Skocz do zawartości
szutarek78

Słone 350l SPS do oceny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Akwarium zalane 15 maja 2015r. Wymiary 120x50x60 sump około 100l, Odpieniacz Deltec SC1455, 6l siporaxu w sumpie, jakieś 300ml węgla, absorber sera SI. Oświetlenie lampa ZETLIGHT ZT6600 200W + 2 x T5 54W. Dozuje pełnego Ballinga w chwili obecnej 80ml na dobę. Parametry wody stałe.

Parametry wody

Zas 1025

PH 8-8.2

No3 0,2 - Salifiert

Po4 - 0.00 - Milwaukee

SI - 0 - Salifiert

Ca - 440 - Salifiert

KH - 7.7 - Salifiert

MG 1380 - Salifiert

Obsada Rybna

Hepatus 1 szt

Chromiski 3 szt

pseudanthias squamipinnis 5 szt

Salarias fasciatus 1 szt

Amphiprion frenatus 1 szt

Babka Valenciana sexgutata 1 szt

Wargatek czyściciel 1 szt

Obsada koralowa to głównie proste sps, calustrea, trochę grzybków, 4 ricorde i rochę zoanthusów, sinularia

Zapraszam do oglądania filmu i konstruktywnych uwag.

Edytowane przez szutarek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladne akwarium.

Gratuluje


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki ale liczyłem raczej na konstruktywną krytykę ?.

Dodam że jak na razie wszystkie korale mają przyrosty. Niektóre nawet dość znaczne. Mam też 2 problemy. Pierwszy to okrzemki na piasku przy praktycznie zerowych No3 , Po4 i SI. Drugi problem to chęć pozbycia się babki. Próbowałem już wszystkiego. Siatka w wodzie, pułapka z butelki i nic. Wszystkie inne ryby wpływają do butelki a babka nie chce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki ale liczyłem raczej na konstruktywną krytykę ?.

Dodam że jak na razie wszystkie korale mają przyrosty. Niektóre nawet dość znaczne. Mam też 2 problemy. Pierwszy to okrzemki na piasku przy praktycznie zerowych No3 , Po4 i SI. Drugi problem to chęć pozbycia się babki. Próbowałem już wszystkiego. Siatka w wodzie, pułapka z butelki i nic. Wszystkie inne ryby wpływają do butelki a babka nie chce...

Wiesz ja za bardzo się nie znam na akwarystyce morskiej więc co będę krytykował:)

A okiem laika - po prostu bardzo ładne:)

Gratuluje ręki hehe


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje fajny baniaczek trzymam kciuki za rozwoj :thumbup: uwazaj tylko na xenie najlepiej juz ja wywal


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie ale jak Ci ta talerzówka czerwona ruszy po lewej to zasłoni wszystko co jest pod nią,nie nadążysz łamać noi te... no i te briareum :p Hystirx z przodu będzie dużo szybciej rósł niż acry za nim także za dwa-trzy miesiące będzie trzeba się przemóc i ułamać cukierasa albo przesadzić póki czas ;] Ogólnie jak to mówi Robert Burneika "nie ma lipy" ;]

edit:

Chciałem spytać czy to efekt filmiku ytb czy skała gdzie nie gdzie ma lekko żółty nalot ?

Edytowane przez Panoramiks200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. W końcu ktoś coś zauważył :)

Co łamania i przesadzania to wiem i się z tym liczę. Myślę że z tym nie ma problemu żeby tylko chciało rosnąć . Xenia i brierium są już na wylocie wiec też spoko. Co do żółtego nalotu to faktycznie skała ma faktycznie żółto zielony nalot. Taki nalot jak rośnie na szybach. Startowałem w 80% na suchej skale i właśnie ta sucha tak wygląda. Zredukowałem ostatnio dozowanie SBS w ballingu ale to chyba nic nie daje. Po za tym jak pisałem mam problem z okrzemkami (na pewno to nie dino ani cjano) tylko okrzemki. Juz 2 razy prawie znikły na kilka dni po tem znowu się pokazują. Korale przyrosty mają naprawdę bardzo dobre łącznie z akrami.

Wie ktoś co poradzić na zielenienie skały i okrzemki ???

Pozdrawiam i dziękuję za dyskusję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradzić to coś tam się da ;] Ale lepiej eliminować przyczynę a nie skutek ;] Sera silicate clear daje radę. Ale to sucha skała i ona rządzi się innymi regułami niż żywa ;] Ślimaki powinny się z tym uporać bo przyznam że masz tego tyle co kot napłakał

Edytowane przez Panoramiks200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn czego mam co kot napłakał ?? ślimaków ? Dużych turbo mam 5 sztuk i kilkadziesiąt małych glono żernych nie pamiętam nazwy ale podobni leprze od turbo ?? mógł byś jaśniej ? a przyczyna może być jaka ?? widziałeś parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tego glona żółtego tyle co kto napłakał = mało ;] Więc ślimaki powinny dać radę,a ile ich masz to nie mam bladego pojęcia ale "garstka: styknie ;] Okrzemka tam nie widzę. Parametry widziałem i nie takie cuda wianki tez widziałem ;] Z Si 0 okrzemki też widziałem i z po4 0 tez golny wszędzie tez widziałem także parametry to sam widzisz...książkowe ale...hm za wiele nie znaczą. Często koledzy z forum mają problemy z przeróżnymi rzeczami a parametry mają książkowe i bóg jedyny wie jak im pomóc ;] Tutaj akurat zasolenie to nie wiem jakie masz czy 1025 czy 1.025 bo jak 1025 to trochę za dużo

