Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Skala AF jest już dostępna.

Zbiornik już zalany RO , wieczorem wylewam wodę i zalewam już na gotowo ponownie , tym razem przez nową żywice i dodatkowo przez lampę UV która jest wmontowana w filtr RO .

post-14197-1444912786,03_thumb.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A że tak głupio zapytam, po co lampa UV do filtra RO? Nie powinno sie tego stosować raczej w hydraulice akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - jaki jest sens sterylizacji wody po RO? :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lampa UV w celu usunięcia ewentualnych bakterii w wodzie

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To wiem :) ale czy nie robi się tego w obiegu akwarium. Czy na etapie RO nie jest to zbytnią zapobiegliwosc?

Edytowane przez afgi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa UV w celu usunięcia ewentualnych bakterii w wodzie

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Grzegorzu,

To się domyślam :-) To słuszne jeśli faktycznie dbamy o to aby żadne bakterie nie przedostały nam się do akwarium, w związku z tym podpytam:

- czy wkładając rękę do akwarium myjesz ją mydłem chirurgicznym?

- czy sterylizujesz kubki, łyżeczki, siateczki i jakiekolwiek inne akcesoria z których mogły by przedostać się bakterie do wody? :-)

- maseczka na twarz, kombinezon i te sprawy?? :-)

Na pewno lampa UV nie zaszkodzi - ale stosowanie jej jest imho "nieco" dyskusyjne ;-)

Projekt super, trzymam kciuki ;-)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Grzegorz pozdrawiam i jestem wielkim fanem projektu pełen wypas i wszystko przemyślane a słowa krytyki tez musza być bo one wymuszają zmiany i lepsze pomysły . A ludzie zazdroszczą i tyle ja jak wrócę do Polski to taki baniak zrobie ze hej a główny bajt bedzie ze bedzie mogl sie przemieszczać z pomieszczenia do pomieszczenia taki na gąsienicach sterowany pilotem i H.. Pozdrawiam czekam na rozwój banieczkach i bede obserwowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krytyka konstruktywna ;) wszyscy zaxdroscimy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć Grzegorz pozdrawiam i jestem wielkim fanem projektu pełen wypas i wszystko przemyślane a słowa krytyki tez musza być bo one wymuszają zmiany i lepsze pomysły . A ludzie zazdroszczą i tyle ja jak wrócę do Polski to taki baniak zrobie ze hej a główny bajt bedzie ze bedzie mogl sie przemieszczać z pomieszczenia do pomieszczenia taki na gąsienicach sterowany pilotem i H.. Pozdrawiam czekam na rozwój banieczkach i bede obserwowal

Dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Grzegorz pozdrawiam i jestem wielkim fanem projektu pełen wypas i wszystko przemyślane a słowa krytyki tez musza być bo one wymuszają zmiany i lepsze pomysły . A ludzie zazdroszczą i tyle ja jak wrócę do Polski to taki baniak zrobie ze hej a główny bajt bedzie ze bedzie mogl sie przemieszczać z pomieszczenia do pomieszczenia taki na gąsienicach sterowany pilotem i H.. Pozdrawiam czekam na rozwój banieczkach i bede obserwowal

:thumbup:


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa UV to temat dyskusyjny , napewno to opcja a nie standard . Zbiornik ma być Pro wiec idę w tym kierunku , czy to dobrze wydane pieniądze zobaczymy za kilka miesięcy .

Dziś po powrocie z trasy wylałem wodę , akwarium wypłukane i zalewa sie świeża Ro już pod zasolenie , sypanie soli planuje Niedziela wieczór . Do tego czasu ogarnę instalacje , oświetlenie i zacznę projektować szafkę i inne szczegóły . Oczywiście jak na szczegółowy wątek wszystko będę opisywał .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pora na fakty jakie zauważyłem i zmierzyłem .

Po zastosowaniu węgla firmy x Redox podskoczył z 290 na 305 , po trzech dnia zmieniłem ten węgiel na węgiel AF , wsadziłem ta sama ilośc i ku mojemu zdziwieniu Redox skoczył do góry o 70 .

