Skocz do zawartości
magu

6-kanałowy sterownik LED - AQma LED Control v3 - by magu

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze Marku :) tylko miałem takie płytki bez konwertera, a widać Kamila umiejętności w elektronice nie sa za cudowne... Warto by to sobie sprawdził. 

A co do aktualizacji softu Magu szaleje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak nie skorzysta z keypada, chyba za mało pinów. Moim zdaniem lepiej kupić LCD i konwerter i2c.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokladnie caly zestaw posiada konwenter i2c. Co do keypada korzysta on z jednego pinu A0 do sterowania takze wiecej nie jest potrzebne. Jutro bede robil testy. Rozmawialem ze znajomym elektronikiem ktory tez kiedys montowal taki keypad do lampy i mowil ze mu to dzialalo takze zobaczymy. Soft do arduino mial jednak stary z przez 2 lat. No Magu robi swietna robote :) i oby jak najdluzej [emoji14]

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, gdy podłącze usb lampa działa jak należy, rozjaśnia się itd. Ale po odłączeniu kabla wali pełną mocą. Czy to niesprawny zegar? Mam DS1307, ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% nie wyrabia zasilanie atmegi, tzn jest spadek napięcia 5V. Miernik w dłoń i szukamy... zasilacz, stabilizator jakiś element jest za słaby lub uszkodzony.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masa oczywiście jest połączona. Gdyby nie była pwm w ogóle by nie działał. Sprawdzę to zasilanie dzięki za pomysł 

Masa oczywiście jest połączona. Gdyby nie była pwm w ogóle by nie działał. Sprawdzę to zasilanie dzięki za pomysł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się właśnie zachowuje tak jakby pwm nie działał. Jeśli odłączysz pin dimm na driverze nitka będzie świecić pełną mocą.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotychczasowy zasilacz miał 8.1v  użyłem innego, i wszystko dobrze bangla juz gdy ustawiam przetwornice na 5 v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotychczasowy zasilacz miał 8.1v  użyłem innego, i wszystko dobrze bangla juz gdy ustawiam przetwornice na 5 v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów.

 

Odnośnie wyświetlacza pracuje nad ekranem (komputerkiem)  do AQMY na wyświetlaczu 4x20.

Sterowanie menu  za pomocą enkodera obrotowego.

 

ekran.jpg

 

Edytowane przez Crobe (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Fajna sprawa ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Fajna sprawa ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magu, mam takie pytanie. W kodzie widać coś jakby wentylatory. Ale nie do końca rozumiem z czym to się jeż bo w oryginale nie ma termometru :-)
Dobrze kojarzę?
Bardzo fajnie wychodzi dodanie do tego sterownika całości HC Control :-)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylatory włączają się z kanałem PWM 1,2 lub 3. Posiadacze AQma Board mają stosowne wyprowadzenia, ale jeszcze nie ma oficjalnej premiery (ale oczywiście funkcjonalność działa), więc na opis trzeba chwilę poczekać :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość aby kontroler w pełnej wersji (z bluetooth) sterował zwykła lampą t5 z przekaźnikami? Teraz mam zwykły timer na arduino nano i za każdym razem jak chce coś zmienić to muszę kabel do lampy podłączać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest...Wystarczy dany kanał ustawić: off jako 0%, czas rozjaśniania 0min, moc max 100%, czas ściemniania 0min, no i czas start stop w jakim chcesz aby świetlówka świeciła. Wtedy będzie dawał sygnał na przekaźnik. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli sygnał PWM podłączyć do przekaźnika i dalej do masy? Przekaźnik z cewką na 5V powinien wystarczyć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Potrzebuje nieco pomocy ,nie mogę wgrać programu na płytkę ,wszystko zrobiłem według instrukcji ,sterowniki są zaktualizowane .Próbowałem wgrać  stara jak i nowa wersje i to samo nie mam pomysłu o co chodzi ? wcześniej instalowałem na inna płytkę i było wszystko ok .Proszę o pomoc.

dostaje taki komunikat :

Arduino:1.8.2 (Windows 10), Płytka:"Arduino Nano, ATmega328"

Szkic używa 17606 bajtów (57%) pamięci programu. Maksimum to 30720 bajtów.
Zmienne globalne używają 772 bajtów (37%) pamięci dynamicznej, pozostawiając 1276 bajtów dla zmiennych lokalnych. Maksimum to 2048 bajtów.
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 1 of 10: not in sync: resp=0x7e
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 2 of 10: not in sync: resp=0x7e
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 3 of 10: not in sync: resp=0x7e
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 4 of 10: not in sync: resp=0x7e
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 5 of 10: not in sync: resp=0x7e
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 6 of 10: not in sync: resp=0x7e
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 7 of 10: not in sync: resp=0x7e
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 8 of 10: not in sync: resp=0x7e
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 9 of 10: not in sync: resp=0x7e
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 10 of 10: not in sync: resp=0x7e
Problem z wgrywaniem na płytkę. Sprawdź http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#upload w poszukiwaniu sugestii.

