Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pipeta coralB na 500l to wiele wiecej niz dawka zalecana. Ja na swoje 1100l jak wleje 11 kropli to nawet połowa pipety nie jest.


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CoralB akurat mozna lac śmiało , u mnie 17 grudnia minęły dwa miesiące od zalania a 11 miesiąc od przełożenia korali , zbiornik dojrzewa , mam lekki meszek , gdzieniegdzie kępka glona wiec daje specjalnie więcej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak po4 i no3 ?


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też Coral B walę max ile mi się tam uda nabrać w pipetkę.. o ile mogę zgadywać skład produktu raczej nie da się przedawkować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ ja wiem że nazwiesz to czepianiem ale popraw te " 11 miesiąc od przełożenia korali .................." .Ja wiem że chodzi o miesiąc ale jak ktoś się nie domyśli to będzie się dziwił :thumbsup:


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ ja wiem że nazwiesz to czepianiem ale popraw te " 11 miesiąc od przełożenia korali .................." .Ja wiem że chodzi o miesiąc ale jak ktoś się nie domyśli to będzie się dziwił :thumbsup:

Miałem na myśli ze 11 grudnia minął miesiąc . Robert czujny jak wartownik na straży .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie zrozumiałem , sorrki za zamieszanie.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem zdjęcie mojego ulubionego placka , ma się on bardzo dobrze , rośnie jak na drożdżach więc wrzucam fotkę bo ciekawy koral. Może mam ktoś Acropore które też rośnie w taki talerz ?

CSC 0973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas zmienic wynik No3 w tabelce A powiedz co to jest za koral z twojej sygnaturki


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas zmienic wynik No3 w tabelce A powiedz co to jest za koral z twojej sygnaturki

No3 mam zerowe.

Montipora jest ciekawa ale nazwy jej nie znam , czekam aż obleje sie po dnie zbiornika .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montipora jest piekna a No3 wiem ze masz 0 Ale w stopce pisze 20


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acropora milutka...to jest efflorescens?


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tą przyjemność zobaczyć akwarium na żywo,zdjęcia nie oddają do końca kolorów jakie są na żywo.Na żywo miażdżą ! pastelami nasyceniem i paletom barw.Przepiękne akwarium ,strach pomyśleć co będzie za kilka miesięcy....

Jeszcze raz wielkie dzięki Grzegorz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tą przyjemność zobaczyć akwarium na żywo,zdjęcia nie oddają do końca kolorów jakie są na żywo.Na żywo miażdżą ! pastelami nasyceniem i paletom barw.Przepiękne akwarium ,strach pomyśleć co będzie za kilka miesięcy....

Jeszcze raz wielkie dzięki Grzegorz.

Dzieki Adam za odwiedziny , zapraszam oczywiście ponownie , wkrótce i ja muszę zobaczyć Twoj baniak wiec sie spodziewaj .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... pastelami nasyceniem i paletom barw....

Nie żebym się czepiał ale jak mają się pastelowe kolory do nasyconych kolorów :) jedno drugiemu przeczy. Oczywiście baniak i taki i taki dobrze prowadzony będzie ładny ale nasycone pastele... :) nijak w parze nie idzie. Są albo nasycone albo pastelowe nigdy razem :)


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał ale jak mają się pastelowe kolory do nasyconych kolorów :) jedno drugiemu przeczy. Oczywiście baniak i taki i taki dobrze prowadzony będzie ładny ale nasycone pastele... :) nijak w parze nie idzie. Są albo nasycone albo pastelowe nigdy razem :)

Nie zrozumiesz puki nie zobaczysz na własne oczy.... :secret:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się co ma na celu takie dochodzenie ... :)

A .... dotarło do mnie może ktoś podejrzewać ze Grzegorz nie odwzorowuje wlasciwie kolorów na zdjęciach albo może nawet ... o zgrozo... je podkręca .... ;) Tak sobie żartuje wiec nie bierzcie tego do siebie :)

Ja często przeglądam exifa aby się wzorować - o ile jest, raczej to nie szukanie igły w całym ale nauka, żeby próbować robić ładne zdjęcia ;)

Jak wiemy, zdjecia się sprzedają a nie dobre chęci ;)

Korale jak i cały baniak bardzo mi się podoba - pytanie czy to jeszcze kolory "natura" czy nie ? ;)


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiesz puki nie zobaczysz na własne oczy.... :secret:

Nie mówię, że jest FEE :p tylko jedno z drugim nie idzie w parze i tyle. Muszę uwierzyć na słowo, że jest git bo przecież może być albo gorzej (a fotki są podkręcone) albo dużo lepiej (bo fotki jednak są słabe i nie oddają rzeczywistości). Zresztą, fotografia zawsze jest płaska i często ciężko niektóre rzeczy pokazać.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że Adam miał na myśli kolory zeovitowe , uważam że takie są . Większość barw jest bardzo jasna ale niektóre korale nabrały barw nasyconych i świeci . Zdjęcia nie są podkręcone bo nie ma takiej potrzeby ale nie oddają niestety fluorescencji jak to widać na żywo . Cieżko rozmawiać przez forum o kolorach bo każdy ma swoje wizje i punkty odniesienia . Mi osobiście sie podobają barwy takie jakie są i mam nadzieje że uda sie jes utrzymać jak najdłużej wraz z utrzymaniem dobrej kondycji korali . Co do exifa to jest tak że każda fotka u mnie w kompie go ma , niestety serwer Podforaka podczas wrzucania zdjęć zjada go . Z tego co sprawdzałem wszystkie tego typu wrzutki gubią exifa .

Zapraszam wszystkich chętnych do obejrzenia zbiornika na żywo bo tylko wtedy można wyrazić swoją opinie o kolorach , różnicach i stanie korali .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa cudo. Czy oprócz mikro w componentach stosujesz jakąś dodatkową suplementację mikroelementami w celu dopieszczenia kolorów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.