Skocz do zawartości
szutarek78

Słone 350l SPS do oceny

Rekomendowane odpowiedzi

Panoramix - Dzięki 

Twistman - Codziennie karmię ryby 2 kostki mrożonki + czasami troszkę suchego. Korale co 2 - 3 dzień Reef Pearls, Aminokwas parę kropli, oraz skondensowany fitoplankton easy boster firmy Polip Lab.  

Dzym możesz wierzyć lub nie ale klej wpadł mi do rąk przypadkiem. Przypadł mi do gustu wiec go opisałem. Nie rozumiem też dlaczego miałbym nie wklejać fotek tego czego używam, a jeżeli przy okazji reklamuje to jakąś firmę to nie wiem jak tobie ale mi to nie przeszkadza. Sam chętnie dowiem się na jakich produktach prowadzone są zbiorniki które uważam za ładne i z przyjemnością zobaczę fotki opakowań tych produktów. Zaoszczędzi mi to czasu na googlowanie i szukanie jak dany produkt wygląda. 

Damian07 - Od 2 lat  mam te zaworki w 2 baniakach które prowadzę, i jak do tej pory żaden się nie przytkał. Dziękuję jednak za zwrócenie uwagi. Będę się im przyglądał.

 

ps. Co do kleju to dodam jeszcze coś od swojej drugiej połówki :). Żona moja mówi żebym używał już tylko ten nowy klej bo się nim ubrania nie brudzą. :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szaturek78 nie obraz sie, ale jakos kilka miesiecy wstecz wystarczylo, ze w opisie wspomniales co uzywasz (nawet pos z lutego 2016 o soli, kropelkach itd), a nagle fota z logiem na pol zdjecia. Nie moj baniak, nie moja sprawa. Kazdy tak jak napisalem uzywa co chce i prezentuje jak chce.

Baniak super, korale tez. Nie mam nic do Ciebie, AF - powtorze to jeszcze raz - ale jak juz reklamowac to z gracja i mniej nachalnie, a nie co dwa posty logo, logo. No chyba ze tak musi/ ma byc to zmienia postac rzeczy.

Niech rosnie i oko cieszy. Zagladac bede tak jak zagladalem do tej pory.

Pozdr

Krzysiek

Edytowane przez dzym (wyświetl historię edycji)

Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tu Tomku trochę przesadzasz. Masz małe podknięcie ale mi twoje się także podoba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego dzym ,nie rozumiem Twojego posta. W ciągu kilku ostatnich kilku tygodni masę postów z różnymi markami w tle się pojawiło ,ale tylko AF Ci przeszkadza ?? Szkoda ,że wciąż takie podejście na forum jest . Zresztą popatrz na swoją stopkę i nie mów mi że tam nie lokujesz produktów.

Nie rozumiem o co takie oburzenie. Kolega tylko wyraził swoje odczucie. Ja też miałem podobne czytając ten post ale nie należę do tych co się dzielą przemyśleniami bądź odczuciami.

Na podejście na forum to właśnie sami sobie pracujecie a potem zdziwienie, że w każdym wątku o AF jakieś negatywne albo prześmiewcze komentarze.

Kolego szutarek78, bardzo fajne akwarium. Czy to same spsy czy masz tam też inne gatunki?

Sent from my iPad using Tapatalk


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście odkąd używam magicznych buteleczek FM moje problemy z koralami się skończyły.:P Korale polipują rano wieczór i w południe . Wiosna , lato , jesień i zima . :lol::lol::lol:

Balinga nawet nie rozpuszczam- same pobierają z pojemników -wystarczy im tylko pokrywkę odkręcić :D

91FA9896-.jpg

 

Jako ,że nie mogę przejść obok tematu to poroponuję teraz nowy trend w opisiach swoich zbiorników

43 minuty temu, inn0vat1on napisał:

Nie rozumiem o co takie oburzenie. Kolega tylko wyraził swoje odczucie. Ja też miałem podobne czytając ten post ale nie należę do tych co się dzielą przemyśleniami bądź odczuciami.

Na podejście na forum to właśnie sami sobie pracujecie a potem zdziwienie, że w każdym wątku o AF jakieś negatywne albo prześmiewcze komentarze.

Kolego szutarek78, bardzo fajne akwarium. Czy to same spsy czy masz tam też inne gatunki?

Sent from my iPad using Tapatalk

Zgadzam się w 100%

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego inn0vat1on mam też kilka LPS na dnie. W wolnej chwili pstryknę również kilka fotek.

