Skocz do zawartości
bleq

Low Budget'owe zestawy low tech- ktos bedzie chetny ?

Rekomendowane odpowiedzi

czyli ładne toto raczej nie będzie ...

może pomyśl raczej nad panelem - szerokość 10cm i wejdzie każda łapa , zmieści się odpieniacz i ładne kilka litrów siporaxu czy innych mediów

Po czym stwierdziłeś że nie będzie to ładne??

Przecież Bleq stwierdził że będzie komin, tylko przelot będzie na "patencie" z OBI. Chyba że twoja wypowiedź dotyczy czego innego?


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to liczmy. Na tapecie zestaw aquael LEDDY SET 80 105L za 348 zł zawierający: Wymiary akwarium 75x35x40 cm Objętość akwarium 105 l Pokrywa Tak Oświetlenie Led 18W Filtr ASAP 500 Wydajność filtra 500 l/h Moc filtra 5W Grzałka Tak - automatyczna Moc grzałki 100W

Led 18W zapewne do wyrzucenia, trzeba dokupić inne światło? Ja się nie znam, popastwcie się nad tym zestawem, żeby się nadawał do użytku. Obliczmy ile będzie kosztował po dostosowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to tani zestaw, akwa z pokrywą i grzałką automatyczną się nada. A reszta po wymianie może wyjdzie taniej, niż propozycja kolegi. Ale możecie zaproponować inny zestaw. Mnie chodzi o to, żeby obliczyć, ile wyniesie faktycznie gotowy zestaw + dostosowanie. Wynik porównamy z ofertą kolegi, jak to samo przekalkuluje sobie po swojemu.

Albo zróbmy inaczej. Załóżmy, że chcę akwa około 100L i jestem nowa w temacie. Chcę mieć tanio, ale wystarczająco. Zaproponujcie mi jakiś gotowy zestaw plus niezbędne dodatki, a autora proszę o obliczenie podobnego zestawu ze swojego garażu. Porównamy, co wyjdzie korzystniej.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu płacić za gotowy zestaw z którego większość elementów (pokrywa, światło, filtr) jest do wyrzucenia.

Poza tym nie ma sensu wyliczać ceny hipotetycznego zestawu, bo nie wiemy co bleq chce włożyć w swój produkt, a wachlarz możliwości ma duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokrywa do wywalenia, ledy do uzupełnienia - start - bez sensu.

Chcecie liczyć, to zapytajcie Przemka - LLS - ile by kosztowało zamówienie kilku - kilkunastu akwariów z panelami,

Zapytajcie Twistmana ile by kosztowało zrobienie obudowy do lampy, korony, odpieniacza - w wersji ekonomicznej.

Zapytajcie ludzi którzy siedzą w elektronice, ile by kosztował najtańszy sterownik i lampa...

I dodajcie zysk sprzedawcy i jego koszty. A wyjdzie Wam konkretna suma.

Jeśli ktoś nie ma kasy a chce morskie, będzie oszczędzał na wszystkim, jeśli ma trochę więcej, będzie chciał mieć zestaw

ładny.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skupmy się na tym, co chce osiągnąć autor. Chce zaproponować budżetowy zestaw, w miarę tani i wystarczający dla takiego laika jak ja.

Więc jako potencjalny klient proszę Was o wycenę. Sklepowy zestaw vs propozycja autora. Złóżcie mi coś wystarczającego ze sklepu, a autor spróbuje wycenić podobny zestaw ze swojego garażu. Nie chcę gdybania, chcę konkretnej kalkulacji. Tylko w ten sposób autor się dowie, czy jego oferta przekona takiego klienta jak ja, czyli jego target.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

dokładnie - zostaje szkło (gdzie full opti 60x40x40 6mm - 96l można dostać za 270zł - nówkę) i grzałka za .. 36zł .. reszta do wywalenia / odsprzedania

słowem nie trafiony wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być budżetowo, tom przy szkle 6 mm można sobie darować OW, wtedy szkło pewnie nie przekroczy ok 100 lirów będzie kosztować ok 100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być budżetowo, tom przy szkle 6 mm można sobie darować OW, wtedy szkło pewnie nie przekroczy ok 100 lirów będzie kosztować ok 100 zł.

