Skocz do zawartości
Jimbim

Pył w wodzie ???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem zapytać czy ktoś z forumowiczów miał do czynienia z nagłym pojawieniem się dziwnego pyłu w akwa i zmętnieniem wody. Wygląda to dość dziwnie gdyż woda nie jest jednolicie mętna tylko ewidentnie widać jak w jej toni unoszą się chmury białego pyłu. Ale od początku akwarium wystartowało 01.08.2015 dojrzewanie przebiegło bardzo delikatnie (lekki wysyp okrzemek) praktycznie od 30.09.2015 do akwarium trafiło życie, które opisze później i praktycznie do 10.10.2015 w akwarium wszystko było ok aż 11.10.2015 obudziłem się rano i stwierdziłem iż woda jest mętna. Do akwarium od początku lane były bakterie i pożywka AF po 2 krople na 200l i od 05.10.2015 dodawałem do wody codziennie na zmianę Coral A B E V z AF. Od tygodnia nie podaję do wody nic po za karmieniem ryb i korali mrożonkami Katrinex. Parametry w zbiorniku z dziś to: temp=25, dens=24, ph=8, kh=10,5, ca=410, mg=1100, no2=0, no3=5, po4=0.

Obsada to:

1. Montipora digidata - 3szt (szczepka ok 6cm)

2. Montipora peltiformis - 1szt (szczepka ok 7cm)

3. Montipora tależowa - 2szt (szczepka ok fi 5cm)

4. Caulastrea - 1szt (ok fi 10cm)

5. Euphylia - 2szt (ok fi 7cm)

6. Seriatopora caliendrum - 2szt (szepka ok 2cm)

7. Seriatopora caliendrum - 1szt (10x8cm)

8. Błazny - 2szt

9. Babka Amblygobius Phalaena - 1szt

10. Kilka ślimaków

Nie jestem pewien czy to nie od piasku bo piasek mam RS najdrobniejszej gradacji i babka ciągle go przekopuje chociaż dziwi mnie to, że od 30.09 do 10.10 babka też kopała a woda była klarowna. Do akwarium nic nie było dodawane w zasadzie ręce też rzadko wsadzane odpieniacz chodzi na maxa i raz coś tam wywali raz nie. Zastosowałem w sumpie podwójną flizelinę którą codziennie płuczę i wsadzam od nowa oraz od wczoraj w akwa działa filtr Aquashut 750 z dużą drobną gąbką codziennie płukaną. Na tą chwilę nie zauważyłem aby coś się poprawiło koralom to widać nie przeszkadza gdyż wszystkie polipuja jak wcześniej. Więcej do doczytania o akwarium w moim wątku w stopce. Poniżej fotka nie za dobra ale zmętnienie widać.

2hmfy81.jpg


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem to to,będziesz miał przychówek . ..ślimaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tej babce zawsze bedziesz mial syf w wodzie u mnie siala po wszystkim nabierala do puska plynela ku powierzchni i sypala po.koralach skalach itp musialem ja sprzedac bo sie nie dalo....jesli twoja tak nie robi jeszcze to w niedlugim czasie napewni zacznie:)


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem też podobnie. Wyglądało to jakby w wodzie był lekki dymek (chmurki), co spowodowane było zakwitem bakteryjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie obecnie to samo.Podawałem Bio s i z dnia na dzień coś takiego powstało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coral A B E V

Od tygodnia nie podaję do wody nic po za karmieniem ryb i korali mrożonkami Katrinex.

Bakterie + pozywka

Mysle, ze na tym etapie, nie musisz tez karmic korali. Woda wydaje sie byc tak bogata, ze zakwitly bakterie. Szczepki nie nadazaja z przerobem tego, co wlewales.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Volf - Miałem w 43l mleko od slimakow ale znikło po 1 dniu to nie jest to.

Seicodriver - Babke mam i faktycznie robi tak jak mówisz ale wcześniej przez 10 dni tez tak robiła a mleka nie było.

Lufcik - Zakwit to raczej nie jest bo skąd bakterie i pozywke leje sie 1kropla / 100l ja mma 200l to dawałem po 2 krople czyli nie dało się ich przedawkować po za tym konsultowałem podawanie ich w AF.

Irecki - Podawałem Pro Bio F + Bio S od początku zalania akwa i wszystko było ok aż do 10.10.15.

Stani - Raptem podawałem przez 6 dni czyli do akwarium trafiło łącznie przez 6 dni: 3 krople CoralB, 2 krople CoralA, 2 krople CoralE, 2 krople CoralV i myslisz że to spowodowało tą mgiełkę ?? Po za tym wiem jak wyglada zakwit bakteryjny w akwarium slodkim więc w morskim wygląda pewnie podobnie i woda jest jednolicie mętna a tu ewidętnie widać kłębiące się chmury biłego pylu (lub czegoś).


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wiele się zdarzy zanim to akwarium dojrzeje. Jeśli na to pozwolisz ... oczywiście.


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc nic nowego się nie dzieje turbina z gąbka też nie pomaga no ale w sumie cos tam brudu jest w niej tak wiec na razie jeszcze niech zostanie w akwa, odpieniacz codziennie też wywala kubek brązowego płynu tak więc zostało mi tylko czekać.


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja u siebie mam chyba troszkę coś innego - ale podepnę się do Ciebie :)

U siebie od jakiegoś tygodnia obserwuje taki jakby kożuszek bielutki na wodzie i szyby zachodzą tak samo na biało (co drugi dzień muszę czyścić szyby, bo woda wtedy wydaje się jakby mętna - a jest krystalicznie przejrzysta). Na szczęście łatwo się to ściąga za pomocą kartki papieru:) a z bocznych szyb gąbką. Też się zastanawiam co to może być.

A co do akwarium - pięknie będzie hehe

Pozdrawiam

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.