma być komin). Tylko tak, żeby nie było za bardzo widać łączenia (czyli się postarać). A potem górną krawędź zbiornika z zapasem (do poziomu wody) okleiłbym jakąś pasującą kolorystycznie folią samoprzylepną. Powstała by korona, ale nieodstająca od zbiornika. Takie odstające mi się nie podobają, bo wyglądają jak cylinder (takie nakrycie głowy) ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to tez dobry pomysl

mozna tez najzwyczajniej do takiej wysokiej korony dokleic plyte mdf taka sama jak np szafka pod akwa

powstanie faktycznie korona tylko ze nieruchoma

na oswietlenie natomiast mozna zrobic jakis stelaz ktory na zawiasach podnosilby sie do góry na czas serwisu :)


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.