Chłopcy, Wy jesteście wyjadaczami, myślcie jak laik. Taki laik, jak ja, zaczyna od wpisania w allegro słowa "akwarium" :)

Gotowe zestawy ze sklepu mają szkło float i brzydki czarny silikon.

Przy 100L float vs OW pewnie nie zrobi różnicy, ale ja nie chcę czarnej spoiny...

Proszę o kalkulację kosztów. Co na co w gotowym zestawie w miarę tanio muszę wymienić i ile będzie mnie to kosztowało ostatecznie. Zakładamy, że mam 2 lewe ręce i jakiekolwiek diy odpada. Umiem tylko podłączyć gotowe z instrukcją usera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku kupujesz taki gotowy zestaw, w którym nic nie musisz wymieniać np. RM.

Taki?:

Zestaw AQUAEL REEF MASTER:

  • szklane akwarium o pojemności 105l, z profilowaną szybą przednią i panelem filtracyjnym,
  • pokrywa z kompletnym oświetleniem do akwarium morskiego - 3x T5 24W oraz dioda LED,
  • programator z ekranem,
  • skimmer,
  • wentylator

Kompletny zestaw do zakładania morskiego akwarium rafowego. Doskonałe do założenia miniaturowej rafy koralowej oraz hodowli mniejszych ryb i bezkręgowców słonowodnych.

Zbiornik o pojemności 105 l z profi lowaną szybą przednią. Unikalna pokrywa oświetleniowa wyposażona w trzy świetlówki T5 o mocy 24 W oraz błękitne diody LED zapewnia

doskonałe oświetlenie zbiornika.System wentylatorów zintegrowanych w pokrywie gwarantuje skuteczne odprowadzanie nadmiaru ciepła eliminując efekt podnoszenia temperatury wody w zbiorniku, nawet podczas upałów.

- idealne do zakładania nanorafy

- zapewnia doskonałe warunki dla koralowców, skorupiaków i małych ryb

- estetyczne rozwiązania techniczne (całość wyposażenia ukryta w panelu i pokrywie)

- wyjątkowo silne oświetlenie (3 x T5 24W plus dioda LED)

- czasowy sterownik oświetlenia

- system wentylatorów odprowadzających nadmiar ciepła

- wydajny odpieniacz białek

Nic nie trzeba wymieniać? Kosztuje prawie 1500 zł.

Autorze, za ile poskładasz podobny, lub co możesz dołożyć za 1500 zł żeby przebić ofertę?

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozkrecilo sie w fajnym kierunku .

na wstepie uszanowanko dla wszystkich

tematu sie na 90% podejmuje

nie bede wyliczal i kalkulowal tylko jak sie ogarne to wezme sie do roboty :)

Argument mam solidny

mam juz pierwszego kupca :) nie wazne ile by to kosztowalo wezmie )

wiec jesli wyjdzie 4 tys :) to sprawa sie rozwiąze , bedzie nieoplacalne

Natomiast ja nie bede stratny bo kolega i tak taki zestaw chce

pozostaje tylko poczekac :)


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja twierdzę, że jeżeli nikt w ostatnim momencie się nie wypnie albo nie będzie jakiejś świni podłożonej to pomysł wypali. Zrobić sobie pompę dla siebie.....nieopłacalne. Poskładać zestaw to już co innego.

Aha i bym zapomniał REKLAMA.

"Na paście do zębów mogliby by napisać G ....WNO po łacinie a i tak połowa społeczeństwa umyłaby nią zęby":)

Edytowane przez Shellik (wyświetl historię edycji)

f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy skupili się na cenach, zapominając że jak będzie popyt, to cena może być nawet 5 tys.

Ale popytu raczej nie będzie. Bo nie bardzo wiadomo dla kogo mógłby być ten zestaw.