Edytowane przez Panoramiks200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak czyli wiem tyle samo co wiedziałem :) zasolenie oczywiście 1.025 SG :D w każdym razie dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałeś słowa krytyki ;] Nie można się do niczego przyczepić także na razie ich nie będzie. Niech to urośnie. Jest okey.Jedynie ta talerzowa i hystrix będą zasłaniać ale jak napisałeś jesteś tego świadom ;] Xenia...hmm muszę się przyznać że taż mam garść w kącie,to fajny koral bo pierwszy reaguje na zmianę parametrów czy brak jodu. Trzeba tylko uważać by się nie rozniosła. Szkoda że nic nie wniosłem do Twojego wątku prócz kropki w odpowiednim miejscu przy zasoleniu ;)

Powodzenia i wytrwałości a będzie dobrze ;]

I tak z czasem miękkie wjadą na taczce jak Ci spsy ruszą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za uznanie

Pochwale się jeszcze przyrostami.

Po lewej zdjęcie acry którą dostałem jako tester. Zdjęcie wykonane 11.07.2015. Po prawej ta sama acra zdjęcie wykonane 05.09.2015. Przepraszam za jakość zdjęcia.

8b18b4e76385e9fdmed.jpg

Edytowane przez szutarek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie to sam się dziwie a przyrost jest w ciągu 5 tygodni. Zaczęła rosnąć jak ustabilizowałem parametry. Reszta moich korali również mają znaczne przyrosty prócz pocillopory. Przynajmniej nie widzę u niej przyrostów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzięki ale liczyłem raczej na konstruktywną krytykę ?.

Dodam że jak na razie wszystkie korale mają przyrosty. Niektóre nawet dość znaczne. Mam też 2 problemy. Pierwszy to okrzemki na piasku przy praktycznie zerowych No3 , Po4 i SI. Drugi problem to chęć pozbycia się babki. Próbowałem już wszystkiego. Siatka w wodzie, pułapka z butelki i nic. Wszystkie inne ryby wpływają do butelki a babka nie chce...

Mam tę babkę. Pokaż jej, że mozna jeść ze strzykawki z wężykiem. Po kilku dniach na sam widok będzie podpływała. U mnie mogę ja brać do ręki. Zupełnie oswojona.

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety moja jest całkiem dzika. W akwarium jest gdzieś od 6 tygodni. Pobiera pokarm tylko z nienacka jak coś samo do niej przypłynie. Jak tylko podejdzie ktoś do akwa to od razu ucieka w skały. Jak nikogo niema koło akwarium to albo kopie albo gryzie skały i wypuszcza z pyska biały pył. Beznadziejny przypadek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Akwarium zalane 15 maja 2015r. Wymiary 120x50x60 sump około 100l, Odpieniacz Deltec SC1455, 6l siporaxu w sumpie, jakieś 300ml węgla, absorber sera SI. Oświetlenie lampa ZETLIGHT ZT6600 200W + 2 x T5 54W. Dozuje pełnego Ballinga w chwili obecnej 80ml na dobę. Parametry wody stałe.

Parametry wody

Zas 1025

PH 8-8.2

No3 0,2 - Salifiert

Po4 - 0.00 - Milwaukee

SI - 0 - Salifiert

Ca - 440 - Salifiert

KH - 7.7 - Salifiert

MG 1380 - Salifiert

Obsada Rybna

Hepatus 1 szt

Chromiski 3 szt

pseudanthias squamipinnis 5 szt

Salarias fasciatus 1 szt

Amphiprion frenatus 1 szt

Babka Valenciana sexgutata 1 szt

Wargatek czyściciel 1 szt

Obsada koralowa to głównie proste sps, calustrea, trochę grzybków, 4 ricorde i rochę zoanthusów, sinularia

Zapraszam do oglądania filmu i konstruktywnych uwag.

Mam pytanie do twojej lampy wiziałam ja tylko raz w sklepie Aquario w Katowicach jak świeciła. Czy w zestawie jest sterownik aby zaprogramować 5 por dnia itd czy trzeba do programowania lampy dokupić osobno Zetlight ZN1001 lub ZN1004 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze późno ale ( zieloni bęďą psio

czyli) przypon i mały haczyk zrobiły swoje i babka pływa w innym zbiorniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Minęło 7 miesięcy od zalania. Babki nie udało mi się złapać. Pływa i cały czas sypie piaskiem. Korale trochę porosły. Wstawiam parę fotek oraz film . Miło widziane sugestie.

Parametry raczej stałe :

Baniak 120x50x60

Światło to lampa led zetlight 6600 + 4x t5.

NO3 i Po4 - 0

zal 1.025

CA 420

MG 1300

KH 7.7

060ef11a57d5ab0b.jpg

d1ccc03102b62dd6.jpgc5b3d872f0aa2f37.jpg

f3484121c936e248.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.