Skocz do zawartości
Waldi

NO-3

NO-3  

64 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie macie ogólne spostrze?enia odno?nie usuwania no-3 a akwarii jaka metoda wydaje si? wam najskuteczniejsza na dzie? dzisiejszy, po wielu latach prób i testów ? I JAK D?UGO NA DANEJ JEDNEJ METODZIE TO DZA?A I UTRZYMUJE NISKIE NO-3 ?

    • metoda Berli?ska ,ogromna ilo?? ?ywej ska?y w akwarium i w sumpie
    • gruba warstwa DSB w sumpie
    • du?a ilo?? o?wietlanych glonów w sumpie
    • du?a ilo?? siporaxu w sumpie
    • lanie bakterii oraz po?ywki dla nich w postaci wódki lub vsv
    • ró?nego rodzaju polimery
    • ogromne ilo?ci systematycznie podmienianej wody
      0
    • inne sposoby usuwania no3 z akwarium
  2. 2. jak d?ugo dzia?a dana metoda ?e utrzymuje no3 na niskim poziomie?



Rekomendowane odpowiedzi

Moje ok 1,5 roku ma i czy mógłbym je przykryć świeżym piaskiem żywy czy suchy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strach to dsb ruszać, żeby wymienić najpierw będziesz musiał usunąć stare złoże,wtedy sporo syfku pójdzie w system, a nowe znowu będzie dojrzewać od nowa, więc pytanie czy jest sens w tym grzebać skoro działa dobrze?


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal,widze że 4 lata ,ale czy to jest DSB? czy coś innego?

Waldi , ja używam polimerów od K.Tryca , mam też mocno przeskalowany odpieniacz , z NO3 raczej nie mam problemów , PO4 przestałem mierzyć jak skonczyły mi się testy tak z 6 miesięcy temu. Zbiornik mam zaniedbany , ale obiecałem sobie ,że od przyszłego roku biorę się za niego ostro :).


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie chce wymieniać lecz dosypać więcej do tego co mam 1,5 roku :)Dlaczego?dlatego,że zostało mi zaledwie 4 cm piachu.Może jakoś etapami dosypywać ?Żywy czy suchy ?Boje się dojrzewania więc może na ostre raty to cisnąć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałeś artykuł z linku?

DSB Ci ginie bo użyłeś piasku aragonitowego. Pisałem o konsekwencjach stosowania takiego piasku.

O konsekwencjach dosypywania piasku też pisałem. Musiałbyś to robić bardzo cienkimi warstwami co tydzień - dwa.

Jeśli nasypiesz za dużo, to organizmy tlenowe, żyjące w górnej warstwie DSB zostaną odcięte od tlenu i światła. W efekcie tego zginą uwięzione pod piaskiem.

Z tego samego powodu do DSB nie stosuje się żywego piasku - o czym również pisałem


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem i biorę się za czytanie,dzięki :)Delikatnie będe sypał.

Bajka artykuł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy Reef Interests All In One Biopellets XL tak samo pylą jak mniejszy odpowiednik bo tamte są nie do przyjęcia przez pylenie, zasyfiły mi cały zbiornik i sump rdzawym pyłem i nie pomaga wata w sumpie wymieniana co parę dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wogóle nie pylą - XL nie powinny się "mieszać" więc się nie ścierają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.