Skocz do zawartości
magu

6-kanałowy sterownik LED - AQma LED Control v3 - by magu

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, big daddy napisał:

Ja skancerowałem kod Maga i dopisałem zamiast szóstego kanału sterowanie wentylatorem, PID działa od roku, utrzymuje ten 35st.

Najważniejsze, że się sprawdza i działa :)

6 godzin temu, piotr8704 napisał:

A myślałeś o czymś taki PCA9685 pole do popisu o rany :) 

znam te wentylatory. Ja sobie radze tym. Nie jestem programista takim rewelacyjnym co Ty Magu, ale działa 

P.F_ster_went_06.ino

Napisz mi na PW, coś poradzimy na ten delay, bo tracisz sporo na płynności. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić, wentylator podpięty pod D4 działa rewelacyjnie. Ustawiłem na tym kanale diody o największej mocy i świecące najdłużej a wentylator wolnoobrotowy z kontrolą temperatury, efekt - wentylatora w ogóle nie słychać a załącza się wtedy kiedy potrzeba. A co najważniejsze bez dodatkowych układów do sterowania temperaturą


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.03.2017 o 17:08, big daddy napisał:

A ja nadal czekam na dozownik płynów, nawet w wersji beta bez instrukcji i opisów. Dało by radę?

Wysłane z galaktyki S6
 

Ja jestem również chętny na taki sterownik, odrazu się piszę...

Dnia 5.03.2017 o 17:17, magu napisał:

Pewnie że da radę, ale obecnie brak aplikacji. Nie lubię udostępniać niedokończonej pracy... Potrzeba mi około 30-50 godzin na zakończenie projektu. Postaram się skończyć w jeszcze w tym miesiącu.

No to super, czekamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcinie, sterownik super.

Mam co prawda baniaczek słodkowodny, ale taki sterowniczek był wybawieniem.

Pozwoliłem sobie połączyć wersję z wyświetlaczem z wersją 2 ze względu na BT, zgrałem  to z wyświetlaczem 20:4 i śmiga. Wykorzystałem dwa kanały PWM do obsługi światła (ale chyba rozdzielę na 4), a na dwóch zrobiłem dozowniki nawozów. Co prawda skalibrować musiałem ręcznie (czas i moc) ale działa wyśmienicie.

Dziękuję Ci bardzo za projekt. Jak będę w okolicy podrzucę bardzo dobrą flaszeczkę czyścioszki ;-)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dnia 6.03.2017 o 17:17, magu napisał:

Aplikacja na Androida będzie działać poprawnie ze starym softem (jest na stronie opisanej jako: "[Starsza wersja aplikacji (1.2.0) i kodu do Arduino Nano (2.0.1)]" ).

to też działa

Screenshot_2017-04-05-22-49-20.JPG  Screenshot_2017-04-05-22-48-37.JPG

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że właśnie skończyłem przygotowywać schemat (właściwie infografikę :))  dla kolegi z forum, postanowiłem że wrzucę publicznie, może ktoś skorzysta.

Schematy dla diod 1W@350mA, LEDy wysterowane na maksa (proponuje potem skręcić w programie do np. 90%).

Przy okazji, wszystkiego najlepszego dla całej społeczności NR!

16x1W.png

8x1W.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli padnie dioda na jednym szeregu, to nie spali to reszty?

Nie widzę żadnych bezpieczników jakieś 400mA to bym dał dla spokoju na każdą nitkę.

Mówimy oczywiście o pierwszej grafice.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, big daddy napisał:

Jeśli padnie dioda na jednym szeregu, to nie spali to reszty?

Nie widzę żadnych bezpieczników jakieś 400mA to bym dał dla spokoju na każdą nitkę.

Mówimy oczywiście o pierwszej grafice.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Najtańsze chinole od 2 lat jada szeregowo równolegle w 4 nitkach  w 12 akwariach i jeszcze nie wyszło że padła któraś .Choć jak zawsze może się zdarzyć , jak ktos się bardzo boi to może dać 3W  zamiast 1W .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem natury technicznej.

Zbudowałem sterownik i jest ok, poza jednym nie pamięta godziny. Zegar zeruje sie po odłączeniu zasilanie nie wiem o co chodzi.Pomocy.