 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak podpinasz programator (kabel komputer-arduino) dioda zasilania się świeci? Spróbuj to zaprogramować jak płytka jest odpięta od wszystkiego (tylko kabelek zasilanie/programowanie).

jak to nie pyknie, to spróbuj stworzyć nowy, pusty projekt i go podegrać kiedy płytka jest odpięta od wszystkiego (tylko kabelek zasilanie/programowanie).

Teraz mnie jeszcze naszła myśl - czy na pewno dobry programator ustawiłeś w Arduino IDE?

Edytowane przez iKuro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swieci sie czerwona dioda,podpiety jest tylko laptop-plytka i zasilanie.jak wgrywa program to od czasu do czasu mignie zoelona dioda i trwa to dosyc dlugo 2-3min,natomiast jak podczas wgrywanie nie klikne reset to niby wgrywa sie szybko a dioda zielona miga caly czas tak jakby sie ladowal program i na koncu nie ma juz tego komunikatu z bledem tylko jest "ladowanie zakonczone" ale nie moge sie pozniej polaczyc z Aqma..

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takich sytuacjach najlepiej zrobić jak pisałem - podegrać pusty program, albo np z exampli Blink program. Zobaczyć czy dioda będzie migała.

Ew jeszcze:

https://stackoverflow.com/questions/19765037/arduino-sketch-upload-issue-avrdude-stk500-recv-programmer-is-not-respondi

https://forum.arduino.cc/index.php?topic=442308.0

Może tutaj coś ci pomoże...?

Ew z tego co widziałem, to nano nie potrzebuje mieć ekstra zasilania. Nie powinno ono teraz szkodzić, ale polecam Ci spróbować podpiąć sam kabel z programatora, bez nawet zasilania (powinno iść przez USB).

Ale... dla pewności wyślij zdjęcie układu który teraz programujesz.

Edytowane przez iKuro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to co napisales to czarna magia dla mnie [emoji6] z j.angielskim to samo ,ja sie uczylem rosyjskiego ;p .

Piszac uklad masz na mysli polaczenia arduino z zegarem i zasilaniem? Jesli tak to polaczone jest dokladnie tak jak na stronie Magu ,sprawdzalem pare razy.Dziwne jest to ze wczesniej 2 tyg.temu zrobilem to bez problemu na innej plytce,czy jest mozliwe ze arduino moze byc felerne?

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

PS.

A czy przyczyna takiego zachowania moze byc antywirus? Bo po ostatniej aktualizacji wszystko co pobralem ,co jest potrzebne do zaprogramowania plytki arduino

antywirus wykrywal jako zagrozenie/wirus i musialem sam recznie akceptowac pobieranie.


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, na pomoc zawsze może przyjść google z tłumaczem ;) Można sporo wywnioskować i kombinować samemu.

Mimo wszystko pomogłoby zdjęcie twojego układu :) 

Tak jak mówię, kontroler Arduino NANO możesz dosłownie wyciągnąć z podstawki w której masz zegar i zasilanie, programować sam układzik bezpośrednio tylko z kabelka USB z którego pociągnie także zasilanie. Jeżeli to nie zadziała, to dopiero wtedy możemy rozmawiać że układ jest sprawny/niesprawny.

w Arduino IDE (program do wgrywania) można znaleźć przykładowe programy w zakładce bodajze File -> Examples -> Basics -> Blink. Spróbuj podegrać ten plik. Jeżeli się nie uda albo np nie będzie migać Ci dioda, znaczy że albo samo ustawienie podgrywania jest zepsute (np zły programator wybrany z listy), albo układ jest strzelony. 

Ale myślę że Magu może wiedzieć więcej, ja w płytkach Arduino mało się bawię :) Wolę sobie sam robić układziki ;P

 

Co do antywirusa - możliwe, choć mało prawdopodobne. Jak chcesz, możesz usunąć całe Arduino IDE i wszelkie oprogramowanie wokół, wyczyścić komputer pod tym kontekstem np CCleaner'em, restart kompa (konieczne aby wywalić pliki tymczasowe) a następnie zainstalować Arduino IDE jeszcze raz.

 

Ps: Masz tam jeszcze moduł BT? - jak tak, to spróbuj go wypiąć.

 

@magu - Pytanie odnośnie Twojej płytki z driverami Mean Well'a - jaką rozdzielczość PWM obsługują te układy 8/10/12 bit? Czy może to już jest układ stricte analogowy i łyka co mu się zapoda? - Pytam bo chciałbym w najbliższej przyszłości sam sobie zrobić ściemniacz do LED'ów, tylko zależy mi na możliwie niskim kroku jasności - z eksperymentów wywnioskowałem że 12bit mnie najbardziej interesuje ;)

Edytowane przez iKuro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie polaczone mam wszystko na pajeczynke ,wczoraj kombinowalem z 4 godziny i jestem tylko niewyspany ;)
Wroce z pracy i zrobie tak jak mowisz tymczasem serdecznie dziekuje za pomoc :D

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przy wgrywaniu softu należy wcisnąć reset na arduino i dopiero wtedy zaczyna się wgrywanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.