Rafik 73 - również używałem mikro od FM. Zawiodłem się jednak na soli FM a jeszcze bardziej na podejściu fauny do problemu i sposobie w jaki zostałem potraktowany. U aquaforest zawsze mogę liczyć na wsparcie i pomoc.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek, jakie dajesz amino? 2-3 razy tygodniowo po kilka kropel? Nie masz po czymś takim czasem ognisk cyjano? Pytam bo u mnie niestety tak się czasem dzieje.
 


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daję na zmianę albo polyp boster od polyp lab tego ok 10 15 kropli na moje 350l albo AF Coral A (teraz chyba zmienili nazwę) 3-4 krople.  Aż boję się wstawiać fotki :) . Jak nie zapomnę to przed karmieniem daję też pipetę Coral B, ale to nie zawsze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź :-)

 


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawkę trzeba dobrać pod swój zbiornik. Jeżeli wyskakuje ci jakieś świństwo to trzeba odstawić aż nie zniknie. Później spróbować z połową dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Radek, jakie dajesz amino? 2-3 razy tygodniowo po kilka kropel? Nie masz po czymś takim czasem ognisk cyjano? Pytam bo u mnie niestety tak się czasem dzieje.
 

Ja jak wkropliłem choć jedną kroplę A to zawsze piasek brązowy. System nie chciał tego łyknąć. W końcu się poddałem i odstawiłem na dobre.

The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli lejemy cokolwiek do zbiornika to musimy być przekonani że ekosystem tego potrzebuje. Jeżeli korale nie są z jakiś powodów w stanie skonsumować tego co nalaliśmy, skonsumują to glony, dino, cjano i inne paskudztwa. Dlatego napisałem że dawkę należy dobrać do zapotrzebowania swojego zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli lejemy cokolwiek do zbiornika to musimy być przekonani że ekosystem tego potrzebuje. Jeżeli korale nie są z jakiś powodów w stanie skonsumować tego co nalaliśmy, skonsumują to glony, dino, cjano i inne paskudztwa. Dlatego napisałem że dawkę należy dobrać do zapotrzebowania swojego zbiornika.

Rozumiem ale jak podać pół albo ćwierć kropli skoro jedna to za dużo?

The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem telefonem krótki filmik. Przepraszam za jakość jednak niektóre ujęcia zrobione zostały z zoomem cyfrowym, więc wyszło jak wyszło 

 

 

 

Edytowane przez szutarek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym że korale rosną coraz szybciej, i niektóre zaczynały mi się dotykać, zrobiłem dziś małe przemeblowanie. Przestawiłem kilka korali które sobie na wzajem przeszkadzały. Zmieniłem też jedną świetlówkę ATI Coral PLUS na NARVA BLUE 2. W zbiorniku zrobiło się bardziej niebiesko. Zobaczymy co z tego będzie. Poniżej widok całości zbiornika po porządkach.

72fa9acc7b3c2190.jpg

Edytowane przez szutarek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie 1 świetlówki z Ati Coral + na Narva blue 2. KH w ciagu 24h wzrosło z 6.9 dkh na 7.6 dkh. Aż trudno uwierzyć jaki wpływ na korale ma wymiana 1 tylko świetlówki na rurę o innej barwie. Na pompach zrobiłem korekcję z 360ml na 330ml na dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panie! Niezłe sitowia tam masz....piękne SPS. Oby tak dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czyli widać że spsy lubią jak jest mniej niebieskiego.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat bo ja mam same niebieskie i juz dawno powinny byc wymienione :)
moze to tylko chwilowy "stres" spowodowany zmiana i mniej KH konsumowaly

Edytowane przez t2mek2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak skok KH był chwilowy. Aktualnie podkręcam pompy z powrotem do góry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim zainteresowanym tym co dzieje się w moim zbiorniku, wklejam kolejny filmik. Tym razem scenariusz, montaż i reżyserie odwalił za mnie kolega Grzesiu. 

 

Edytowane przez szutarek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chelmon rządzi... to chyba najładniejsza rybka... Zaraz po salariasie.

Jakie masz wymiary komina?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiary komina to 26cm x 10,5cm. 

Co do Chelmona to jest to moje trzecie podejście do tej rybki. Wcześniejsze dwa Chelmony niestety ale nie chciały nic jeść, przez co padły z głodu. Obecny Heniuś ładnie podjada mrożonki, więc jest dla niego nadzieja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.