Kto i dlaczego kupuje reefmaxa? Zazwyczaj osoby zaczynające swoją przygodę z morszczyzną (często już po doświadczeniach ze słodką wodą). Kupują bo

- lekko ich przeraża kwestia doboru sprzętu w morskim (po co zadawać "lamerskie" pytania na forum i się narażać na śmiech)

- często jeszcze bardziej od sprzętu negatywnie działa słowo hydraulika (jak to podłączyć żeby działało i nie zalało)

- łatwość odpalenia - wyciągam z kartonu raz, zalewam dwa, wkładam wtyczki do gniazdek trzy i....już prawie mam rafę, bo chodzi.

- pozostałe (estetyka, cena, oświetlenie itp) to już ma mniejsze znaczenie.

Oczywiście później te osoby przechodząc na większe mają już doświadczenie i wszystkie powyższe obawy są już raczej śmieszne.

Tymczasem pada tu propozycja zestawu dla początkujących - który zawiera te wszystkie "demony" o których pisałem wyżej. No chyba że ten zestaw będzie skręcony "fabrycznie" i to w 100%, zapakowany w jeden karton, gdzie po otworzeniu go, podobnie jak w reefmaxie tylko zalewamy i wkładamy wtyczkę do gniazdka. Ale wtedy praktycznie nie będzie niczym różnił się od reefmaxa, czy to że z sumpem będzie warte 1000 zł więcej? Wątpie, bo mimo licznych niedogodności, wielu tutaj pokazało że tego maluch aquaela też da się fajnie prowadzić.

Edytowane przez Ironista (wyświetl historię edycji)

I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy skupili się na cenach, zapominając że ja będzie podaż to cena może być nawet 5 tys.

Ale podaży raczej nie będzie. Bo nie bardzo wiadomo dla kogo mógłby być ten zestaw.

Kto i dlaczego kupuje reefmaxa? Zazwyczaj osoby zaczynające swoją przygodę z morszczyzną (często już po doświadczeniach ze słodką wodą). Kupują bo

- lekko ich przeraża kwestia doboru sprzętu w morskim (po co zadawać "lamerskie" pytania na forum i się narażać na śmiech)

- często jeszcze bardziej od sprzętu negatywnie działa słowo hydraulika (jak to podłączyć żeby działało i nie zalało)

- łatwość odpalenia - wyciągam z kartonu raz, zalewam dwa, wkładam wtyczki do gniazdek trzy i....już prawie mam rafę, bo chodzi.

- pozostałe (estetyka, cena, oświetlenie itp) to już ma mniejsze znaczenie.

Oczywiście później te osoby przechodząc na większe mają już doświadczenie i wszystkie powyższe obawy są już raczej śmieszne.

Tymczasem pada tu propozycja zestawu dla początkujących - który zawiera te wszystkie "demony" o których pisałem wyżej. No chyba że ten zestaw będzie skręcony "fabrycznie" i to w 100%, zapakowany w jeden karton, gdzie po otworzeniu go, podobnie jak w reefmaxie tylko zalewamy i wkładamy wtyczkę do gniazdka. Ale wtedy praktycznie nie będzie niczym różnił się od reefmaxa, czy to że z sumpem będzie warte 1000 zł więcej? Wątpie, bo mimo licznych niedogodności, wielu tutaj pokazało że tego maluch aquaela też da się fajnie prowadzić.

Małe sprostowanie, chodziło Ci chyba o "popyt"? :smiling: Podaż generują wytwórcy/dostawcy dóbr lub usług a popyt konsumenci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak, jeszcze się nie obudziłem. Dzięki, już poprawiam

A skoro już tu jestem, to jeszcze jedna taka mała uwaga dla autora pomysłu, o której tu już ktoś wspomniał.

Gwarancja i serwis.

W przypadku reefmaxa gwarancja obejmuje całość (bez cyrkulacji oczywiście bo tą trzeba dokupić osobno).

Uwzględniłeś w kosztach reklamacje pomp obiegowych, tych w odpieniaczu, oświetlenia?

Co by nie mówić złego o reefmaxie i Aquaelu, to ich serwis jednak jest pod tym względem super. Zresztą, jako duży wytwórca mogą pewnie sobie pozwolić na to, żeby ich zestaw robił za wizytówkę firmy, nawet jeśli z powodu reklamacji mieli by na nim nie zarabiać.

Edytowane przez Ironista (wyświetl historię edycji)

I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.