Kolejny fakt , mam TDS stały , po membranowe normalnie leci 0,08 , wczoraj zastosowałem lampę UV o której pisałem , jest ona wpięta pomiędzy membranę a DI , TDS pokazuje 0,02 . To takie moje praktyczne pomiary nie zrobione planowo , czysty przypadek . Wnioski każdy umie sobie chyba sam wyciągnąć . Każdy tez moze zmierzyć to samo u siebie mając do dyspozycji taki sprzęt .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TDS mam tak jak miałem i nie przepinalem go specjalnie , był po membramie , teraz jest po UV a przed DI .

Węgiel znanej firmy , szanuje każdego producenta i nie napisze jakiej firmy on był tym bardziej ze pracuje w AF .

Wynik testu który pokazała mi sonda wykazal ze węgle jednak różnią sie miedzy sobą .

Edytowane przez egon24 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TDS mam tak jak miałem i nie przepinalem go specjalnie , był po membramie , teraz jest po UV a przed DI .

Węgiel znanej firmy , szanuje każdego producenta i nie napisze jakiej firmy on był tym bardziej ze pracuje w AF .

Wynik testu który pokazała mi sonda wykazal ze węgle jednak różnią sie miedzy sobą .

hmmm, a co to ma na rzeczy skoro jest lepszy to fajnie by było wiedzieć od czego jest lepszy wtedy np. zamiast węgla X kupić węgiel AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto używa jakiegoś swojego może kupić AF i porównać , należy sie przecież odnieść to tego co sie ma . Nie stosowne byłoby pisać zle o konkurencji .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TDS mam tak jak miałem i nie przepinalem go specjalnie , był po membramie , teraz jest po UV a przed DI .

Węgiel znanej firmy , szanuje każdego producenta i nie napisze jakiej firmy on był tym bardziej ze pracuje w AF .

Wynik testu który pokazała mi sonda wykazal ze węgle jednak różnią sie miedzy sobą .

no właśnie napisałeś że zły to oczywiście x a dobry AF więc trzeba było napisać że zły to x a dobry y a nie oczywiście dobry to wiadomo jaki


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę zacytować gdzie użyłem słowa zły i dobry , każdy ma możliwość sprawdzić u siebie , wystarczy odrobina chęci .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę zacytować gdzie użyłem słowa zły i dobry , każdy ma możliwość sprawdzić u siebie , wystarczy odrobina chęci .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

nie dosłownie ale ale wynikało to z Twojej wypowiedzi skoro niższa wartość jest przy węglu X a większa przy węglu AF - większa wartość bardziej pożądana to logiczne, więc czemu takie zdziwienie

Po prostu chcieli byśmy wiedzieć jak już przeprowadziłeś taki test to fajnie by było wiedzieć co kryje się pod węglem "X"

Edytowane przez Warlock (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz nie pisz za wiele bo zaraz będzie, że skoro jesteś zrzeszony to nic nie robisz jak ochy i achy . Za chwilę będzie,że używasz produktów zupełnie innych które są tylko dla osób zrzeszonych . Widzę że to jakieś przesilenie przedwyborcze się wzmaga na forum .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym troche pokombinował z tym kołem nawojowym.

Ono ma spora srednice, nie potrzeba az takiej ponieważ jest mała ilośc linki zbierana.

Gdyby ktos mógł dotoczyć, albo wydrukować coś zgrabniejszego to by było super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że to jakieś przesilenie przedwyborcze się wzmaga na forum .

...raczej Wasze prowadzenie promowania produktów AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...raczej Wasze prowadzenie promowania produktów AF.

nie bardzo rozumiem ,czyli mamy nie promować swoich produktów. Wydaje mi się ,że w tej chwili mamy kapitalizm i wolny rynek . Więc skoro opłacamy reklamę to się reklamujemy dzięki temu istnieją fora internetowe na całym świecie tak dla wyjaśnienia .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.