Dodam że poza tym wszystko działa jak nalezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż dobry akumulator, z tym co masz, o ile masz coś jest nie tak. Akumulator, nie baterię.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
16 minut temu, big daddy napisał:

Załóż dobry akumulator, z tym co masz, o ile masz coś jest nie tak. Akumulator, nie baterię.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

o ile wogóle dał zegar - bo sam sterownik nie będzie pamiętał godziny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) no fakt zegar by się przydał.
Zakładam że ma, jeśli tylko po zaniku zasilania godzina znika :)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowiw bez sciemy .Zapomniałam  zegara haha posze . Ds3231 z akumulatorem 3.6 v napiecie na akku jest 3.4 mierzone miernikiem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, SU1 napisał:

Najtańsze chinole od 2 lat jada szeregowo równolegle w 4 nitkach  w 12 akwariach i jeszcze nie wyszło że padła któraś .Choć jak zawsze może się zdarzyć , jak ktos się bardzo boi to może dać 3W  zamiast 1W .

Nie wiem czy po pijaku się powinno odpisywać ;), ale wiecie jak jest... Pod powyższym się podpisuje, dodatkowo można dać bezpiecznik 0.4A na każdy szereg. Jednak  z doświadczenia mogę napisać, że dobrze przyklejone diody raczej się degradują niż fajczą. Nawet jeżeli już się zdarzy coś takiego, to w niższym szeregu poleci pierwsza dioda (zazwyczaj). Więc lampa całkiem strajkuje i trzeba wymienić dwie diody, koszt są marginalne i myślę, że można je wkalkulować podczas budowy lampy (w granicach 4-10zł za dwie diody). 

Co do zegarka, który nie trzyma godziny, to myślę, że do wymiany.

Teraz jeszcze słowo o akumulatorach LIR2032, od trzech lat je stosuje i jestem bardzo rozczarowany. Generalnie powinny wytrzymywać kilka lat, okazuje się, że po 3-6 miesiącach padają i nie podtrzymują zegarka. Myślę, że jest to związane ze zbyt wysokim napięciem ładowania, które oferuje moduł. Z powodu braku LIRa do modułu sterującego grzaniem i chłodzeniem w moim zbiorniku wetknąłem baterię, którą kupiłem za 2zł, działa do dziś. Oszukali mnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

co do akumulatora - miałem jeden (tani) też padł - bateria za 2-3zł trzyma już ponad rok :) 

jeżeli zeruje po odłączeniu zasilania - to albo np. zimny lut (zakładam że lutowane a nie na złączkach bo tu wiadomo że czasem szwankuje) albo zegar do wymiany

ps ja mam takie zegary http://allegro.pl/rtc-i2c-ds1307-cyfrowy-zegar-akumulator-lir2032-i6701126630.html

w zupełności wystarczają - nie muszą być "super-hiper dokładne) przy zmianie godziny lato/zima nie zauważyłem żeby pokazywały inne minuty niż powinny - jeżeli po pół roku trzyma godzinę i minuty .. to mnie to wystarcza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegar jest do wymiany niestety .wpiąłem inny zapożyczony z innego projektu i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od przeszło roku w zegarku baterie, która była do niego dołączona i podtrzymuje zasilanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, vikingv napisał:

zegar jest do wymiany niestety .wpiąłem inny zapożyczony z innego projektu i jest ok.

zdarza się - to tania chińszczyzna i na kilkaset sprawnych trafi się jeden bubel ... życie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magu! mistrzu! Nie pisałem tego żeby się czepiać, broń Boże. W swoim profesjonalizmie przyzwyczaiłeś wręcz do pedantyzmu, Ty wiesz, ja wiem, ktokolwiek znad prawo ohma wie. Tylko że Ty wyniósłeś pewne sprawy ponad reguły, wystarczy przeczytać instrukcję, podłączyć wg schematu i musi grać! Musi!
Wszystko jest dopracowane do ostatniego szczegółu, i jestem ostatnim, który by się przyczepił, dwie nitki równolegle to jedno, impulsowe zasilanie Arduino drugie. Twoja płytka pewnie(nawet na pewno) jest filtrowana, można wszystko trzeba tylko wiedzieć i znać konsekwencje. I przyznaje się, od ponad roku mam w zegarze baterie, nie akumulator. Da się?
:)
Da :)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam "zegarki " z  kondensatorem  dwuwarstwowym o wysokiej pojemności . 0,15 -1.0 F i teoretycznie starczy chyba do końca akwarystyki w naszym domu .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SU1 czyli jakie? Albo pokaż co wymienić, stuningować.
Podziel się wiedzą.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem po rebootcie lapka na Viste. Zainstalowałem nową aqme nie widzi portu, no to komplet arduino, biblioteki itd. Próbuje załadować kod do lampy i nic, zero komunikacji na każdym porcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Trzeba wejść w managera urządzeń i zaktualizować sterownik dla jakiegoś "innego" urządzenia usb - pobierze automatycznie z chmury microsoftu. Sam sterownik arduino i AQMA nie wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.